Sprzątanie po samobójstwie – kto je wykonuje?

Sprzątanie miejsca śmierci nie może być wykonywane w tradycyjny sposób – niezbędna jest do tego pomoc specjalistów, ponieważ w przypadku nieodpowiedniego przeprowadzenia prac porządkowych może dojść do sytuacji zagrożenia zdrowia, a nawet życia, osób przebywających na danym obszarze. Firma w zależności od rodzaju śmierci, a przede wszystkim od stopnia rozkładu ciała dobiera odpowiednio środki i działania, tak aby zagwarantować maksymalną dezynfekcję danego miejsca. Podejmowane są wszelkie możliwe środki których działanie umożliwi przywrócenie mieszkania lub innego lokalu do stanu wcześniejszego.
Dezynfekcja po samobójstwie jest odbywana stopniowo. Wykorzystanie odpowiedniego sprzętu i specjalistycznych środków sprawi, że cały proces będzie przebiegał sprawnie, a efekt końcowy będzie zadowalający.

Jak wybrać firmę sprzątającą miejsca śmierci?

sprzątanie po samobójstwieW pierwszej kolejności należy sprawdzić jakie firmy funkcjonują w danym mieście. Następnie warto zwrócić uwagę na doświadczenie danej firmy oraz na to jak długo utrzymuje się ona na rynku. Warto sprawdzić stronę internetową danej placówki i zobaczyć jakich sprzętów oraz środków chemicznych używają oraz jakie sposoby oczyszczania powierzchni są przez nich najbardziej polecane. Wykorzystywane środki chemiczne koniecznie muszą posiadać atest, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że są one odpowiednie do oczyszczania tak specyficznych zabrudzeń. Dobra firma specjalistyczna będzie oferowała kompleksowe czyszczenie miejsc zgonu, co zagwarantuje nam dobrej jakości usługę i całkowite bezpieczeństwo przebywanie w danych pomieszczeniach. Pamiętajmy, źle wykonana usługa oczyszczania miejsca śmierci wiąże się z groźnym ryzykiem chorób, a nawet zgonem osób, które będą przebywały w danym lokalu.

Jak wygląda proces sprzątania po samobójstwie?

Jeśli do samobójstwa doszło w pomieszczeniu w pierwszej kolejności usuwane są z niego wszelkie meble, sprzęty oraz rzeczy osobiste. Następnie wykonywany jest demontaż podłogi, parkietu, bardzo często zrywane są tapety. Czyszczone są wszystkie ściany oraz sufity. Następnie całe mieszkanie jest dokładnie dezynfekowane przy użyciu specjalistycznego środka. Usuwane są wszelkie tanki, płyny, krew. W przypadku gdy ciało leżało przez dłuższą chwilę, najprawdopodobniej doszło do częściowego rozkładu, co wiąże się z nieprzyjemnym zapachem. Jest wiele metod jego usuwania. Bardzo często firmy wykorzystują ozonowanie jako proces, który umożliwia zarówno dezynfekcję jak i eliminację nieprzyjemnego odoru.

Pamiętajmy, że sprzątanie po zmarłych niezależnie czy dokonane było zabójstwo, czy osoba popełniła samobójstwo, jest procesem złożonym i bardzo wymagającym. Samodzielne próby sprzątania miejsca po samobójstwie mija się z celem. Aby mieć pewność, że wszystkie miejsca zostały dokładnie zdezynfekowane należy skorzystać z usług firmy sprzątającej miejsca śmierci. Dopiero wtedy będziemy mieli pewność, że dane mieszkanie czy każdy inny budynek jest całkowicie bezpieczny i można w nim przebywać bez obaw o swoje zdrowie czy życie.


Profesjonalne usługi sprzątania po zmarłych świadczy Vectorzapytaj o nasze ceny.

Przejdź do innego artykułu