Naprawa laptopa w serwisie a zachowanie gwarancji

Obecnie w czasie rozpowszechnienia pracy zdalnej, laptop jest niezbędnym narzędziem, które służy do realizowania obowiązków zawodowych.

Co zrobić, gdy wystąpi usterka i komputer nie będzie  działał prawidłowo? Jakimi kryteriami kierować się podczas wyboru serwisu?

Czy gdy naprawimy laptopa, w innym serwisie, niż u producenta to straci on gwarancje

Wszystko zależy od tego, czy serwis, w którym dokonano naprawy, współpracuje albo jest powiązany z producentem laptopa. W praktyce, gdybyśmy kupili laptopa firmy Lenovo w Media Markt, po jakimś czasie wystąpiłaby usterka i byśmy go oddali z powrotem do sklepu.

To następnie sklep wysyła go do serwisu Lenovo i po jakimś czasie nasz komputer powinien wrócić sprawny. W celu przyśpieszenia tego procesu laptopa można wysłać bezpośrednio do producenta, w tym przypadku to będzie Lenovo.

W sytuacji, gdy oddamy laptopa do innego serwisu, który nie ma żadnych powiązań, umów z producentem sprzętu, wtedy najprawdopodobniej gwarancja przepadnie. Jednak nic straconego. Niejednokrotnie okazuje się, że okres gwarancyjny, który jest zapewniony przez serwis niepowiązany z producentem, jest znacznie lepszy. Oczywiście, aby być w pełni zadowolonym i uzyskać rzetelną gwarancję trzeba wybrać odpowiedni serwis.

Jak wybrać odpowiedni serwis dla swojego laptopa

W obecnych realiach czas jest towarem deficytowym, więc nie warto go marnować. Pierwszym bardzo ważnym kryterium wyboru profesjonalnego serwisu komputerowego będzie czas, w jakim specjaliści dokonają naprawy. Jest to uzależnione od sprzętu i doświadczenia pracowników firmy informatycznej. Tutaj przychodzimy do drugiego aspektu, na który zwrócić uwagę. Wyposażenie serwisu, a także ile lat firma jest na rynku i czy otrzymuje pochlebne opinie. Równie ważną kwestią jest zakres działania warsztatu. Jeżeli w ofercie widnieją trzy pozycje, jak np. naprawimy laptopa, myszkę i klawiaturę, to warto się zastanowić nad wyborem. Szeroki wybór usług świadczy o profesjonalizmie firmy. Im w większej ilości napraw warsztat się specjalizuje, tym lepiej. Ostatnim, na co trzeba zwrócić uwagę, to czy serwis proponuje darmową diagnostykę sprzętu. W profesjonalnych i godnych zaufania firmach zawsze powinno być dostępne darmowe sprawdzenie techniczne laptopa.

Czas naprawy

Ten aspekt jest w 100% uzależniony od rodzaju usterki. Laptop to na tyle zróżnicowane urządzenie, że np. naprawa procesora będzie trwała dwa tygodnie, a touchpada jeden dzień. Jest jednak jedna rzeczy, która jest zależna od serwisu komputerowego. Dokładniej jest to punktualność, czyli czy po zaniesieniu sprzętu do serwisu wróci w umówionym terminie. Zwykle, aby to zweryfikować wystarczy, zajrzeć w sekcje opinii na stronie danej firmy.

Jakość naprawy 

Ściśle powiązaną kwestią z opiniami klientów jest jakości usług. Oczywiście można samemu przekonać się i oddać laptopa do naprawy w pierwszym, lepszym serwie, ale nikt nie lubi kupować kota w worku. W celu zweryfikowania rangi usług danego serwisu wystarczy zobaczyć, ile lat firma jest na rynku oraz jak szeroki jest zakres jej działania. W nowo powstałych serwisach naprawy mogą ciągnąć się tygodniami, a ze sprzętem potrzebnym do pracy nie warto eksperymentować. Trzeba, jak najszybciej udać się firmy komputerowej z dużym doświadczeniem na rynku. 

Darmowa diagnostyka sprzętu

Mały szczegół, a jednak bardzo dużo mówi o serwisie komputerowym. Obecnie każdy profesjonalna pracownia powinna zapewniać bezpłatną diagnostykę laptopa. Warto również zadbać o to, aby specjalista dokładnie przedstawił, co nie działa w urządzeniu i jakie będą rzeczywiste koszty naprawy.

naprawa laptopa wrocław

Gdzie najlepiej naprawić laptopa we Wrocławiu

Najszybszym i najbezpieczniejszym wyborem będzie nano serwis. Jest to zakład z długoletnim stażem, setkami zadowolonych klientów, którzy szczerze i pochlebnie wypowiadają się na temat firmy. Nano działa we Wrocławiu i jego okolicach. Naturalnie firma gwarantuje darmową diagnostykę i rzetelne określenie typu usterki i jej przyczyny, podając przy tym całkowitą cenę naprawy. Warto również wspomnieć, iż pracownia zajmuje się nie tylko naprawą laptopów z gwarancją.

W swoim asortymencie posiada najnowocześniejszy sprzęt, dzięki któremu w ekspresowy sposób poradzi sobie z naprawą wszelkiej elektroniki. Oczywiście sprzęt to nie wszystko. W skład zespołu nano serwisu wchodzi grupa profesjonalistów, którzy mają za sobą tysiące podobnych napraw. Dodatkowo firma zapewnia długoterminową gwarancję na wymienione części.

Dobra i szybka naprawa laptopa to kłopotliwa sprawa. W serwisie producenta może ciągnąc się miesiącami, dlatego warto wybrać na własną rękę odpowiedni serwis komputerowy.

Przejdź do innego artykułu