Sprzęt rehabilitacyjny – czy można wypożyczyć

Profesjonalny sprzęt medyczny potrzebny jest dziś nie tylko seniorom czy osobom trwale niepełnosprawnym, ale też wielu osobom po przebytych urazach, zabiegach ortopedycznych czy poważniejszych operacjach osłabiających sprawność organizmu. Choć część osób z powodów praktycznych decyduje się na zakup sprzętu na własność, znaczne grono pacjentów stawia na wypożyczalnie sprzętu medycznego.

Te działające samodzielnie są dziś gwarancją otrzymania sprawnego, wysokiej jakości sprzętu „od ręki” i korzystania z niego tak długo, jak będzie to konieczne, bez obaw o późniejsze kłopoty z jego sprzedażą czy przechowywaniem. Dzięki bogatej ofercie większości wypożyczalni i rosnącej liczbie tego typu placówek, osoby chorujące oraz ich rodziny mają dziś znacznie większy komfort życia i pewność, że powrót do zdrowia będzie przebiegał sprawnie i bezpiecznie. Jak działają wypożyczalnie sprzętu medycznego, co można znaleźć w ich ofercie i gdzie poszukiwać godnych zaufania wypożyczalni?

Wypożyczalnia sprzętu medycznego – co to takiego?

kroplowka-na-stojaku

Działające dziś w większości miejscowości w Polsce wypożyczalnie sprzętu medycznego można podzielić na dwie główne kategorie. Wypożyczalnie charytatywne to zwykle miejsca, które oferują sprzęt za niewielką opłatą, bądź też zupełnie za darmo. Ich działanie jest oparte o sprzęty darowane wypożyczalni przez osoby, które zdecydowały się na zakup sprzętu medycznego na własny użytek i już go nie potrzebują.

Drugim wariantem wypożyczalni są wypożyczalnie samodzielne, zlokalizowane często w większych miastach, działające w oparciu o umowy wynajmu sprzętu na konkretny okres. Dzięki funduszom zebranym poprzez wypożyczanie sprzętu pacjentom, firmy te są w stanie dokładnie zadbać o jakość i trwałość swojego sprzętu, zapewniając tym samym w pełni sprawne i funkcjonalne urządzenia w bardzo dobrym stanie technicznym.

Niewątpliwym atutem wszelkiego rodzaju wypożyczalni sprzętu medycznego jest umożliwienie osobom o ograniczonych zasobach finansowych dostępu do koniecznego w procesie rekonwalescencji sprzętu rehabilitacyjnego i podstawowego wyposażenia medycznego wymaganego przez opiekunów medycznych i rehabilitantów zatrudnionych przez rodzinę pacjenta. Sprzęty takie jak łóżka czy wózki inwalidzkie to droga inwestycja, na którą nie każdego stać. Wypożyczalnie sprzętu medycznego ułatwiły dostęp do nich naprawdę wielu potrzebującym ludziom.

Kiedy warto skorzystać z usług wypożyczalni?

Nie każda sytuacja wymaga obciążającego finansowo zakupu drogiego sprzętu medycznego. Długotrwałe, nieuleczalne kondycje zdrowotne wymagające ciągłego korzystania ze specjalistycznych urządzeń to właściwie jedyny przypadek, w którym dokonanie zakupu jest uzasadnione. Z reguły przyjmuje się, że jeśli kondycja fizyczna pacjenta będzie wymagała pomocy ze strony specjalistycznego sprzętu przez okres jednego roku lub krótszy, korzystanie z usług wypożyczalni jest znacznie korzystniejszym rozwiązaniem.

Co można znaleźć w dobrych wypożyczalniach sprzętu medycznego? Przede wszystkim podstawowe pomoce rehabilitacyjne takie jak kule łokciowe i pachowe, rowery rehabilitacyjne, balkoniki, chodziki, podpórki, krzesła prysznicowe, czy ortezy stawu kolanowego. Trudniejsze przypadki chorobowe mogą wymagać pozostawania w pozycji leżącej przez dłuższy okres czasu. Tu przydają się dostępne w wypożyczalni łóżka rehabilitacyjne, materace przeciwodleżynowe, zestawy do mycia głowy czy wanny łóżkowe. Wszystkie sprzęty oferowane w wypożyczalniach spełniają oczywiście określone standardy medyczne, posiadają wszystkie konieczne atesty i są dostarczane do kolejnych pacjentów z zachowaniem jak najwyższych standardów i zasad higieny.

minitor-komputera

Wypożycz sprzęt medyczny we Wrocławiu

Jak znaleźć dobrą, godną zaufania wypożyczalnię sprzętów medycznych? O opinię warto zapytać w szpitalu czy lokalnym ośrodku rehabilitacyjnym, choć oczywiście w dzisiejszych czasach doskonałym źródłem wiedzy o tego typu punktach jest też Internet. Biorąc za przykład jedno z największych miast Polski, Wrocław, znalezienie tu dobrze prosperującej i oferującej najwyższą jakość sprzętu medycznego w przystępnych cenach i dogodnym systemie wypożyczenia nie jest trudne.

Wiele wypożyczalni, w tym także popularna rehabi-rehabi.pl, to miejsca pozwalające przejrzenie oferty firmy i zdobycie wszelkich potrzebnych informacji na temat sprzętów z każdego urządzenia z dostępem do Internetu. Nie musisz już przejmować się, że nie zdążysz z wyposażeniem mieszkania w odpowiednie sprzęty medyczne na czas powrotu bliskiej ci osoby ze szpitala. Sprawdź ofertę lokalnych wypożyczalni, znajdź interesujące cię sprzęty, zarezerwuj termin i ciesz się brakiem konieczności inwestowania w drogie urządzenia. Dzięki wypożyczalniom sprzętu medycznego droga do zdrowia staje się znacznie łatwiejsza.

Przejdź do innego artykułu

Add Comment