Najlepsze systemy automatyki do bram wjazdowych z napędem

Bramy wjazdowe do posesji są obecnie produktem montowanym niemalże w każdej zabudowie domu oraz budynkach, które wymagają odgrodzenia się od zewnętrznego terenu. Warto wiedzieć, że istnieje kilka rodzajów bram wjazdowych, które mają napęd automatyczny.

Podstawowe informacje o automatach do bram wjazdowych

Tematyka bram wjazdowych jest szeroka choćby ze względu na wykorzystywanie różnych rodzajów mechanizmów sterujących oraz aplikacji, które umożliwiają automatyzację procesu otwierania. Ze względu na rodzaje bram wjazdowych na rynku stosowane są głównie dwa. Pierwszy z nich to bramy, które otwierają się przesuwnie oraz posiadają silniki z wbudowanymi sterownikami o określonej częstotliwości, dzięki którym możliwa jest automatyzacja procesu otwierania bramy. Drugim rodzajem bramy wjazdowej są bramy otwierane do wewnątrz posesji. Tego typu bramy montowane są wraz z siłownikami, które umożliwiają stabilne i bezpieczne otwieranie danego elementu. Bramy otwierane do wewnątrz są zazwyczaj dwuskrzydłowe o określonych długościach ramion – takich aby nie przeszkadzały użytkownikom podczas wjazdu do posesji. Aby zorientować się jaki typ bramy zamontować najlepiej warto zasięgnąć opinii i pomocy specjalistów zajmujących się tą dziedziną.

Bramy ogrodzeniowe oraz wjazdowe – czym się kierować podczas wyboru?

Warto wiedzieć, że podczas wyboru bramy wjazdowej automatycznej otwieranej przesuwnie należy dobierać je tak, aby były dopasowane do pozostałej części ogrodzenia – nie tylko wizualnie, ale także ze względu na sposób otwierania. Należy wiedzieć, że w zależności od miejsca umieszczenia wjazdu do posesji brama może być otwierana przesuwnie w lewo lub prawo oraz otwierana do wewnątrz posesji za pomocą specjalistycznych siłowników. Warto też wiedzieć, że bramy automatyczne mogą być w pełni zintegrowane nie tylko z zaprogramowanym pilotem, ale także aplikacją, która może być zainstalowana w smartfonie. Dzięki tego typu rozwiązaniom można w pełni zautomatyzować proces otwierania bramy wjazdowej tak aby było jak najwygodniejsze dla użytkowników.

brama wjazdowa w ogrodzeniu

Wybierając automatykę bram wjazdowych warto też wybierać produkty, które pochodzą od renomowanych producentów. Pozwoli to na uniknięcie nieprzewidzianych awarii oraz zachowanie gwarancji, która umożliwi szybką i bezproblemową naprawę usterki. Dodatkowo można też zdecydować się na pomoc profesjonalistów, którzy zajmują się doradztwem w tematyce montażu automatycznych bram wjazdowych. Specjaliści mają możliwość wymierzenia posesji, dzięki czemu mogą odpowiednio dobrać rodzaj systemu automatycznego otwierania w zależności od miejsca montażu. Najpopularniejsze są obecnie automatyczne bramy otwierane w bok, ponieważ zajmują mniej miejsca oraz są nieco tańsze w stosunku do bram otwieranych do wewnątrz, które wymagają montażu droższych siłowników, które mogą ulegać awariom.

Automatyka bram wjazdowych a bezpieczeństwo

Odnosząc się do tematyki bezpieczeństwa bram wjazdowych należy pamiętać, aby decydować się tylko na profesjonalne produkty, które posiadają certyfikaty oraz długi okres gwarancyjny. Warto wiedzieć, że dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii obecne systemu zarządzające automatyką bram są w pełni bezpieczne na ataki i próbę włamania. W przypadku bram automatycznych sterowanych drogą nie radiową a poprzez połączenie internetowe należy odpowiednio zabezpieczyć domową sieć internetową tak aby była niedostępna dla osób postronnych – nie zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa może skutkować uzyskaniem dostępu do automatyki bramy przez osoby niepowołane. Zdecydowanie należy wybierać produkty rekomendowane przez specjalistów, którzy podczas montażu zapewniają montaż także zabezpieczeń. W przypadku systemów, które działają na określonych częstotliwościach z pilotami montuje się moduły, które uniemożliwiają skopiowanie pilota, który otwiera bramę wjazdową.

Przejdź do innego artykułu