Sesje ślubne w Krakowie – garść inspiracji

Reportaż ślubny to jedna z najważniejszych pamiątek dla państwa młodych i element, którym wiele par stresuje się dość mocno podczas przygotowań do ślubu. Pomijając konieczność znalezienia wolnego terminu u fotografa, który doskonale rozumie waszą wizję i będzie potrafił oddać na zdjęciach wszystkie emocje, które chcecie nimi przekazać, spory problem stanowi często samo znalezienie odpowiedniej scenerii do zdjęć.

Szukasz ciekawego miejsca na sesje ślubne w Krakowie?

Zapraszamy na garść inspiracji i najlepszych propozycji plenerowych w okolicy!

  1. Plener w otoczeniu natury – krakowskie parki miejskie

Ślubne sesje zdjęciowe w otoczeniu natury to jeden z najbardziej naturalnych i najłatwiejszych do zrealizowania pomysłów, nawet jeśli na co dzień nie macie dostępu do dużych terenów zielonych. Kraków obfituje w piękne parki miejskie, w których zdolny fotograf z powodzeniem znajdzie co najmniej kilka ciekawych scenerii do niepowtarzalnej sesji ślubnej. Park Bednarskiego, Kościuszki, Jordana, a może Jerzmanowskich? Wybór zależy wyłącznie od waszego gustu.

Jako bonus podrzucimy tu jeszcze propozycję sesji zdjęciowej w ogrodzie botanicznym. Choć konieczne będzie tu wniesienie odpowiedniej opłaty za możliwość wykonania takiej sesji na terenie ogrodu botanicznego, niepowtarzalna roślinność i bogactwo różnorodnych scenerii w jego obrębie z łatwością pozwolą na wykonanie dziesiątek unikalnych zdjęć młodej pary.

  1. Sesja ślubna w lesie

Pozostając w bardzo naturalnej scenerii i dodając do pleneru odrobiny tajemniczości proponujemy coraz popularniejsze w ostatnich latach sesje ślubne w lesie. Las Wolski jest do tego typu zdjęć najlepszym kandydatem, oferując nie tylko doskonałą grę światła, ale też ciekawe zakątki które nadadzą całej sesji niezwykłego, bajkowego klimatu.

  1. Tradycyjny Wawel i klimat zamkowy

Będąc w Krakowie trudno wyobrazić sobie pominięcie propozycji sesji zdjęciowej na Wawelu i choć wiele osób uznaje ten widok za nieco zbyt popularny i „oklepany”, dobry fotograf potrafi wyciągnąć z niego wiele wyjątkowych kadrów idealnych do sesji zdjęciowej. Jeśli klimaty zamkowe wpasowują się w atmosferę całego wesela, Wawel będzie zdecydowanie strzałem w 10.

Preferujecie spokojniejsze lokalizacje, które w dalszym ciągu pozwolą na odtworzenie scenerii rodem z bajki? Wystarczy zwiedzić nieco okolicę, by przekonać się jak wiele ciekawych inspiracji na ślubną sesję zdjęciową oferują zamki w Ogrodzieńcu, Będzinie, Korzkwi, Babicach, Ojcowie czy Pieskowej Skale. Podobnie jak w przypadku Ogrodu Botanicznego czy samego Wawelu, warto upewnić się o pozwoleniu na tego typu sesję przed przybyciem na miejsce.

  1. Miejska sesja zdjęciowa

Kiedyś pomysł ten mógł wydawać się niecodzienny i niepasujący do eleganckiego, wystawnego wesela, jednak dziś coraz częściej pary młode decydują się na nowoczesne, a jednocześnie zapierające dech w piersiach sesje zdjęciowe na tle miejskiej architektury. Pomysłów na stylizowane scenki i pozowane zdjęcia jest tu naprawdę wiele, a krakowski Kazimierz z łatwością sprawdzi się w roli idealnego tła do unikalnej sesji zdjęciowej.

  1. Zdjęcia z wodą w tle

W naszym zestawieniu inspiracji na plenery ślubne w okolicach Krakowa nie mogło zabraknąć zdjęć na tle wody. Wiele par marzy o wyjeździe do Wenecji, podczas gdy równie ciekawą i niepowtarzalną sesję zdjęciową można zorganizować na lokalnych Bulwarach Wiślanych! Wystarczy odrobina fantazji i dobre oświetlenie w tzw. „złotej godzinie”, a zdjęcia będą zachwycały niczym sesje realizowane we Włoszech czy Hiszpanii.

Znalezienie ciekawej lokalizacji do ślubnej sesji zdjęciowej nie musi wcale wymagać wyjazdu za granicę czy poszukiwania popularnych scenerii na drugim krańcu kraju – Kraków oferuje wiele ciekawych, niepowtarzalnych scenerii i aż żal byłoby z nich nie skorzystać.

Przejdź do innego artykułu