5 powodów, dla których warto zapisać dziecko na turnus rehabilitacyjny

Wady postawy to problem, który dotyka przede wszystkim dzieci. Ich występowanie może powodować wiele problemów także w dorosłym życiu. Bardzo ważne jest więc to, aby odpowiednio wcześnie reagować na nie. Jednym ze skutecznych sposobów na walkę z wadami postawy jest turnus rehabilitacyjny. Przekonaj się, dlaczego jest to świetne rozwiązanie również dla Twojego dziecka.

Czym jest turnus rehabilitacyjny?

Głównym celem turnusu rehabilitacyjnego jest wdrożenie odpowiedniego leczenia, które ma na celu złagodzić konkretne dolegliwości. W tym przypadku są to wady postawy u dzieci. Program takiego wyjazdu jest zawsze dopasowany do konkretnych potrzeb pacjentów.

Turnus rehabilitacyjny trwa najczęściej od kilku do kilkunastu dni. Jest on prowadzony przez doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów, którzy z troską zajmują się pacjentami każdego dnia. Tego rodzaju wyjazdy przeznaczone są przede wszystkim dla dzieci, u których zdiagnozowano skoliozę, kifozę, lordozę, wady klatki piersiowej, kolan, stóp, a także z innego rodzaju problemami. Podczas turnusu dzieci każdego dnia są poddawane intensywnym zabiegom, które mają przynieść oczekiwane efekty w postaci zniwelowania wad postawy i innych problemów zdrowotnych.

ćwiczenia

Najważniejsze zalety turnusu rehabilitacyjnego

 Zanim zdecydujesz się wysłać swoje dziecko na turnus rehabilitacyjny, przekonaj się, dlaczego jest to świetna decyzja.

  1. Opieka specjalistów

Organizowane przez nas turnusy to wyjazdy, podczas których dzieci nieustannie znajdują się pod opieką najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie. Jest on prowadzony przez specjalistę rehabilitacji medycznej, a wspomagają go wykwalifikowani fizjoterapeuci. Są to specjaliści od różnych wad postawy, co potwierdzają liczne certyfikaty. Wysyłając swoje dziecko na turnus masz pewność, że będzie ono pod doskonałą opieką.

  1. Połączenie pożytecznego wyjazdu z przyjemnym wypoczynkiem

Nasze turnusy organizowane są w Gdańsku, dzięki czemu dzieci nie tylko mogą pracować nad swoimi wadami postawy, ale także miło spędzić czas. Nie zapewniamy noclegu, ale pomożemy w znalezieniu wygodnego i komfortowego miejsca do spania. Uczestnictwo w turnusie może być okazją do miłego pobytu w pięknym miejscu. W czasie wolnym uczestnicy mogą bowiem zwiedzać miasto i poznawać uroki polskiego morza.

  1. Intensywny program turnusu

Turnusy są planowane z reguły w taki sposób, aby uczestnicy maksymalnie wykorzystali ten czas na ćwiczenia, ale nie tylko. Podczas niego pacjenci są dokładnie badani przez lekarza pod kątem wad postawy i innych schorzeń związanych z narządem ruchu. Pozwala to dopasować odpowiednie metody ich leczenia. Oprócz wykonywania ćwiczeń dzieci mają także okazję do zapoznania się z zasadami prawidłowej postawy np. podczas siedzenia przy biurku. Taka wiedza jest niezbędna do wypracowania prawidłowych nawyków na przyszłość.

  1. Ćwiczenia dopasowane do problemów

Zajęcia rehabilitacyjne są idealnie dopasowane do zdiagnozowanych problemów, z którymi zgłaszają się dzieci. Fizjoterapeuci stosują różnorodne metody w celu zmniejszenia dolegliwości oraz wad postawy. Są to zarówno ćwiczenia, jak i różnego rodzaju zabiegi. Podczas nich prowadzący zawsze współpracuje z dzieckiem, a także dokładnie tłumaczy, co dzieje się z jego ciałem. Jest to niezwykle ważne w przypadku najmłodszych pacjentów.

  1. Przyjemna i miła atmosfera

Turnusy odbywają się w komfortowych warunkach w odpowiednio przygotowanych do tego salach i gabinetach. Nowoczesne urządzenia oraz akcesoria pozwalają przeprowadzić zajęcia w sposób dopasowany do potrzeb dzieci. Dzięki temu nie tylko się nie nudzą, ale także zdobywają niezwykle cenną wiedzę na temat tego, jak prawidłowo dbać o swoją postawę. Jest to niezbędne do tego, aby w przyszłości uniknąć nasilenia problemów.

Przewagą turnusów nad typową rehabilitacją jest przede wszystkim ich intensywność. Są one w stanie zastąpić nawet kilkadziesiąt takich zabiegów. Dzięki temu, że odbywają się one w krótkim odstępie czasu, to dają zdecydowanie lepsze efekty. Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci ze skoliozą oraz innymi wadami postawy to doskonała okazja także do tego, aby miło spędzić czas z całą rodziną, a jednocześnie zadbać o zdrowie. Powinni o nich pomyśleć wszyscy rodzice, których pociechy zmagają się z różnego rodzaju wadami postawy.

Przejdź do innego artykułu