Zagrożenia dla miasta Szczecin

Szczecin jest wspaniałym, polskim miastem, które jednak nie jest wolne od zagrożeń. Tak, jak wiele innych miast w Polsce, tak i tutaj nie obyło się bez rozwinięcia się groźnych tendencji, którym trzeba zapobiegać. Aby miasto mogło dalej się rozwijać i zachować swój dotychczasowy status, potrzebna jest silna ręka, która będzie nim rządzić. Potrzebny jest prezydent, który będzie dokładnie wiedział, co działa na niekorzyść Szczecina i będzie chciał to naprawić, lub się tego pozbyć!

Zagrożenia, które dotyczą miasta Szczecin

Bartłomiej Sochański, kandydat na prezydenta miasta Szczecin, zauważył kilka dość sporych problemów, które mogą tyczyć się jego miejsca zamieszkania. Przede wszystkim, za największe zagrożenie, Pan Sochański uznaje malejącą demografię miasta, przez którą już teraz jest coraz mniej rąk do pracy w tym regionie.

Drugim zagrożeniem wymienianym przez pana Sochańskiego, są rządy obecnych włodarzy miasta, którzy nie dotrzymują składanych obietnic oraz bezsprzecznie faworyzują niektóre grupy mieszkańców. Także fakt, że transparentność wydatków miasta jest selektywna, budzi pewne kontrowersje i stwarza zagrożenia dla Szczecina.

Jest to poważny problem, ponieważ od dwunastu lat ci sami ludzie sprawują w mieście władzę i chcą ją sprawować jeszcze przez kolejnych pięć lat.

W jaki sposób można zapobiegać zagrożeniom?

Jak więc widać, zagrożeń dla miasta Szczecin jest naprawdę sporo i nie są one błahe. W jaki jednak sposób można im zapobiegać, w jaki sposób można sprawić, że miasto Szczecin znów stanie na nogi? Pan Sochański uważa, że przede wszystkim Szczecin powinien być bardziej otwarty i dostępny dla ludzi najbardziej kreatywnych, którzy są w stanie podejmować w tym mieście pracę. I to nie tylko tych ludzi, którzy już mieszkają w Szczecinie, ale także tych, którzy zastanawiają się nad przeprowadzką do tego miasta.

Ekstremalnie ważne jest także to, aby w Szczecinie powstały także dwie obwodnice. Dzięki temu odciążony zostanie ruch zarówno dojazdowy, jak i wyjazdowy z miasta, ale także sam Szczecin otworzy się na nowe tereny inwestycyjne. Poza tym przejazd przez samo miasto stanie się dużo dogodniejszy i ludzie nie będą musieli spędzać tyle czasu w korkach. Oczywiście nie obędzie się także bez remontu dróg, które już są, oraz zaprojektowania takiej komunikacji miejskiej, która faktycznie pomagałaby mieszkańcom!

obwodnica Szczecina

Podsumowanie

Szczecin jest pięknym, polskim miastem, pełnym jednak zagrożeń związanych ze stagnacją władzy. Obecnie wiele problemów Szczecina jest do rozwiązania, jednak trzeba podjąć się próby ich rozwiązania jak najszybciej, aby nie urosły do większych rozmiarów. Zdecydowanie w tej kwestii pomogłaby wymiana władzy, na nowego prezydenta.

I nawet jeżeli teraz w Szczecinie są trudności ze znalezieniem rąk do pracy, to w przyszłości wcale nie musi tak być. Wystarczy otworzyć miasto na przyjezdnych i pomóc tym, którzy już są na miejscu, aby łatwiej było im się po mieście przemieszczać.

Dzięki działaniom i spełnianiu obietnic złożonych wyborcom, można uzyskać naprawdę wspaniałe wyniki, które ocalą miasto i pozwolą mu rozwijać się. Zdecydowanie lepszym miastem będzie Szczecin, jeżeli szanse wszystkich mieszkańców zostaną wyrównane i nikt nie będzie traktowany lepiej od innych! W ten sposób można zbudować zdrowe miasto, w którym aż chce się mieszkać!

Sochański i Szczecin

Przejdź do innego artykułu

Add Comment