Jak działa skup nieruchomości?

Skup nieruchomości jest miejscem, w którym szybko możemy sprzedać daną nieruchomość. Może to być dom, mieszkanie lub pusta działka. Procesem sprzedaży zajmują się doświadczone firmy, które działają na terenie danego województwa lub regionu. Obecnie, szybka sprzedaż mieszkania nie jest łatwym procesem. Jeśli bardzo zależy nam na sprawnej transakcji, warto skorzystać z oferty biur, które prowadzą skup. Trzeba dodać, że sprzedaż mieszkań jest o wiele prostsza i odbywa się szybciej, niż sprzedaż domów i działek.


Działanie skupu nieruchomości jest przede wszystkim szybkie. Klienci kontaktują się z przedstawicielami firmy głównie przez Internet. Jest to najprostsza i najszybsza droga do nawiązania kontaktu pomiędzy dwoma stronami. Celem każdego skupu nieruchomości, jest zapewnienie klienta o szybkiej i bezpiecznej transakcji. W momencie, gdy zostaje spisana umowa, firma skupująca mieszkanie podejmuje czynności mające na celu wypromowanie mieszkania.

Grunt

Skupy nieruchomości w swojej ofercie posiadają kupno mieszkań, domów, działek, ale też gruntów.

Czas, w jakim dokonana zostaje sprzedaż mieszkania ze skupu, jest bardzo krótki. Przedstawiciele firm wiedzą, jak bardzo klientom zależy na czasie. W większości przypadków, do skupu mieszkań zgłaszają się osoby które bardzo szybko potrzebują dużej ilości gotówki. Kwoty, jakie można uzyskać ze sprzedaży mieszkania, są bardzo przystępne. Warto więc wiedzieć, że sprzedanie mieszkania w krótkim czasie jest dzisiaj możliwe.

Proces sprzedaży mieszkań

Kontakt z klientem może zacząć się już w Internecie. Firma prezentuje swoje oferty na stronie, dzięki czemu każdy zainteresowany może znaleźć numer kontaktowy lub formularz i wypełnić go. Po skontaktowaniu się z firmą, w określone miejsce przyjeżdża rzeczoznawca, którego zadaniem jest określić stan mieszkania i podać jego najwyższą wartość. Rzeczoznawca jest zatrudniany przez firmę skupującą mieszkania. Specjaliści z firmy skupującej mieszkania i inne rodzaje nieruchomości, na samym początku kontaktuje się z klientem w celu uzgodnienia wszystkich szczegółów i wyjaśnienia zasad skupu. Na takim spotkaniu następuje wycena skupu. Cena za mieszkanie może zostać zaproponowana przez rzeczoznawcę. W przypadku, gdy właściciel mieszkania zgadza się na cenę, pomiędzy klientem a firmą spisywana jest umowa. Kolejnym krokiem, jest sporządzenie umowy u notariusza – jest ona podstawą dokonanej sprzedaży.

Podpisywanie umowy

Po wycenie nieruchomości przez rzeczoznawcę następuje podpisanie umowy kupna-sprzedaży. Skup nieruchomości po tym kroku przekazuję należną gotówkę swojemu klientowi.

W tym przypadku, po podpisaniu umowy i dopełnieniu wszelkich formalności, właściciel mieszkania otrzymuje zapłatę, najczęściej w pełnej kwocie. Dziś, szczególnie ceniona jest płatność gotówką. Właściciel lub przedstawiciel firmy, praktycznie od razu oferuje nam zapłatę za mieszkanie.

Sprzedaż mieszkania w dzisiejszych czasach może być bardzo trudna. Wiele jest bowiem ofert na rynku, które mogą bardziej odpowiadać osobom zainteresowanym. Na chęć zakupu składają się takie czynniki, jak:

  • Lokalizacja,
  • Cena,
  • Data, z którą można przejąć mieszkanie,
  • Wielkość mieszkania,
  • Ilość pokoi,
  • Stan mieszkania,
  • Rok i typ budownictwa.

Zalety skupów mieszkań

Firma, która posiada dość długie doświadczenie oraz rozległą wiedzę z zakresu umiejętnej sprzedaży mieszkań, będzie w stanie pomóc nam szybko sprzedać mieszkanie.  Jednocześnie, celem firmy jest uzyskanie jak największego przychodu ze sprzedaży. My, jako klienci, jesteśmy zainteresowani jak najszybszą sprzedażą, która dodatkowo będzie dla nas szczególnie opłacalna. Oprócz tego, firma może zagwarantować nam całkowite bezpieczeństwo i pewność transakcji. Istotną zaletą firmy, jest również sposób zapłaty za skupowane mieszkanie. Decydując się na współpracę, dostajemy zapłatę za mieszkanie gotówką. Jest to wygodny, lecz coraz rzadziej stosowany sposób. Cecha ta może przekonać niejedną osobę, która szybko chce sprzedać mieszkanie. Doskonałym przykładem przedsiębiorstwa prowadzącego taką działalność jest skup nieruchomości ze Śląska. Firma, mająca wiele udziałów na rynku obrotu nieruchomościami, stawia sobie za cel szybką i skuteczną sprzedaż. Pozyskiwanie klientów w dzisiejszych czasach jest o wiele trudniejszym zadaniem niż kiedyś. Jest to związane przede wszystkim z rosnącą konkurencją. Dobra oferta firmy oraz sposób, w jaki działa proces skupu mieszkań, domów czy działek, to powody, dla których warto zapoznać się z jej ofertą.

Przejdź do innego artykułu

Add Comment