Jak herbata to tylko ze Sri Lanki. Dlaczego?

Poszukując idealnej herbaty w sklepach możemy natknąć się na wiele mieszanek. Jednak warto zwrócić uwagę na region, z którego pochodzą. Najlepsze dostępne na rynku herbaty pochodzą ze Sri Lanki. To odległe miejsce posiada szeroką tradycję i bogatą historię związaną z uprawą i wytwarzaniem herbaty. Niewiele osób wie, że herbata biała, zielona, czarna, czerwona pochodzą z jednej rośliny. Rodzaje herbat zawdzięczamy momentowi zbioru liści lub pąków herbaty oraz dalszego jej przetworzenia. Sri Lanka posiada bogatą historię, dlatego mamy pewność, że herbaty pochodzące w upraw tam się mieszczących zostały przygotowane dla nas przez lokalną ludność w zgodzie w wieloletnią recepturą.

Serce włożone w przygotowanie herbaty

W wielu krajach herbata jest częścią narodowej tradycji. Do jej przygotowania wkładane jest serce oraz duma osoby, która może odpowiadać za jej produkcję. Zbieranie liści z krzewów herbaty to nie najprostsze zadanie, które wykonywane jest przez zbieraczki. Zbieraczki noszą na plecach plecione kosze, do których wrzucają wyselekcjonowane liście herbaty. Same krzewy rosną do wysokości jednego metra. W ten sposób zbieraczki przechodząc pomiędzy alejkami mogą bez problemu zerwać liście. Sam proces selekcjonowania liści jest bardzo istotny. Młodzi adepci tej sztuki są najpierw szkoleni, by na dany gatunek herbaty zebrać odpowiednią kolekcję liści. Następnie zbieraczki przekazują liście dalej, gdzie poddawane są one procesowi fermentacji, suszenia, a także siekania. Tutaj wszystko zależy od rodzaju herbaty, jaki chcemy uzyskać.

 herbata ze sri lanki

Bogata tradycja i wartości odżywcze

Jak wiemy, herbaty posiadają niesamowite wartości odżywcze. Dzięki temu możemy chudnąć pijąc odpowiedni gatunek, a także oczyścić swój organizm ze szkodliwych substancji. Bogata tradycja pozwoliła na wymyślenie najlepszych sposobów na produkcję herbaty na Sri Lance, tak by posiadała ona możliwie najszerszy zasób pozytywnych wartości. Dodatkowo wiekowa tradycja przyczyniła się do wybrania najlepszej metody, temperatury oraz czasu parzenia herbaty. Stąd mamy pewność, że kiedy kupimy herbatę pochodzącą ze Sri Lanki – będzie ona miała wymagane przez nas wartości odżywcze.

Wybierając odpowiednią herbatę – zwróćmy uwagę na kraj i miejsce jej pochodzenia.

Herbaty ze Sri Lanki to produkty wytwarzany z uwzględnieniem długiej tradycji. Dlatego warto skusić się właśnie na niego, kiedy mamy ochotę na filiżankę białej, czarnej, czerwonej czy zielonej herbaty. Miejmy też na uwadze, że herbata herbacie nierówna, tak jak w przypadku wielu innych produktów. Dlatego decydując się na herbatę ze Sri Lanki mamy możliwość zaparzenia herbaty o niesamowitej ilości pozytywnych wartości. W dodatku herbata na Sri Lance wytwarzana jest przez rodziny o wieloletnich tradycjach, dlatego jej smak będzie głęboki.

Przejdź do innego artykułu

Add Comment