Niezależny serwis samochodów Ford

Każdy samochód wymaga regularnych przeglądów i napraw. Najlepiej jest mieć sprawdzony warsztat samochodowy, w którym możemy zaufać specjalistom. Od ich wiedzy zależy jakość napraw. Z tego względu wielu właścicieli aut zastanawia się czy zdecydować się na lokalny warsztat, autoryzowany serwis, a może niezależny serwis dedykowany pojazdom danej marki, np. Forda. Biorąc pod uwagę jakość usług i ich koszty coraz więcej osób wybiera tą ostatnią opcję.

Wiedza specjalistów z serwisu Ford

Wielu techników z autoryzowanych serwisów samochodowych po zdobyciu wiedzy i doświadczenia decyduje się na otworzenie własnej firmy. Zazwyczaj są to osoby świetnie znające się na swojej pracy i wciąż będące na bieżąco z najnowszymi rozwiązaniami stosowanymi w samochodach danej marki. Tacy specjaliści często posiadają nawet certyfikaty producentów. Z tego powodu najlepiej zdecydować się na serwis specjalizujący się w danej marce aut, np. Ford. Rozwiązania stosowane w Fordach mogą różnić się od tych u innych producentów. Żaden mechanik nie jest się w stanie znać na wszystkim. Najlepiej wybrać serwis dedykowany dla naszego pojazdu. Wybór serwisu nieautoryzowanego zagwarantuje nam najwyższą jakość usług przy niższej cenie.

Podejście do klienta

W niezależnych serwisach poznajemy mechanika, który dba o nasz samochód, a on poznaje nas. Co jeszcze ważniejsze poznaje nasze auto, wie, gdzie mogą się pojawić problemy i jak im zaradzić. Zna historię pojazdu, przebieg napraw, potencjalne źródła awarii. Dzięki temu koncentruje swoje wysiłki tam gdzie powinien i oszczędza nasz czas i pieniądze. Co równie ważne instruuje nas o możliwych źródłach problemów i niezbędnej konserwacji. W autoryzowanych serwisach możemy nawet nie spotkać osoby, która naprawia nasze auto. Jesteśmy jedynie numerkiem na liście.

Dla niezależnych serwisów samochodowych kluczowe jest zadowolenie klienta, czyli twoje. Autoryzowane zakłady mogą liczyć na stałe zlecenia, chociażby w ramach gwarancji, i nie muszą się aż tak starać. W przypadku zakładów niezależnych jest inaczej. Każdy właściciel biznesu wie, że zadowolony konsument poleci Cię może jednej osobie, ale niezadowolony odradzi Twoje usługi dziesięciu. Biorąc to pod uwagę w takich miejscach szczególnie dba się o podejście do klienta, jego zadowolenie, dopasowanie się do potrzeb danej osoby i realizację usług w najwyższym standardzie.

Jakość części serwisowych Ford

nieautoryzowany serwis fordW autoryzowanych serwisach wykorzystuje się tylko części od producentów. Lokalny mechanik może nam ściągnąć zamienniki słabej jakości, które zaraz się popsują. Ciężko jest znaleźć tu kompromis pomiędzy jakością części a ceną. Wszyscy wiemy, że części to zazwyczaj ogromna część kosztów naprawy. Tutaj najlepszym rozwiązaniem jest niezależny serwis danej marki. Mechanicy zajmujący się samochodami Ford będą doskonale znali się na częściach do tych aut. Będą potrafili ocenić czy dana część zamienna się sprawdzi czy nie. Sami zarekomendują, kiedy powinniśmy zakupić oryginalne części, a kiedy możemy zaoszczędzić. Dzięki temu zainwestujemy nasze pieniądze dokładnie tam, gdzie powinniśmy.

Koszty usług w serwisie nieautoryzowanym Forda

Prócz oszczędności na częściach bardzo często nie doceniamy innych elementów, na których oszczędzamy. Zazwyczaj niezależnych serwisów jest więcej, są bliżej, a dojazd do nich jest wygodniejszy. Dzięki temu oszczędzamy na kosztach benzyny. Odległość autoryzowanego serwisu i kolejki w takim miejscu często powodują, że odwlekamy wizytę u mechanika w przypadku niewielkich usterek czy standardowych przeglądów. Jednak to poważny błąd, który może kosztować nas wiele pieniędzy. Jeżeli nie zregenerujemy filtra cząsteczek stałych możemy doprowadzić do jego zapchania. To z kolei może nawet spowodować zatarcie silnika. Samochody to skomplikowane urządzenia i ignorowanie drobnych awarii to kosztowna decyzja. W tego typu zakładach zazwyczaj koszt pracy personelu jest niższy niż w autoryzowanym serwisie.

Każdy samodzielnie powinien znaleźć zaufanego specjalistę, któremu może powierzyć swoje auto. Bardzo ważna jest jego wiedza i doświadczenie. To naturalne, że każdy z nas szuka oszczędności, jednak nie zawsze najtańsza opcja będzie nas najmniej kosztować. Jeżeli chcemy zadbać o wysoki standard usług i wiedzę o naszym samochodzie, a jednocześnie zoptymalizować wydatki powinniśmy zdecydować się na niezależny serwis samochodowy dedykowany autom naszej marki.

Przejdź do innego artykułu

Add Comment