Najlepsze zabezpieczenia domu – top 5

Nowoczesne technologie ułatwiają stworzenie inteligentnego domu, w którym można zdalnie sterować zamkami, światłami, termostatami, a nawet kosiarkami do trawy. Możliwości są tu nieskończone. Zapewnia nam to wygodę, ale również ochronę. Jakie elementy systemu bezpieczeństwa powinniśmy zainstalować w naszym domu, aby od razu podnieść poziom zabezpieczeń? Mamy dla Was 5 kluczowych urządzeń!

Domofony i wideodomofony

Niezależnie od tego czy kupimy domofon, czy wideodomofon, od razu zapewnimy sobie wyższy poziom bezpieczeństwa. Dzięki nim zawsze wiemy kogo wpuszczamy na naszą posesję i nie musimy otwierać drzwi, by to sprawdzić. To szczególnie dobre rozwiązanie, jeżeli w naszym domu są dzieci lub osoby starsze, które łatwo byłoby odepchnąć od drzwi i wkroczyć siłą.

domofon

W przypadku wideodomofonów mamy pełną identyfikację – widzimy na monitorze kto stoi pod naszymi drzwiami. Możemy wybrać rozwiązania, które rejestrują i przez pewien czas przechowują obraz, a interkomy mogą znajdować się w różnych częściach domu, abyśmy mogli wygodnie z nich korzystać.

Dzięki domofonom nasz dom na pierwszy rzut oka widać, że przykładamy wagę do bezpieczeństwa. Przestępcy, którzy ewentualnie będą chcieli nas okraść mogą wybrać łatwiejszy cel, ponieważ nie wiadomo jakie jeszcze systemy mamy zainstalowane, by chronić naszą posesję. Działają więc one odstraszająco.

Kontrola dostępu do drzwi

Dostęp do drzwi możemy kontrolować na wiele sposobów – niezależnie od tego, który wybierzemy, to zawsze kluczowa kwestia zapewniająca nam bezpieczeństwo. Prócz dobrych, certyfikowanych zamków do drzwi powinniśmy pomyśleć o innych miejscach, które najczęściej są zaniedbywane i wykorzystywane przez złodziei. Chodzi tu o furtki z boku lub z tyłu naszej posesji, wejścia do śmietników, piwnic bądź schowków rowerowych. Możemy w takich miejscach wykupić gotowe systemy już wyposażone w czytniki, zasilacze i breloki czy karty, dla osób, które powinny mieć dostęp.

Kamery przemysłowe

Nic tak nie zniechęca do popełniania przestępstw jak kamera przemysłowa. Jeżeli posiadamy dużą posesję, na której znajduje się wiele cennego sprzętu to zdecydowanie powinniśmy zainwestować w takie zabezpieczenie. Pomoże nam też ono dojść do tego kto popełnił dane przestępstwo, jeżeli już do niego dojdzie. Możemy wybierać spośród kamer kolorowych i czarno-białych, rejestratory mogą być cyfrowe, mamy też możliwość doboru odpowiedniego obiektywu, uchwytu czy obudowy. Każdy znajdzie rozwiązanie dla siebie.

Jeżeli stawiamy na odstraszanie i nie potrzebujemy, lub nie stać nas w tym momencie na zainstalowanie całego systemu, zawsze możemy zakupić atrapę kamer.

czujnik

Urządzenia alarmowe

Nic nie zapewni nam takiego bezpieczeństwa jak system alarmowy. Możemy włączyć go w naszym domu, kiedy wyjeżdżamy, a czujniki ruchu PIR włączą sygnał, gdyby ktoś się włamał. Możemy je też wykorzystywać w firmie czy magazynie. W zależności od naszych potrzeb mogą działać w bardzo różny sposób: być kurtynami pionowymi, które włączą się po przejściu przez dane drzwi, lub monitorować całe wnętrze. Wykupienie odpowiedniego zestawu urządzeń alarmowych od razu przenosi nas na nowy poziom bezpieczeństwa. Zakład Instalacji Systemów Alarmowych montuje alarmy w Bydgoszczy – posiadają one moduł GSM, dzięki któremu możemy dostać powiadomienie o uruchomionym alarmie na telefon, a tym samym mieć możliwość zareagowania z dowolnego miejsca na świecie.

Oświetlenie

Na końcu warto wspomnieć o czymś bardzo efektywnym – a mianowicie o oświetleniu. Dzięki odpowiednim jego zainstalowaniu poprawiamy nasze bezpieczeństwo i działanie innych systemów. Najlepiej zainwestować w lampy LED, które potrzebują mało energii i mogą być zintegrowane z nowoczesnymi technologiami, takimi jak chociażby czujniki ruchu. Dzięki temu za każdym razem, kiedy ktoś podejdzie do naszych drzwi lub wejdzie na naszą posesję, będziemy widzieć kto to jest.

Przejdź do innego artykułu

Add Comment