Wybór oprawek okularowych

Dziś, oprawki okularowe pełnią równie istotną funkcję co szkła korekcyjne. Wygląd i komfort stanowi ważny element, dlatego tak dużą uwagę poświęca się właśnie im podczas wyboru okularów. 

Jak dopasować odpowiednie oprawki okularowe?

Okulary nie tylko chronią wzrok, ale także korygują i poprawiają go. Człowiek z wadą wzroku, który nosi okulary ma zdecydowanie lepsze możliwości widzenia, niż człowiek, który takich okularów nie nosi, a ma ową wadę. Niemniej jednak okulary nie składają się wyłącznie ze szkieł korekcyjnych, ale także z oprawek. W jaki sposób dobierać oprawki okularów, aby te starczały na lata? Jak sprawić, by przez lata można było nosić cały czas te same okulary, bez stresu, że oprawki w nich zamontowane wyjdą z mody?

Jak dobierać oprawki okularów?

Przede wszystkim, jeżeli chcesz, aby oprawki twoich okularów nigdy nie wyszły z mody, to modą się nie kieruj już przy ich wybieraniu. Najlepiej jest kierować się kształtem swojej twarzy, tak by oprawki zawsze do niej pasowały. Aby zrobić to poprawnie, warto jest się zapytać o radę osobę kompetentną. Specjaliści z pewnością będą wiedzieli, jakie oprawki okularów najlepiej sprawdzą się akurat w twoim przypadku. Warto jest brać ich zdanie pod uwagę.

okulary

Ogromnie istotnym elementem, przy wyborze oprawek, powinien być także ich rozmiar. Powinien on dobrze pasować do ciebie i rozmiaru twojej głowy – oprawki nie mogą być ani zbyt szerokie, ani tym bardziej zbyt ciasne. Dlatego trzeba poprosić specjalistę o to, by zmierzył odległości konieczne do dobrego wyprofilowania oprawek.

Dzięki temu noszenie okularów będzie przyjemne i nie będzie wiązało się z żadnymi nieprzyjemnościami. Wielu ludzi ma okulary, ale ich nie nosi, właśnie dlatego, że są one niewygodne, a oprawki albo zsuwają się z nosa, albo za bardzo cisną!

Co jest ważne w doborze oprawek do okularów?

Przede wszystkim, jeżeli chodzi o wygląd takich oprawek, to niezwykle ważne jest, by podkreślały kolor oczu, dzięki temu osoba, która je nosi, zawsze będzie wyglądać korzystnie. Dlatego jeżeli masz niebieskie oczy, to możesz zastanowić się nad oprawkami w kolorze niebieskim, lub takim, który do niebieskiego pasuje. Z kolei kształt oprawek powinien nieco kontrastować z twarzą. W zależności więc, jaki masz kształt twarzy, takie oprawki powinieneś wybrać do niej.

Najłatwiej w wyborze mają osoby o twarzy owalnej, ponieważ wtedy oprawki same muszą być owalne. Jeżeli twoja twarz jest okrągła z kolei, to dobrze będą na niej wyglądać oprawki o kształcie prostokątnym. Jeżeli twoja twarz jest długa, to oprawki powinny ją nieco poszerzać: być może warto zainwestować w takie okulary, których mostek jest wąski, lub w takie, gdzie zauszniki są wielokolorowe. Twarz trójkątna to idealne pole dla oprawek kocich, a twarz prostokątna świetnie będzie prezentowała się w oprawkach owalnych.

okulary

Podsumowanie

Jak najbardziej warto jest nosić okulary, ponieważ dzięki nim będzie posiadało się pełną jasność widzenia. Żeby nie wstydzić się noszenia okularów, warto jest sprawić sobie taki sprzęt, który świetnie będzie pasować do twarzy i jej kształtu. Najlepiej jest podążać za radą specjalistów, którzy niejeden raz dobierali oprawki do kształtu twarzy swoich klientów. Oni z pewnością będą wiedzieli, co najbardziej będzie pasować akurat w twoim wypadku.

Okulary, nawet te korekcyjne, mogą stać się dla ciebie bardzo stylowym dodatkiem, który doda ci uroku.
Szczególnie duży wybór wśród oprawek okularowych może zagwarantować Manufaktura Wzroku.

Przejdź do innego artykułu

Add Comment