Autokosmetyka – jak się za to zabrać?

Korzystanie z myjni samochodowej to dobry sposób na zadbanie o wygląd auta. Chodzi o myjnię obsługową, która daje znacznie więcej zalet niż myjnia samoobsługowa. Nie znaczy to, że ta druga nie ma zalet. Oczywiście ma, przede wszystkim możemy bardzo szybko wyczyścić nadwozie auta. Oba rodzaje myjni są dobro metodą czyszczenia, lecz watro w wolnej chwili samemu zająć się sprzątaniem samochodu. Dlaczego? Odpowiedzi są dwie. Po pierwsze myjnia z obsługą to dość spory wydatek i trzeba auto pozostawić na kilka godzin. Po drugie, myjnie samoobsługowe nie dają tak dokładnego czyszczenia, jakie sobie życzymy.

Damy sobie radę sami

Przeprowadzenie dokładnego czyszczenia karoserii wymaga zakupu odpowiednich preparatów. Znajdziemy je w sklepie z profesjonalnymi kosmetykami samochodowymi. Możemy udać się tam samodzielnie lub zamówić to, co potrzebujemy przez Internet. Co warto zakupić?

karoseria-auta

Do profesjonalnej pielęgnacji karoserii najlepiej jest wybrać środki od renomowanych producentów jak Poorboy’s czy Soft 99, gdyż to one zapewniają świetne efekty. 

Bardo ważne są szampony wytwarzające aktywną pianę, które pomogą w oczyszczeniu karoserii ze smoły, pyłu czy owadów. Takie zabrudzenia są ciężkie do usunięcia, ale aktywna piana poradzi sobie z nimi doskonale. Kolejny krok to polerowanie i woskowanie lakieru. Pomoże w zlikwidowaniu mnie poważnych zarysowań. Na cięższe przypadki najlepiej stosować glinkowanie. Środki potrzebne do tych czynności zakupimy w sklepie z kosmetykami dla auta. Po polerowaniu najlepiej pokryć powłokę lakierniczą warstwą ochronną. Preparatów jest wiele, tylko od nas zależy, który wybierzemy. Pomagają w uchronieniu samochodu przed powstawaniem kolejnych rys.

Nie należy też zapominać o czyszczeniu felg, uzupełni to idealny wygląd auta. Do tego dodajmy polerowanie reflektorów i auto będzie wyglądać jak nowe.

Wnętrze równie ważne

Samo czyszczenie karoserii to nie wszystko. Wnętrze samochodu też powinno być zadbane. Do wykonania tego zadania mamy równie wiele kosmetyków. Jeżeli nasza tapicerka jest mocno zabrudzona, znajdziemy odpowiednie płyny do jej wyprania. To samo tyczy się dywaników, wykładzin i podsufitki. Wszystkie te elementy odzyskają świetny wygląd.

W przypadku skórzanej tapicerki sprawa wygląda tak samo z tym, że skórę po czyszczeniu należy pokryć impregnatami. Sprawią, że tapicerka na długo zachowa swoje właściwości. Tak samo jak wszelkie elementy plastikowe po wyczyszczeniu ich profesjonalnymi płynami.

Oprócz tego warto posiadać odświeżacze powietrza by nasz kokpit zachęcał do jazdy.

Dobry sklep

 W dobrym sklepie z kosmetykami samochodowymi znajdziemy wszystko, co będzie nam potrzebne. Do tego nowoczesne środki są bardzo wydajne, pozwolą przeprowadzić kilka dokładnych czyszczeń. Mamy, więc do czynienia z inwestycją na dłuższy czas.

Najważniejszą zaletą kosmetyków samochodowych jest fakt, że przywrócą naszemu autu doskonały wygląd. Szyby umyte doskonałym płynem zwiększą bezpieczeństwo jazdy a czysty kokpit zapewni duży komfort.

Przejdź do innego artykułu