W jaki sposób bramy przemysłowe mogą wpływać na oszczędności?

Bramy przemysłowe spełniają kilkukrotnie wyższe wymagania wytrzymałościowe, izolacyjne i wydajnościowe niż standardowe bramy w użytku domowym. Aby jednak mogły w pełni zaspokajać potrzeby przedsiębiorców i wpisywać się w dynamikę i charakter pracy ich zakładów, bramy przemysłowe muszą wykazać się pewnymi wartościami dodanymi, wśród których na pierwszym miejscu stoi zdecydowanie oszczędność. Generowanie dodatkowych kosztów eksploatacji bramy z powodu częstych napraw, słabej izolacji cieplnej, niewystarczającej prędkości działania czy wrażliwości na różnorodne czynniki zewnętrzne nie jest mile widziane w żadnej gałęzi przemysłu. W jaki sposób bramy przemysłowe mogą wpływać na oszczędności w obiektach przemysłowych?

Minimalizacja kosztów oświetlenia – bramy przemysłowe z włókna szklanego

Jednym z podstawowych źródeł dużego zużycia energii w przemyśle jest konieczność zapewnienia doskonałego oświetlenia całej hali produkcyjnej, przestrzeni magazynowej czy każdego pojedynczego stanowiska pracy. Obiekty przemysłowe kojarzą się niejednokrotnie z zamkniętymi, odciętymi od świata zewnętrznego budynkami, których sztuczne oświetlenie może po czasie okazać się dla oczu niezwykle męczące. Dlaczego by jednak nie wykorzystać w takich miejscach naturalnego światła słonecznego?


Nowoczesne bramy przemysłowe pozwalające na oszczędności znaleźć można na stronie www.butzbach.pl


Bramy dla warsztatów, budynków użytkowych, centrów logistycznych, magazynów, myjni samochodowych, hangarów czy wolnostojących salonów sprzedaży pozwalają dziś z powodzeniem oszczędzać na elektryczności i jednocześnie zapewniać komfortowe warunki pracy dzięki wykorzystaniu w ich produkcji paneli z włókna szklanego. Przepuszczający światło materiał w sposób naturalny rozprasza intensywne promienie słoneczne, generując wewnątrz przyjemnie jasne i odpowiednio doświetlone otoczenie, które nie potrzebuje wspierania ze strony sztucznego oświetlenia. Bramy te są niezwykle ekonomicznym rozwiązaniem, dzięki któremu koszty eksploatacji budynków mogą zostać znacząco zmniejszone.

Efektywna praca branży logistycznej – przemysłowe bramy szybkobieżne

Branża logistyczna wymaga dziś naprawdę szybkiego tempa pracy, które nie może być w żaden sposób zakłócane przez zbyt wolno otwierające się bramy. Wewnętrzny transport w magazynach czy hurtowniach powinien odbywać się bez przeszkód, choć oczywiście niemożliwe jest tu całkowite usunięcie bram w przejściach pomiędzy pomieszczeniami. Rozwiązaniem, które nie pozwala odczuć żadnych ograniczeń dynamiki pracy obsługi magazynów są bramy szybkobieżne, wśród których najszybsze poruszają się z prędkością rzędu do 5m/s  m/s. Nowoczesne bramy szybkobieżne zapewniają bezpieczeństwo i funkcjonalność procesów logistycznych przy milionach cykli otwarć, usuwając konieczność hamowania pojazdów przed bramą i eliminując ryzyko zatrzaśnięcia się bramy w trakcie przejazdu wózka przez bramę dzięki specjalnej sieci zabezpieczeń i niezwykle wydajnym systemom sterującym.

Bramy szybkobieżne to propozycja dla miejsc eksploatowanych w sposób szczególny. Magazyny, fabryki i przemysł spożywczy zyska najwięcej decydując się na ten rodzaj bram.

Utrzymanie porządku i odpowiedniej temperatury – izolowane bramy przemysłowe

Zarówno w przypadku bram zewnętrznych montowanych w celu umożliwienia wjazdu do budynku, jak i bram wewnętrznych rozdzielających poszczególne pomieszczenia, odpowiednia izolacja termiczna wydaje się być jednym z najważniejszych elementów gwarantujących oszczędności energetyczne. To właśnie odpowiednio izolowane bramy nie pozwalają na przedostawanie się do wnętrza budynków zimnego lub gorącego powietrza z zewnątrz, jednocześnie chroniąc przed transportowanymi przez powietrze zanieczyszczeniami mogącymi wpływać na czystość wnętrza.

Wysoki stopień ochrony przed różnicami temperaturowymi istotny jest także w przypadku bram wewnętrznych, co staje się szczególnie zauważalne w przypadku branży spożywczej, gdzie często w jednym budynku znajdują się duże przemysłowe piece generujące wysokie temperatury i chłodnie, wymagające utrzymania temperatury na odpowiednio niskim poziomie. Specjalne uszczelnienia, wzmocnienia płaszcza bram czy stosowanie dodatkowego ogrzewania elementów bramy sprawiają, że rozwiązania przemysłowe są odporne na uszkodzenia z powodu trudnych warunków, co oczywiście oznacza niższe koszty ich konserwacji i eksploatacji. Izolacja termiczna to też oczywiście mniejsze zużywanie energii na wspomniane chłodzenie i docieplanie pomieszczeń, co w perspektywie może oznaczać naprawdę duże oszczędności.

Przejdź do innego artykułu

Add Comment