Pośrednik nieruchomości – dlaczego warto skorzystać?

N-Home.pl to miejsce, w którym otrzymasz pomoc specjalistów przy kupnie, sprzedaży lub wynajmie nieruchomości.

Dlaczego tak właściwie warto zdecydować się na wsparcie pośrednika nieruchomości? Przede wszystkim dla własnego spokoju. Dobry agent zna się na swojej pracy i wzbudza zaufanie klienta. Pośrednikiem nieruchomości może zostać każdy, ale warto zrobić rozeznanie na rynku i wybrać kogoś, kto cieszy się dobrymi opiniami, kogoś, kto jest konkretny, potrafi rozmawiać z ludźmi i zadba o komfort najbardziej wymagającego klienta. Agent nieruchomości staje się przewodnikiem w drodze do zakupu, sprzedania czy też wynajęcia mieszkania (lub domu).

Pośrednik ma specjalistyczną wiedzę, dobrze zna rynek – zarówno mieszkania, jak i ich okolice. Agent nieruchomości pracuje w nieregularnych godzinach, dostosowuje się do wolnego czasu klienta. Umawia się z nim w swoim biurze, w oglądanym mieszkaniu lub w biurze dewelopera. Służy pomocą nie tylko podczas spotkania, ale utrzymuje też z klientem kontakt mailowy i telefoniczny. Informuje wtedy o nowych ofertach lub o zainteresowaniu jego sprzedawaną nieruchomością.

Agent nieruchomości, jak każdy inny pracownik, kieruje się przepisami prawnymi i etyką zawodową. Jego obowiązkiem jest dbanie o dobro interesów swojego klienta. Najlepsi agenci wciąż się szkolą i podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe, aby móc jak najlepiej wykonywać swoją pracę i zdobywać zaufanie klientów.

Pomoc pośrednika nieruchomości przy chęci sprzedania lub wynajęcia mieszkania

Zwracając się do biura nieruchomości z prośbą o pomoc przy sprzedaży (lub wynajęciu) domu, otrzyma się opiekuna specjalizującego się w tej dziedzinie. Wybrany agent będzie wsparciem od początku do końca współpracy. Zajmie się też aspektem marketingowym, czyli wykona estetyczne zdjęcia sprzedawanego mieszkania i udostępni ogłoszenia na konkretnych stronach w celu pozyskania zainteresowanych odbiorców.

Agent zadba o to, aby opis ogłoszenia był poprawny i zrozumiały dla potencjalnych nabywców. Pomoże wycenić nieruchomość. Sprzedający nie będzie musiał martwić się spotkaniami z zainteresowanymi, bo to właśnie pośrednik nieruchomości będzie oprowadzać chętnych. To również agent zajmie się przygotowaniem wszystkich potrzebnych dokumentów, dopilnuje, aby o niczym nie zapomnieć i zrobić wszystko zgodnie z prawem.

agent nieruchomości

Pomoc pośrednika nieruchomości przy chęci kupienia mieszkania

Kupno mieszkania jest jednocześnie ekscytującym i stresującym momentem w życiu. Stresującym, bo zawsze pojawia się w głowie obawa, że zostaniemy oszukani. Z pomocą biura nieruchomości mamy zapewnione bezpieczeństwo w osobie pośrednika, który dopilnuje, aby wszystko zakończyło się sukcesem. Agent nieruchomości zaoszczędzi kupującemu czas, ponieważ znajdzie konkretne oferty dostosowane pod wymagania klienta.

Po wybraniu interesującej klienta nieruchomości następuje jej obejrzenie lub wizyta w biurze dewelopera (jeżeli nieruchomość nie jest jeszcze wybudowana, co zdarza się często na rynku pierwotnym). Pośrednik jest wtedy źródłem wiedzy, szczególnie jeśli rynek nieruchomości i budownictwo nie są mocną stroną klienta. W tym przypadku, tak jak i podczas współpracy agenta ze sprzedającym, agent przygotowuje wszystkie dokumenty do podpisania.

Jak wygląda kwestia zapłaty?

Oczywiście usługa pośrednika kosztuje i najczęściej wynosi ona około 3% wartości sprzedawanej lub kupowanej nieruchomości. Czasem jest to powód, dla którego ludzie rezygnują ze współpracy z biurem nieruchomości, bo uważają to za wadę. Należy jednak pamiętać, że agenci nieruchomości wykonują swoją pracę, za którą należy się im zapłata proporcjonalna do włożonego wysiłku i poświęconego czasu. Jeżeli trafi się na dobrego pośrednika, to nie będzie się żałować ani jednej oddanej mu złotówki. Znajdź swojego specjalistę na N-Home.pl i ciesz się udaną współpracą.

Dodatkowe korzyści ze współpracy z agentem nieruchomości

Decydując się na pomoc agenta nieruchomości można mieć konsultację kredytową i jeszcze przed wizytą w banku dowiedzieć się o swojej zdolności kredytowej. Zdarza się, że pośrednik wskazuje klientowi architektów lub konkretną ekipę budowlaną, która zajmie się urządzeniem jego nowego mieszkania. Dobrze skorzystać z takiego pewnego polecenia, zamiast szukać fachowców na ślepo.

Zdecydowanie się na sprzedanie lub kupienie mieszkania z pomocą pośrednika jest świetnym rozwiązaniem, gwarantującym brak zmartwień i szybkie osiągnięcie celu.

Przejdź do innego artykułu