Wszystko o wiatach garażowych

Wiaty garażowe to dodatkowe pomieszczenia, które są tanie i możemy zakupić je w każdym momencie. Wystarczy znaleźć odpowiednią przestrzeń, w której będziemy mogli je umiejscowić. Dalsze etapy — ich modyfikacji i zastosowaniu pozostawione są dla nas samych. Zastosowanie wiat garażowych może być różnorakie. Wszystko zależne jest od naszych preferencji.

Wszystko o wiatach garażowych — zastosowanie

Zastosowanie wiat garażowych jest naprawdę szerokie. Możemy korzystać z nich jak z garaży, ale bardzo często wykorzystuje się je w innych celach. Nierzadko wiaty garażowe zamawiane są jako szopki do ogrodów, w celu przechowywania narzędzi, maszyn oraz mebli ogrodowych. To doskonały sposób, by ochronić nasz sprzęt przed niszczącym działaniem deszczu oraz słońca. Podobnie ma się to w przypadku zastosowania garaży blaszanych na budowach. Łatwość zamknięcia, a także wysoka mobilność — przyczyniły się do spopularyzowania tego sposobu magazynowania w miejscach, które charakteryzują się chwilowością, jak właśnie place budowy. Nierzadko z wiat garażowych korzystają rolnicy, którzy posiadają bardzo dużą ilość sprzętów, które należy chronić przed burzami oraz chciwym okiem złodzieja.

Wszystko o wiatach garażowych — standardowe garaże blaszane

Standardowe garaże blaszane to najtańsza z możliwych opcji w zakresie wiat garażowych. Wykonywane są z cienkich blach i kątowników. Charakteryzują się najwyższą lekkością oraz temporalnością rozwiązania. Warto zwrócić uwagę na ich mobilność i niską cenę. Są szczególnie doceniane, kiedy potrzebujemy niewielkiej, taniej przestrzeni w szybkim terminie.

Wszystko o wiatach garażowych — garaże z blachy drewnopodobnej

Są to garaże podobne do standardowych garaży blaszanych, jednak charakteryzują się z wyższą estetyką oraz inny rodzajem wzmocnień konstrukcyjnych — wykorzystane w nich profile zamknięte umożliwiają ocieplenie garażu i dostosowanie go do dodatkowych potrzeb. Ten rodzaj garażu cieszy się największą popularnością w ogrodach i służy najczęściej za szopkę, w której bez problemu możemy przechowywać sprzęty oraz rowery i motory. Warto też zastanowić się nad tym garażem, ze względu na jego łatwą modyfikację — możemy dowolnie dobierać ilość, rodzaj drzwi lub bramy.

Wszystko o wiatach garażowych — garaż z zadaszeniem

Garaże z zadaszeniem to idealne rozwiązanie na działkę. Jeśli posiadamy działkę, na której chcemy na przestrzeni kilku lat stworzyć budynek, jednak teren ma stanowić funkcjonalną przestrzeń już teraz — warto zdecydować się na zakup właśnie takiego garażu z zadaszeniem. Zamykany na kłódkę lub zamek garaż pozwoli na bezpieczne przechowywanie niezbędnego sprzętu. Przestrzeń zadaszona może służyć nam za swego rodzaju taras, na którym ustawimy wypoczynek. Możliwe jest też wykorzystanie takiego garażu z zadaszenie jako przestrzeń do przechowywania przedmiotów rolniczych. Jego układ jest doskonały, aby suszyć w nim siano, czy też ułożyć potrzebne sprzęty gospodarcze.

Istnieje wiele rodzajów garaży. Możemy dowolnie je skomponować, wybrać metodę konstrukcji, rodzaj i kolor blachy. Wszystkie cechy wiaty garażowej są modyfikowalne i w zasięgu naszej ręki oraz kieszeni. Warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, jeżeli potrzebujemy dodatkowej przestrzeni garażowej lub po prostu szopki na niezbędne nam przedmioty. Zamówiony garaż lub wiata garażowa trafi na naszą posesję nawet w przeciągu jednego dnia. Wszystko zależne jest od poziomu skomplikowania zamówienia oraz miejsca, do którego wiata ma zostać dostarczona. Wielofunkcyjność, niska cena oraz wygoda to cechy, które zdecydowanie przemawiają za zakupem takiego akcesorium nasze gospodarstwa domowego, budowy, czy też roli.


Nowoczesne wiaty garażowe warto zlecić firmie CGT Burnus – szczegółowa oferta znajduje się na stronie cgt.com.pl <<<

Przejdź do innego artykułu

Add Comment