Produkcja kontraktowa suplementów diety

W dzisiejszej dobie przy ogromnym zainteresowaniu zdrowym stylem życia, suplementy diety i odżywki dla sportowców, to środki spożywcze produkowane i kupowane na ogromną skalę. Mają one na celu uzupełnienie diety w niezbędne składniki pokarmowe, są to bowiem preparaty stanowiące skoncentrowane źródło witamin, składników mineralnych lub innych substancji wykazujących efekt odżywczy. Zawodowi sportowcy czy amatorzy chętnie po nie sięgają, by dzięki nim dojść do poprawy zdolności wysiłkowych, co z kolei przekłada się efektywniejsze trenowanie.

Suplementy diety i odżywki – rodzaje

Suplementy diety, to na przykład suplementy witaminowo – minerałowe, które w swym składzie zawierają witaminy i składniki mineralne. Kolejne z nich, suplementy dla sportowców to już bardziej różnorodna grupa preparatów. Związany z treningami wysiłek zwiększa zapotrzebowanie organizmu na różne substancje, a składniki zawarte w suplementach dla sportowców mają pomóc w ich dostarczeniu. Suplementy wspierające odchudzenia, to następna bardzo duża grupa preparatów. Po te produkty sięgają szczególnie często panie. Mają one za zadnie przyspieszyć metabolizm regulując odczuwanie głodu i sytości. Suplementy kwasów tłuszczowych, to produkty które w swoim składzie zawierają niezbędne kwasy tłuszczowe. Ludzki organizm nie jest w stanie ich samodzielnie wytworzyć, dlatego powinny być dostarczane dodatkowo. Ostatnimi typami suplementów diety, to te wzmacniające stawy i kości oraz te zawierające szczepy bakterii i drożdży. Działają one w obrębie układu pokarmowego i występują w formie probiotyków, prebiotyków czy synbiotyków.

Popularne odżywki dzielą się z kolei na białkowe, proteinowe, 2 w 1 i na te dla osób aktywnych. Pierwsze z nich, odżywki białkowe, to suplementy które w swoim składzie mają dużą ilość białka, która przyczynia się do rozbudowania muskulatury. Odżywki węglowodanowe, to z kolei cukry dzięki którym organizm zyskuje potrzebną mu energię. Odżywki 2 w 1, to natomiast połączenie dwóch powyższych – kombinacja odżywki białkowej z węglowodanową. Ostatnia, odżywka dla osób aktywnych to produkt bardzo popularny, bo stanowi doskonale wsparcie dla tych, którzy regularnie trenują.

Wprowadzenie w życie własnego nowatorskiego projektu

Niektóre firmy, takie jak Tifarm pomagają ludziom zrealizować ich marzenia o własnym nowatorskim projekcie. Projekcie dotyczącym wprowadzenia na rynek całkiem nowych produktów o składzie, którego do tej pory nie było. Na podstawie odpowiednio dobranych materiałów i ich składu wyspecjalizowane firmy wytwarzają dany produkt, etykietują i produkują. Nawiązując z nimi współpracę mamy więc szansę na profesjonalne opracowanie składu naszego suplementu, jego produkcję i pełen branding. A jak wyglądają kolejne etapy takiego przedsięwzięcia?

Produkcja kontraktowa suplementów diety

Kompleksowa obsługa powierzonego projektu, to nie tylko opracowanie technologii, ale również jego realizacja. Zakres obejmuje więc zarówno opracowanie składu preparatu, jak i jego produkcję oraz branding. W pierwszym etapie na podstawie receptur klienta firma pomaga przy optymalizacji jego składu. Dobierane są odpowiednie surowce i dokładnie analizowany skład ilościowy i jakościowy nowego produktu. Na tym etapie firma zapewnia też swemu klientowi pomoc w uzyskaniu dopuszczenia do obrotu na rynku polskim. Następna jest oczywiście produkcja. To nie jest jednak wyłącznie wytwarzanie towarów w wybranej przez klienta formie, a więc w postaci proszków, kapsułek czy tabletek. To także kwestia indywidualnie dobranych opakowań. Butelki, torebki, kartoniki czy worki – wszystko zależy od upodobań zleceniodawcy. Niezależnie jednak od tego w jakiej postaci dany suplement powstanie i w co zostanie zapakowany, cały proces produkcji podlega kontroli jakości wymaganej przez prawo polskie i wspólnotowe. Klient nie powinien więc obawiać się niedogodności i kar związanych ze źle wykonaną pracą. W trakcie ostatniego etapu współpracy firma pomaga we wdrażaniu na rynek nowego produktu, zapewniając przygotowanie graficzne opakowań i etykiet, a nawet doradztwo przy strategiach kampanii reklamowych. Kolejnym krokiem może być również pomoc w uzyskaniu dokumentów umożliwiających sprzedaż na polskim i samo rozprowadzenie produktu.

Kiedy więc mamy pojęcie o branży fitness, a w naszej głowie kiełkuje pomysł na nowy suplement diety, naprawdę warto zapoznać się z ofertą firmy takiej jak Tifarm. To możliwość wypłynięcia na szerokie wody w branży przy profesjonalnym wsparciu specjalistów.

 

Przejdź do innego artykułu

Add Comment