Zabiegi na paznokcie

Paznokcie, zarówno u dłoni, jak i u nóg, stanowią jeden z elementów kobiecego ciała, na które zwraca się szczególną uwagę. Zadbane, pomalowane na odpowiedni kolor i równo spiłowane paznokcie będą dodawać urody każdej kobiecie. Warto również dodać, że zabiegi manicure i pedicure skupiają się nie tylko na pomalowaniu paznokci na wybrany kolor. Istnieje bowiem wiele różnorodnych typów zabiegów, jakie można wybrać w specjalistycznym studiu.

Wykonywanie poszczególnych rodzajów zabiegów na paznokcie dłoni i stóp, poprawia nie tylko nasz wygląd, ale i samopoczucie. Wybierane przez nas zabiegi kosmetyczne na paznokcie długo utrzymują swój efekt. Dzięki temu, możemy cieszyć się pięknym wyglądem naszych dłoni i stóp. Jest to cecha, która wiąże się z komfortem.

W dzisiejszych czasach, każda z nas może udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego, w którym można odbyć wiele różnych zabiegów.

Manicure i pedicure

Oferty salonów kosmetycznych, najczęściej skupiają się an wykonywaniu profesjonalnego manicure. Dłonie pokazujemy częściej i są to elementy, na które zwraca uwagę nie tylko przeciwna płeć. W cieplejszych miesiącach, równie istotna jest dbałość stóp. Latem, chętnie zakładamy sandały lub japonki do sukienek, by było nam wygodniej. Korzystając z oferty dobrego salonu kosmetycznego, możemy bez obaw ubierać odsłonięte buty. Paznokcie i skóra u stóp wymagają szczególnej pielęgnacji. Znaczna większość kobiet, regularnie uczęszcza na różnorodne zabiegi pielęgnacyjne stóp i dłoni.

Manicure – rodzaje zabiegów i korzyści

Zabiegi manicure skupiają się nie tylko na wykonaniu paznokci. Dłonie umożliwiają nam wykonać praktycznie każdą czynność. Są więc one najbardziej narażone na działanie mrozu lub różnych szkodliwych czynników. Profesjonalne studio urody zaoferuje nam zabiegi pielęgnacyjne, dzięki którym nasze dłonie i paznokcie zawsze będą zadbane. Są to między innymi:

  • Manicure klasyczny – jest to spiłowanie płytki paznokcia, usunięcie skórek oraz naskórka zrogowaciałego. Zabieg ten polega także na nawilżeniu skóry dłoni i paznokci. Najczęściej, jest to również pomalowanie paznokci na wybrane kolory (klasyczny, french lub inne).
  • Manicure japoński – to zabieg, podczas którego w skórę dłoni i paznokcie, zostaje wmasowany balsam zawierający witaminę A, E oraz kreatynę. Dzięki temu zabiegowi, nasze dłonie zostaną odżywione na okres 2 tygodni.
  • Manicure hybrydowy – polega na pomalowaniu paznokci specjalnymi lakierami, które są utwardzane, dzięki czemu wytrzymują kilka tygodni; można go wykonywać również w domu, dzięki zestawom do paznokci hybrydowych
  • Zabieg parafinowy na dłonie – ciepła parafina ujędrnia skórę dłoni i nawilża ją. Jest ona również dobra dla kości i stawów. Parafina ma za zadanie rozgrzewać dłonie, przez co zabieg ten poleca się stosować przede wszystkim zimą.

hand massage

Zabiegi pedicure

Pedicure to zbiór różnorodnych zabiegów na skórę i paznokcie u stóp.  Jednym z popularniejszych, jest zabieg parafiną – przynosi świetne efekty, zwłaszcza, jeśli mamy szorstką i suchą skórę stóp. Zabieg przeprowadza się poprzez zastosowanie ciepłych okładów z parafiną. Dzięki temu, wpływa on nie tylko na wygląd skóry, ale i na stan kości, stawów i mięśni.

Kolejnym zabiegiem pedicure, jest Callus Peel, czyli pedicure kwasami. Podczas przeprowadzania zabiegu, stosuje się specjalnie dobrane kwasy kosmetyczne. Celem takiego zabiegu jest zmiękczenie zrogowaciałego naskórka. Po zabiegu, nasza skóra jest miękka – oprócz tego, parafina pozwala nam pozbyć się dolegliwości związanych ze spękaną skórą. Regularne wykonywanie takiego zabiegu zapewni skórze naszych stóp zdrowy i młody wygląd.

Przejdź do innego artykułu

Add Comment