Czym kierować się wybierając optyka w Krakowie

Wybór dobrego salonu optycznego to wbrew pozorom nie łatwe zadanie. Choć zarówno w galeriach handlowych, jak i wolnostojących punktach sprzedaży nie trudno znaleźć dziś optyka, postawienie na sprawdzoną i zaufaną obsługę, szeroki asortyment usług i przede wszystkim ciekawą ofertę oprawek może całkowicie odmienić Twój stosunek do wyboru oprawek okularowych czy soczewek kontaktowych. Recepta od okulisty to nie jedyny element wpływający na ostateczną funkcjonalność szkieł, a pomoc doświadczonego optyka może okazać się nieoceniona. Czym kierować się wybierając optyka w Krakowie?

Jak wybrać dobrego optyka w Krakowie?

Wiele osób kojarzy wizytę w salonie optycznym z następującą kolejno po wizycie u okulisty, z receptą na okulary lub soczewki w ręku i zadaniem wybrania nowych oprawek do okularów korekcyjnych. W rzeczywistości jednak ci, którzy nie zdążą wybrać się do okulisty, nie mają swojego wybranego lekarza lub po prostu chcą załatwić sprawę szybko mogą znaleźć salon, w którym oprócz sklepu z oprawkami działa właśnie gabinet lekarski dający szansę na badanie wzroku właściwie od ręki. Dobry optyk nie powinien być tylko salonem sprzedaży oprawek, a jego pracownicy nie są w istocie szkolonymi sprzedawcami – to optometryści którzy posiadają wiedzę na temat doboru okularów i soczewek i mogą realnie pomóc Ci w znalezieniu tych najlepszych. To pierwsza kwestia, na którą warto zwrócić uwagę poszukując optyka w Krakowie.

Kolejnym niezwykle istotnym podczas wyboru optyka elementem powinna być panująca w salonie atmosfera, częściowo związana z tym co zostało już o gabinetach powiedziane. Jako że wiele dobrych optyków współpracuje z producentami dobrych i drogich oprawek okularowych, same salony mogą sprawiać wrażenie nastawionych wyłącznie na sprzedaż. Warto sprawdzić samodzielnie jaka atmosfera panuje wewnątrz salonu i wyczuć, czy mamy tu faktycznie do czynienia z dobrym salonem optycznym czy jedynie wyższej klasy salonem oprawek. Już od wejścia do optyka powinniśmy czuć, że zostaniemy obsłużeni przez specjalistów, a wybór okularów lub soczewek nie będzie podyktowany wyłącznie receptą okulisty.

Wizyta u optyka nie powinna trwać kilku minut i skupiać się wyłącznie na wyborze modnych oprawek (które oczywiście też są ważne i dobry optyk będzie w stanie pomóc nam dopasować je do kształtu twarzy czy naszego stylu), a raczej koncentrować się na potrzebach pacjenta i parametrach wpływających na ostateczną wartość szkieł w jego okularach. Jeśli optyk nie poprosi nas przed przyjęciem zamówienia na okulary o dodatkowe badanie rozstawu źrenic, wysokości punktu skupienia światła na soczewce okularów, czy nie wytłumaczy na czym polega noszenie soczewek, jakie są między poszczególnymi wariantami różnice i nie zaproponuje najlepszego rozwiązania, trudno oczekiwać że wszystko będzie dopasowane do nas jak należy.

Gdzie udać się do optyka w Krakowie?

Viu Viu Optica w Galerii Kazimierz to wyjątkowe miejsce, w którym wszystko zostało przygotowane z myślą o jak najbardziej kompleksowej obsłudze każdego klienta i pacjenta. Salony Viu Viu Optica to przede wszystkim dostęp do stałej oferty modnych, stylowych oprawek i okularów przeciwsłonecznych z najnowszych kolekcji marek Ray-Ban, Versace, Prada, Emporio Armiani, Dolce & Gabbana, czy Giorgio Armani, jednak na tym nie koniec. Wiemy już, że poszukując dobrego optyka nie należy kierować się wyłącznie dostępem do modnych oprawek – Viu Viu Optica w Galerii Kazimierz na tym polu na pewno nie zawodzi. Na miejscu można poddać się bez problemu badaniu wzroku w nowoczesnym gabinecie i otrzymać pomoc specjalisty w dobraniu odpowiednich szkieł korekcyjnych i soczewek kontaktowych. Co więcej, badanie wzroku dla osób decydujących się na zakup okularów korekcyjnych jest bezpłatne – trudno znaleźć dziś od ręki drugiego darmowego okulistę w Krakowie, który przyjmie pacjenta właściwie od ręki!

W salonie Viu Viu Optica z powodzeniem kupisz lub uzupełnisz zapas swoich soczewek kontaktowych i środków do ich pielęgnacji, zrealizujesz zamówienie internetowe a także uzyskasz profesjonalną pomoc w wątpliwych sytuacjach dotyczących wyboru okularów bądź soczewek. Oczy to jeden z najważniejszych narządów w ciele człowieka – opiekę nad nimi warto pozostawić profesjonalistom.

Przejdź do innego artykułu