Vending BHP – zalety maszyn vendingowych w fabrykach

Vending, to nowoczesny system, który pozwala niejednemu właścicielowi fabryki zapewnić swoich pracowników w odzież BHP. System ten umożliwia szybkie i dokładne wydanie odpowiednich części odzieży każdemu pracownikowi.
Elementy odzieży, jakie można dostać dzięki maszynie vendingowej, to nie tylko znane spodnie czy koszule robocze. Są to również kaski, gogle, rękawice oraz inne elementy ochronne.
Każdy pracownik posiada specjalną kartę, która uruchamia maszynę. Dzięki karcie pracowniczej, maszyna ‘wie’, jaki komplet odzieży ma wydać pracownikowi. Na karcie bowiem są zarejestrowane wszystkie informacje o danym pracowniku.

Obecnie, system vendingowy jest stosowany coraz częściej. Zalety oraz zasady, na jakich działa ten system, pozwalają na szybkie i sprawne zaopatrzenie pracowników we wszelkiego rodzaju odzież roboczą. W znacznej większości, maszyny vendingowe możemy spotkać w miejscach takich jak fabryki, zakłady produkcyjne, zakłady pracy oraz magazyny i hale.

Maszyna vendingowa sprawdzi się przede wszystkim w miejscu, w którym nie ma magazynu. Często bywa tak, że w fabrykach nie ma możliwości wygospodarowania nowego pomieszczenia, które służyłoby za przebieralnię.

 

Zalety maszyn vendingowych w fabrykach

Pierwszą i najważniejszą zaletą vendingu w fabrykach jest to, iż każdy pracownik ma stały dostęp do wszystkich maszyn na danym obiekcie, niezależnie odpory dnia. Dostępność taka pozwala nam zaopatrzyć się w konkretne części odzieży roboczej przed przystąpieniem na stanowisko pracy.  Poza tym, dzięki maszynom vendingowym, każdy pracownik jest upoważniony do pozyskiwania odzieży BHP potrzebnej do rozpoczęcia pracy na danym stanowisku.

Każda maszyna, która umieszczana jest w centralnym punkcie obiektu, nie zajmuje aż tyle miejsca, ile zająłby magazyn lub garderoba. W tym przypadku, maszyny vendingowe są ogromną zaletą i ulgą dla właścicieli. Maszyna jest o wiele mniejsza, a jej sposób działania jest o wiele bardziej praktyczny niż miejsce takie jak magazyn. Dodatkowo, nie trzeba zatrudniać kolejnej osoby lub dwóch, których zadaniem byłoby obsługiwanie szatni lub magazynu. Każdy pracownik może w szybki sposób sam zapewnić sobie odzież na zmianę. Korzystanie z magazynu wiązałoby się z zależnością od osoby, która go obsługuje. Tymczasem maszyna pracuje sama – wystarczy tylko wydawać jej konkretne polecenia. Maszyny vendingowe mają swoje rozmiary, jednak można dopasować odpowiedni model i wielkość maszyny do danego miejsca. Jest to dość ważna zaleta, która daje możliwość skorzystania z oferty każdej firmie i fabryce.

Maszyna, która zaopatrza wszystkich pracowników w odpowiednią odzież BHP, pozwala nam zdobyć wszystkie potrzebne elementy odzieży. Oznacza to, iż maszyna vendingowa wyda nam nie tylko podstawowe ubrania takie jak bluzka, spodnie i np. kurtka. Oprócz tego, możemy również uzyskać rękawice, kaski, okulary czy nauszniki ochronne i wiele innych. Dużo zależy od stanowiska, na jakim pracujemy.

Dużym uproszczeniem jest to, że każdy pracownik posiada własną kartę. Maszyna ją weryfikuje i dzięki temu, każdy pracownik otrzymuje odpowiedni strój. Warto również dodać, że dzięki tej weryfikacji, eliminowane są jakiekolwiek błędy przy wydawaniu odzieży roboczej.

Korzystanie z vendingu jest dziś nowoczesną i wygodną opcją. Niekiedy zaopatrzenie wszystkich pracowników danej fabryki, to dość ciężkie zadanie. W fabryce może pracować ogromna ilość osób. O wiele prościej jest więc zakupić odpowiednią ilość odzieży roboczej, umieścić ją w maszynie, a następnie pozwolić na rozdzielanie odzieży BHP pracownikom przez weryfikację karty. Każda maszyna, która umieszczana jest w fabryce, pozwala na szybkie działanie. Pracownicy muszą jedynie przyłożyć kartę do specjalnego czytnika, a maszyna dalej będzie wydawać odpowiednie elementy odzieży.

Vending w fabrykach jest możliwy poprzez dostępność wszystkich artykułów niemalże w każdej porze dnia i nocy przez cały tydzień. Dodatkowo, system jest tak zaprojektowany, że sam powiadamia dostawcę o tym, że należy uzupełnić maszynę nowym towarem. My dzięki temu nie musimy dokładać sobie obowiązków w związku z wydawaniem odzieży pracownikom. Możliwości i właściwości maszyny vendingowej pozwalają każdej firmie korzystać z niej przez bardzo długi czas.

Przejdź do innego artykułu

Add Comment