Sposób na szybką sprzedaż na portalach ogłoszeniowych

W każdym domu znajduje się niejedna rzecz, która nie jest nam potrzebna, a jej stan jest na tyle dobry, że przedmioty te mogłyby przydać się komuś innemu. W momencie, gdy robimy wiosenne porządki, remont lub potrzebujemy większej ilości gotówki w krótkim czasie, decydujemy się na sprzedaż niektórych naszych rzeczy.

Portale ogłoszeniowe są miejscem, w którym mieści się najwięcej ogłoszeń motoryzacyjnych, ogłoszeń odnośnie pracy lub sprzedaży różnych przedmiotów. Wiele osób umieszcza ogłoszenia, w których proponuje na sprzedaż różne przedmioty. Ogłoszenia takie zawierają kilka zdjęć, opis produktów, cenę oraz informacje o miejscu sprzedaży, odbiorze i  wysyłce.

portal ogłoszeniowy

Najczęściej sprzedawane rzeczy przez Internet, to:

 • Sprzęty i urządzenia elektryczne,
 • Sprzęty AGD i RTV,
 • Meble,
 • Książki,
 • Ubrania,
 • Akcesoria dla dzieci,
 • Własnoręcznie wykonane prace.

Od zainteresowania się ogłoszeniem, zależy nie tylko dobry stan przedmiotów. Aby nasze ogłoszenie zwróciło uwagę jak największej liczby osób, należy je odpowiednio przygotować.

Cechy dobrego sprzedawcy

Aby skutecznie i szybko sprzedać niektóre z powyższych przedmiotów, należy zachować pewne zasady w organizacji sprzedaży. Pierwszą, istotną rzeczą, jest odpowiednie przygotowanie przedmiotu do sprzedaży.

 • Wyczyszczenie przedmiotu – każda rzecz, którą sprzedajemy, musi być czysta i schludna. Niezależnie od tego, czy sprzedajemy radio, bluzkę czy samochód. Im lepiej przedmiot wygląda, tym więcej osób się nim zainteresuje.
 • Przygotowanie otoczenia i przedmiotu do zrobienia zdjęć – zdjęcia są kluczowym elementem w ogłoszeniu. Zrobienie dobrych zdjęć wymaga odpowiedniej aranżacji. W tym celu, powinniśmy przygotować kompletny przedmiot i sfotografować go na delikatnym i jednolitym tle. Zdjęcia wykonujemy tak, by oddawały one rzeczywisty rozmiar i kształt przedmiotów.
 • Wykonanie wielu dobrych zdjęć – w ogłoszeniu powinno znaleźć się przynajmniej kilka dobrych zdjęć, z których widać przedmiot z każdej strony. Fotografie muszą być wyraźne, ostre i powinny skupiać się tylko na przedmiocie. Element sprzedaży musi być w całości widoczny.
 • Umieszczenie w ogłoszeniu rzetelnych i prawdziwych informacji – osoba kupująca musi wiedzieć, w jakim stanie jest dany przedmiot, z jakiego jest materiału oraz ile ma lat (w przypadku maszyn i urządzeń). Dodatkowo, sprzedając, warto umieścić informacje o ewentualnych usterkach – niektóre przedmioty mogą mieć ogromną wartość nawet z ryską lub małym pęknięciem. Powiadamiając zainteresowanych o takim szczególe, zostaniemy docenieni za szczerość i dokładność informacji.
 • Podanie informacji odnośnie sposobu wysyłki lub odbioru – aby uniknąć wszelkich nieporozumień, w ogłoszeniu trzeba wyraźnie zaznaczyć, że możliwy jest tylko odbiór osobisty lub wysyłka kurierem. Potencjalni kupcy, wiedząc o sposobie dostarczenia lub odbioru, mogą szybciej podjąć decyzję.
 • Ustalenie rozsądnej ceny – niezależnie od sentymentalnej wartości, wieku danej rzeczy oraz jej stanu, cena często może być za wysoka. Warto więc podawać cenę w miarę przystępną, która będzie odpowiadać większości zainteresowanym. Kwota, jaką sobie zażyczymy za stary lecz działający megafon lub nowy telefon, musi również pokrywać nasze potrzeby.

Sprzedaż powinna obejmować jedną rzecz. Oznacza to, iż jeśli mamy do sprzedania radio, telefon i laptopa – wszystkie te elementy należy fotografować osobno i dla każdego z nich umieszczać inne ogłoszenie.

Sprzedaż w Internecie obecnie

Aby móc sprzedać konkretne elementy, musimy najpierw zainteresować swoim ogłoszeniem wiele osób. Powyższe porady pozwolą nam skutecznie doprowadzić do szybkiej sprzedaży. Dzisiaj, aby skutecznie sprzedawać, istotne jest przygotowanie jak najlepszego ogłoszenia.

Przejdź do innego artykułu

Add Comment