Czy implanty piersi wpływają na karmienie?

Każdy z nas pragnie czuć się dobrze w sowim ciele. Niekiedy przeszkodą ku temu jest niska samoocena, wynikająca z szeregu wad.

Dostrzegając je pragniemy zmiany, która zapewni nam pełen komfort psychiczny. Operacje plastyczne są pomocną dłonią w ponownym odzyskiwaniu pewności siebie.

Kobiety pragną czuć się piękne w swoich oczach, ale także seksowne i atrakcyjne dla swoich partnerów. Nie jest to całkowicie nic złego, a jedynie naturalne uczucie. Piersi, jako synonim kobiecego wdzięku i seksapilu niekiedy utrudnia w docenieniu własnego piękna.

Z tego powodu wiele Pań pragnie poddać się operacji powiększenia piersi. Nie jest to jednak takie proste. Krąży wiele obaw dotyczących wszczepieniu implantów. Wiąże się to między innymi z planami macierzyńskimi. Powiększony biust ma stanowić przeszkodę w naturalnym karmieniu piersią. Doprowadza to często do rezygnacji z operacji, ale czy słusznie?

Karmienie piersią jako budulec więzi pomiędzy matką a dzieckiem

W gabinecie lekarskim bardzo często można usłyszeć pytanie o wpływ wszczepionych implantów jak i operacji powiększenia biustu na sposób karmienia dziecka. Karmienie piersią stanowi doskonałą okazję do nawiązania głębokiej więzi pomiędzy niemowlakiem a matką. Mleko pochodzące od niej to najlepsze składniki odżywcze, które można podać maleństwu. To wszystko ustanawia istotną rolę karmienia i macierzyństwa.

Wszelkie obawy rozwiewamy raz na zawsze – karmienie piersią po poddaniu się operacji powiększenia biustu jest jak najbardziej bezpieczne zarówno dla mamy, jak i dziecka. Dzisiejsza medycyna estetyczna posiada wszelkie narzędzia, które przy użyciu odpowiednich technik, pozwolą na spełnienie matczynych marzeń o przytuleniu maleństwa do własnej piersi.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby naturalne karmienie piersią było możliwe po operacji powiększenia piersi?

Karmienie piersią jest możliwe po poddaniu się operacji powiększenia piersi, ale trzeba spełnić pewne warunki. Chodzi tutaj o sposób przeprowadzeni zabiegu – miejsce, gdzie zostanie wszczepiony implant oraz rodzaj wykonanego cięcia. Każdy z tych aspektów ma ogromny wpływ na późniejsza możliwość karmienia piersią.

Umiejscowienie implantu w obrębie struktur mięśniowych mięśni klatki piersiowej stanowi najbezpieczniejszy sposób. Dzięki wszczepieniu pod gruczołami piersiowymi, zapewnia się pełną gwarancję, aby mama mogła bez przeszkód karmić swoje maleństwo.

Druga możliwość nie daje tak pełnego poczucia bezpieczeństwa. Umiejscowienie implantu w okolicy tkanki gruczołowej sutka, nadal umożliwia karmienie piersią, ale istnieje pewne ryzyko. Struktury przewodów mlekowych mogą zostać uszkodzone podczas operacji, co znów spowoduje zmniejszenie ilości produkowanego przez mamę pokarmu.

Rodzaj wykonanego cięcia przed wszczepieniem implantu jest również istotne. Jeżeli kobiecie zależy na zachowaniu pełnej gwarancji, późniejszego karmienia swojego dziecka, zalecane jest nacięcie w obrębie dołu pachowego lub brzegów piersi. Inną możliwością jest nacięcie tuż przy sutku. Jest to bardziej dyskretny sposób, ale także mniej bezpieczny. Istnieje bowiem ryzyko uszkodzenia struktur wewnętrznych, co znów może obniżyć czucie w miejscu cięcia.

Inne możliwości powiększenia piersi

Oprócz zwykłego wszczepienia implantów możliwe jest zastosowanie innych możliwości powiększenia piersi. Istnieją bowiem bardziej metody wypełnienia biustu np. za pomocą:

  • własnego tłuszczu,
  • soli fizjologicznej,
  • kwasu hialuronowego.

Wstrzyknięcie powyżej podanych substancji umożliwia powiększenie biustu bez implantów. Sposoby te nadal pięknie wypełniają piersi, sprawiając, że są bardziej jędrne i obfite. Warto także podkreślić, że po upływie odpowiedniego czasu, nie stanowią żadnych przeciwskazań karmienia piersią. Są całkowicie bezpieczne dla mamy jak i dziecka.

implanty piersi

Powiększenie piersi po ciąży

Operacja powiększenia piersi marzy się kobietom, które utraciły pewność siebie lub też chcą zyskać większą wiarę we własne walory. Piersi to częsty obiekt kompleksów u Pań przed ciążą, o czym wspomnieliśmy. Co jednak z tymi, które urodziły już przynajmniej jedno dziecko.

Ta grupa Pań, niekiedy wskutek ciąży i karmienia piersią utraciły dawny kształt biustu. Odebrane im atuty jednocześnie doprowadziły do obniżenia samooceny. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby również mogły wykonać operację plastyczną. Jedynym warunkiem jest upłynięcie 6 miesięcy od zakończenia karmienia piersią, kiedy to mogą zostać poddane zabiegowi w kcmclinic.

Ważny jest tutaj okres rekonwalescencji po wszczepieniu implantów. Trwa on kilka tygodni, dlatego też warto zdecydować się na operację, kiedy dzieci troszkę podrosną lub też mamy należytą opiekę dla nich. Po zabiegu nie można bowiem dźwigać, ani się przemieszczać. Należy więc zadbać o pomoc dla siebie oraz dzieci.

Zabieg chirurgii plastycznej dla każdego

Każda kobieta, przed lub też po ciąży, może poddać się operacji powiększenia biustu. Ważne jest tutaj zastosowanie odpowiednich technik i metod, które nie tylko zadbają o bezpieczeństwo pacjentki. Spełnią one również stawiane przez nią warunki, o których należy poinformować lekarza podczas wizyty konsultacyjnej.

Przejdź do innego artykułu