Do czego służy podnóżek biurowy?

Praca biurowa najczęściej charakteryzuje się nieustannym siedzeniem przed monitorem komputera. Ponieważ siedzenie ciągle w jednej pozycji nie jest wskazane dla zdrowia, pracownikom biurowym dedykuje się dzisiaj takie udogodnienia, które pozwalają ciału układać się w odpowiedni sposób w czasie pracy. Jednym z nich jest podnóżek biurowy. Jeśli zastanawiasz się nad wykorzystaniem go w swoim biurze i nie wiesz, czym się charakteryzuje, zapraszamy do lektury.

Warto pamiętać o zdrowiu

Każdy, kto pracuje, siedząc przy biurku, wie, z jakimi wiąże się to dolegliwościami. Bóle nóg, żylaki, ból pleców i poczucie zdrętwienia to najczęstsze i jednocześnie tylko niektóre z nich. Producenci wygodnych krzeseł starają się temu zaradzić, oferując krzesła biurowe zaprojektowane specjalnie z myślą o wygodzie pracowników spędzających w jednej pozycji co najmniej osiem godzin dziennie. Warto wiedzieć jednak, że oprócz specjalnych krzeseł pracownicy biur mogą korzystać także z podnóżków biurowych, również dedykowanych tym, którzy pracują przy biurkach.

Zastosowanie podnóżka biurowego

podnóżek biurowyDo czego zatem służy taki podnóżek? Tak samo, jak krzesło biurowe, ma on za zadanie poprawić komfort w czasie pracy i pozytywnie wpływać na ułożenie sylwetki. Podnóżek delikatnie się kołysze, dzięki czemu przepływ krwi jest pobudzany, co jest bardzo ważne, bo przecież brak ruchu powoduje problemy z nogami. Stopa położona na podnóżku swobodnie steruje jego ruchami i tym samym wszystkie mięśnie w tym miejscu pracują.

Co ciekawe, podnóżek biurowy może być również używany w pozycji stojącej. Jeśli przez dłuższy czas stoisz przy ekranie lub innym urządzeniu, warto stanąć na podnóżku, który pozwoli całemu ciału lekko balansować i zapobiegać stagnacji. Warto wiedzieć również, że używając podnóżka, obciążenie pleców maleje w odpowiedniej pozycji.

Prawidłowo przepływająca krew w nogach i całym ciele wpływa na lepsze samopoczucie pracownika, co jest bardzo istotne podczas pracy. Dzięki temu łatwiej jest się skupić i zmęczenie nie pojawia się tak szybko, ponieważ organizm jest ułożony w prawidłowej pozycji.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Podnóżek biurowy może być wykorzystywany zarówno w biurach, jak i w przestrzeni prywatnej. Przydaje się każdemu, kto siedzi przy biurku sporą ilość czasu, niezależnie od tego, czy pracuje, czy robi zakupy internetowe lub poszukuje informacji dotyczących jego hobby. Często czas szybko wówczas ucieka i dopiero po jakimś czasie odczuwane są bóle biorące się ze zbyt długiego siedzenia w jednej pozycji.

podnóżek

Podnóżek biurowy dostępny w De-lux. Sprawdź ofertę sklepu!

Jeśli zastanawiasz się, czy stopy faktycznie dobrze przylegają do takiego podnóżka, odpowiedź brzmi – tak. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w tym miejscu elementom silikonowym, dzięki którym przyczepność jest bez zarzutu. Jednak poszczególne modele mogą mieć bardzo różne elementy, dzięki którym stopa jest stabilnie osadzona na podnóżku, dlatego z łatwością dobierzesz taki model, który odpowiada Ci najbardziej.

Jeśli chodzi o ceny podnóżków, są one bardzo różne. Wahają się one pomiędzy 60 zł a 300 zł, ale możliwe jest znalezienie również tańszych i droższych, wiele zależy od firmy oraz, przede wszystkim, od dodatkowych funkcji. Niektóre podnóżki posiadają wbudowane urządzenie do grzania stóp z wiatrakiem, dzięki czemu możesz jednocześnie ogrzewać stopy. Znajdziesz na rynku również podnóżki ze specjalnym masażerem, dzięki któremu stopy są jeszcze bardziej pobudzane do ruchu w czasie siedzącej pracy. Nie ma zatem wątpliwości, że podnóżek biurowy jest niezwykle opłacalnym i wysoce przydatnym urządzeniem, dzięki któremu zadbasz o zdrowie.

Przejdź do innego artykułu