Zwalczanie szkodników domowych – profesjonalna firma, czy na własną rękę

Kiedy w naszym domu pojawiają się szkodniki – podejmujemy nierówną walkę, w której będziemy toczyć batalię o własne terytorium. Niestety szkodniki domowe pojawiają się bardzo często mogłoby się zdawać znikąd a zwalczanie ich okazuje się długotrwałym i mozolnym zajęciem. Bardzo często lepiej jest zatrudnić profesjonalną firmę, która zajmie się usuwaniem szkodników.

Co zrobić kiedy w naszej kuchni pojawią się mole?

Mole spożywcze, które pojawiają się w domu okazują się być bardzo uciążliwe. Zajmują wszelkiego rodzaju kasze i produkty sypkie – nawet herbaty. Pajęczyny i larwy, które składają są nieestetyczne i niszczą całe kilogramy jedzenia. Tak naprawdę mole mogą zostać przypadkiem wniesione do domu. Na przykład w źle zabezpieczonej, jeszcze w sklepie, kaszy czy mące. Owady te rozwijają się niezauważone i namnażają swoje larwy zajmując kolejne pudełka. Kiedy więc zauważymy w naszym domu mola – to sygnał by sprawdzić wszystkie sypkie produkty. Zarówno kasze, herbaty jak i makarony. Po oględzinach i zlokalizowaniu gniazd – należy usunąć je i wyparzyć pojemniki.

usuwanie moli

Aby w przyszłości zapobiec atakowi moli spożywczych – warto jest pakować produkty w wielorazowe, szczelne opakowania, które zapobiegną rozprzestrzenianiu się insektów na pozostałe produkty. Istnieją również lepy na mole spożywcze, które możemy bez problemu rozkleić w kuchennych szafkach. W przypadku ataku moli spożywczych domowe sposoby najczęściej są wystarczającą metodą walki z uciążliwymi lokatorami.

Karaluchy czy walczyć z nimi na własną rękę?

Prawdziwą plagą dla naszego mieszkania mogą okazać się karaluchy. Karaluchy prowadzą nocny tryb życia i poznamy je po nocnym skrobaniu oraz pozostawionych odchodach. Problemy jakie sprawiają to po pierwsze uciążliwe nocne hałasy, a po drugie ogromna ilość chorób, które roznoszą na swoi

 

ch pancerzach.

Wiele osób uważa, że karaluchy pojawiają się tylko w zabrudzonych i niezadbanych przestrzeniach. Nic bardziej mylnego. Owe insekty mogą przywędrować do nas kanalizacją lub po kablach i rurach prowadzących z mieszkania do mieszkania albo kanałami wentylacyjnymi. Lubią pomieszczenia zacienione i nieco wilgotne.

Problem z ich wyplenieniem polega na wyjątkowej żywotności i odporności na głód. Dlatego też, jeśli w naszym mieszkaniu zlokalizujemy karaluchy, zgłośmy tę sprawę do spółdzielni i nie podejmujmy walki na własną rękę. W tym przypadku niezbędna będzie pomoc profesjonalnej firmy, która dysponuje trutkami i innymi metodami zwalczania tych uciążliwych i niebezpiecznych insektów.

Czy możemy zwalczyć pluskwy w domowych warunkach?

Kolejnym niechcianym lokatorem jest pluskwa. Pluskwy, które z pewnością kojarzymy z filmów, jako stały element amerykańskich moteli jest znacznie mniej zabawny, gdy przytrafia się w naszym własnym domu. Pluskwę bardzo łatwo jest przynieść pod własny dach. Wystarczy, że jedna z nich pojawi się na fotelu komunikacji miejskiej lub w innym miejscu, w którym pozostawiliśmy nasze okrycie wierzchnie.

Ulubionymi miejscami życia pluskw to materiały, które mają częsty związek z żywym organizmem. Więc zagrożone są wszelkie kanapy, fotele, tapicerki oraz ubrania. W domu pluskwy będą rozwijać się w fałdach materiału na fotelu lub kanapie, a także w łóżku. Pierwszymi objawami tego, że w naszym domu pojawiły się pluskwy – będą nieznanego pochodzenia ukąszenia, na których będą tworzyć się bąble i inne powikłania. To właśnie pluskwy są przyczyną takich reakcji i to również alergicznych. Kiedy podejmiemy z nimi walkę – będzie ona nierówna i niezbędna okaże się pomoc profesjonalistów, którzy posiadają metody i środki do wyplenienia całej populacji pluskiew, a następnie do mechanicznego ich usunięcia.

 

pluskwa domowa

 

Pamiętajmy, że pluskwy są bardzo drobne i wystarczy, że zostawimy jedną, by cała populacja odnowiła się. Dlatego tak ważne jest wykonanie dezynsekcji przy pomocy profesjonalnych środków. Jednym z nich jest ozonowanie, które nie tylko pozwoli na pozbycie się pluskw, ale też umożliwi odświeżenie powietrza i wybicie różnego rodzaju drobnoustrojów oraz alergenów. Po ozonowaniu ekipa mechanicznie usunie pozostałe insekty i odda mieszkanie do ponownego użytku. W ten sposób znów będziemy mogli cieszyć się bezpieczeństwem i czystością.

Przejdź do innego artykułu

Add Comment