Specjalny fotel medyczny dla opiekuna – jaki?

Meble medyczne to kategoria produktów, która kierowana jest głównie do pacjentów. Produkty takie jak łóżka medyczne, szafki przyłóżkowe oraz akcesoria ułatwiające korzystanie z toalety lub wstawanie z łóżka, są dedykowane osobom chorym.

Producenci mebli i sprzętów medycznych obecnie oferują szeroki asortyment, pozwalający dopasować odpowiednie meble do potrzeb pacjentów. Biorąc pod uwagę dodatkowe funkcje i elementy wyposażenia, indywidualne dopasowanie mebli do wymagań pacjenta jest dziś o wiele prostsze.

Producenci wyposażenia medycznego nie zapomnieli jednak o komforcie opiekunów. Wielu pacjentów przebywa leczenie w domowych warunkach, gdzie najczęściej wymagana jest kilkugodzinna obecność pielęgniarki lub opiekuna. Osoba, która na co dzień pomaga pacjentowi wykonywać podstawowe czynności, musi być obecna przy pacjencie od kilku do kilkunastu godzin na dobę. Taki stan rzeczy wymaga zapewnienia opiekunowi odpowiednich warunków do wykonywania swojej pracy. Fotele tego typu są alternatywą również dla członków rodziny, którzy czuwają przy osobie chorej w szpitalu lub przebywają z nim na co dzień w domu.

Zalety dobrych foteli medycznych

fotel dla opiekuna online

Przykładowy model fotela dla opiekuna z funkcją spania ze sklepu X-REH.

Meblem, w który warto zainwestować, jest bez wątpienia fotel z funkcją spania. Rozkładany fotel pozwala opiekunowi przybrać pozycję siedzącą i leżącą. Odpoczynek na fotelu gwarantuje wygodę i komfort. Dziś, możliwy jest zakup foteli ergonomicznych, które wyróżniają przede wszystkim kształt odpowiednio dopasowany do warunków pracy oraz miękka tapicerka.

Fotele dla opiekunów można zakupić zarówno do szpitali i placówek medycznych, jak i do prywatnych domów, w których leczą się pacjenci. Nowoczesne fotele są bardzo wygodne, co pozwala maksymalnie zredukować stres.

Zmiana pozycji w fotelu z funkcją spania, jest niezwykle prosta. Najczęściej, meble takie można ustawić na dwa sposoby – siedzącej i leżącej.

Producenci zapewniają intuicyjny system zmiany pozycji – by ją zmienić, nie jest konieczne wstawanie. W większości przypadków, system regulacji jest manualny. Nie trzeba podłączać fotela do prądu, dzięki czemu jest mobilny, bezpieczny i prosty w obsłudze dla każdego.

Wygodne i ergonomiczne oparcie fotela

Meble wchodzące w skład wyposażenia medycznego, wcale nie muszą odznaczać się surową konstrukcją. O wiele bardziej doceniane są meble, których kształt i budowa przypominają meble domowe. Producenci obecnie oferują fotele z ergonomicznym oparciem, które często posiadają dodatkowe, wyprofilowane uszy. Opiekun może oprzeć o nie głowę, zapewniając sobie wygodną i bezpieczną pozycję. Fotele często są wyposażone w długie podłokietniki, które razem w wyprofilowanym oparciem zapewniają wygodę podczas snu i odpoczynku.

Mobilność i higiena fotela

nowoczesny fotel dla opiekunaNowoczesne fotele medyczne dla opiekunów pozwalają również na ich łatwy transport dzięki kółkom jezdnym. Fotel jest na tyle wąski, iż zmieści się w każdym przejściu.

Najwyższej jakości fotele zapewniają możliwość utrzymania tapicerki na najwyższym poziomie higieny. Ze względu na warunki szpitalne i stały kontakt z osobą chorą, materiał jest bardzo wytrzymały.

Tapicerka stosowana w procesie produkcji wykazuje właściwości hydrofobowe, co oznacza, że fotel jest odporny na działanie wody i wilgoci. Dodatkowo, tapicerka jest odporna na tarcie.

Możliwość regulacji fotela

Bardzo ważnym aspektem jest możliwość regulowania fotela w dogodnej dla nas pozycji. Nowoczesne modele posiadają możliwość regulacji sekcji pleców i podudzia. Fotele w bardzo prosty sposób można ustawić tak, aby zmienić pozycję dla na odpowiednią.

Dopasowanie fotela do pomieszczenia

Pomimo roli, jaką pełni fotel dla opiekuna oraz miejsca, w jakim się znajduje, jego wygląd nie musi przypominać szpitalnego pomieszczenia. Producenci, w trosce o maksymalny komfort pacjentów i ich opiekunów, umożliwiają wybór odpowiedniego koloru tapicerki i typu materiału. Obicie fotela może być delikatne lub twardsze, jak materiał skóropodobny.

Przejdź do innego artykułu