Wybieramy dywan do pokoju dziecka

Przyszli rodzice dokładają dużych starań, by pokój ich dziecka był nie tylko funkcjonalny, ale także pięknie urządzony. Królujące od wielu sezonów pastelowe odcienie dodatków, tekstyliów i dekoracji, to najczęstsze wybory, jakich dokonują. Wielu z nich decyduje się także na zakup dywanika, który stanowi doskonałe dopełnienie ogólnego wystroju.

Rodzaje dywanów do pokoju dziecięcego

Decydując się na zakup dywanika do pokoju dziecięcego możemy postawić na jeden z jego rodzajów. Popularne dywany wełniane gwarantują sprężystość, doskonałą izolację akustyczną i termiczną. Bez większego trudu utrzymuje się je również w czystości, ponieważ są łatwe w czyszczeniu. Niestety stanowią dość duże zagrożenie dla alergików. Są silnym alergenem, dlatego nie stanowią najlepszego  wyboru, jeśli nasze dziecko jest uczulone. A statystyki wskazują, że uczuleniowcem jest dziś co drugie dziecko. Alternatywą dla nich są jednak dywany akrylowe i poliestrowe. Te pierwsze, swoimi cechami dość dobrze naśladują wełnę, a dodatkowo są trwałe i odporne na zabrudzenia. Do tego są jej tańszym odpowiednikiem. Co więcej, łatwo się je czyści i nie sprzyjają rozwojowi grzybów i drobnoustrojów. Drugie z kolei świetnie sprawdzają się w pokoju małych dzieci, bo wchłaniają wilgoć i można je prać. Niestety nie są odporne na wgniecenia i dość szybko się wycierają. Ostatnim rodzajem są natomiast dywany bawełniane, które rzadziej występują na rynku. Te odporne na plamy i blaknięcie dywany świetnie sprawdzają się w pokoju alergika. Z uwagi na ich naturalny skład stały się coraz częściej poszukiwanym towarem. Sklepy oferujące ten wyjątkowy produkt odszukać można choćby w Internecie. Do nich należy na przykład kidsconcept.

Wybieramy dywan dla dziecka – modele bawełniane do prania w pralce

Mnóstwo kolorów, wzorów i detali do wyboru sprawia, że praktycznie każdy klient znajdzie w ofercie sklepu coś dla siebie. Wybierać możemy bowiem między

dywan dla dziecka

dywanikami w kształcie chmurki, gwiazdki czy klasycznego prostokąta. Kolorystyka jest z kolei na tyle różnorodna, że z całą pewnością znajdziemy odcień pasujący do naszego wnętrza. Na uwagę zasługuje również fakt, że każdy produkt wykonywany jest tutaj ręcznie, co przekłada się na dokładność i staranność wykonania wszystkich jego detali. 100% bawełny i nietoksyczne barwniki stanowią natomiast maksimum bezpieczeństwa, spełniając wszystkie normy jakości.

Dywaniki bawełniane można prać w pralce, co znacząco ułatwia nam zachowanie ich czystości. Kiedy bowiem zauważymy, że maluch je pobrudził bez obaw możemy skorzystać z pomocy pralki, nie męcząc się nad ręcznym wywabianiem plam. Jednak i tutaj trzeba zachować pewne środki ostrożności.

Jak dbać o dywan bawełniany?

Dywany bawełniane wspomnianej firmy należy zatem prać osobno w pralce na cyklu dla tkanin delikatnych. Do ich pielęgnacji nie należy też używać wybielaczy, a raczej delikatne detergenty, które nie zaszkodzą bawełnie. Pamiętać również należy, aby nie suszyć ich w suszarce i na pełnym słońcu. W przypadku pojawienia się tak zwanych kłaczków, nie wpadajmy w panikę. Pozostałości po włóknach powstałych podczas cięcia wełny wystarczy bowiem przeczesać sztywną miotłą w kierunku pluszu, a następnie użyć odkurzacza. Długie lub luźne nitki można natomiast obciąć nożyczkami.

Mimo powyższych zaleceń uważa się, że bawełniane dywany są dziś jednymi z najczęściej poszukiwanych. Ich naturalność i bezpieczeństwo użytkowania kusi bowiem większość rodziców. A szeroka gama kolorystyczna i różnorodność wzorów tylko to umacnia.

 

Przejdź do innego artykułu

Add Comment