Jak wygląda kurs księgowości?

Księgowy to osoba, która jest wykwalifikowanym specjalistą i może znaleźć bardzo łatwo pracę w księgowości, gdyż fachowców z tej branży poszukują wszystkie mniejsze i większe firmy. Zapotrzebowanie na takich pracowników jest bardzo duże i można to zaobserwować przeglądając oferty pracy na stronach internetowych czy też w urzędach pracy.  Samodzielny księgowy z doświadczeniem może również z czasem awansować i zdobywać nowe kwalifikacje.

Program do fakturowania online na kursie

Najlepszym sposobem jest realizacja kursu na odpowiednim oprogramowaniu. Najlepiej w tym przypadku sprawdza się odpowiedni program do fakturowania online pozwalający na:

  • dostęp do różnego rodzaju dokumentów sprzedaży
  • możliwość weryfikacji kontrahentów na białej liście podatników VAT
  • integrację z danymi z Głównego Urzędu Statystycznego
  • itp.

Zrzut ekranu z programu Melpe – fakturowanie online!

Zarówno tym, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z finansami jak i osobom doświadczonym, proponowane są liczne kursy doszkalające i kwalifikacyjne dla księgowych.

Szkolenie samodzielny księgowy to kurs, na którym mile widziani są wszyscy ci, którzy już pracują w działach księgowości czy firmach rachunkowych. Aby móc naprawdę skorzystać z zajęć, trzeba posiadać podstawową wiedzę z zakresu księgowości i rachunkowości, gdyż program szkolenia dostosowany jest do osób bardziej zaawansowanych i doświadczonych. Osoby, które posiadają wykształcenie średnie bądź wyższe w zakresie ekonomii i finansów mogą dowiedzieć się ciekawych rzeczy i poszerzyć swoje wiadomości (przygotować się do samodzielnego rozliczania firmy z urzędem skarbowym czy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych).

Podczas kursu dla specjalistów podatkowych, uczestnicy zostaną zapoznani z elementami prawa podatkowego (ze szczególnym uwzględnieniem ordynacji podatkowej czy podatku VAT) oraz elementami rachunkowości. Jako że szkolenie ma przygotowywać do pracy na stanowisku księgowego, słuchacze muszą uzyskać także wiedzę dotyczącą technik, podstaw obsługi komputera, zasad prowadzenia ksiąg rachunkowych i rozliczeń a także umiejętność obsługi programów finansowych. Nie bez znaczenia jest także kwestia etyki zawodowej czy prawa pracy, dlatego te tematy również zostały włączone w cykl wykładów i praktycznych ćwiczeń, które składają się na kurs.

Uczestnicy szkolenia kadry i płace, podobnie zresztą jak i innych,  muszą na koniec zdać egzamin, który sprawdza w jakim stopniu przyswoili przekazywaną przez wykładowców wiedzę. Każdy, to pozytywnie zaliczy test, otrzymuje certyfikat, który uprawnia go do wykonywania zawodu księgowego. Dla tych wszystkich, którzy mają wysokie ambicje i chcą uzupełnić zdobytą wiedzę, idealnym rozwiązaniem będzie również odbycie kursu rachunkowości a takżekursu językowego dla księgowych.

Przejdź do innego artykułu