Pomoc prawna dla klientów indywidualnych i spółek

Adwokat, jako osoba, która świetnie zna się na każdym kodeksie prawnym, ma pełne prawo do pełnienia usług prawnych dla firm oraz osób indywidualnych. Dziś, wiele firm, zwłaszcza tych większych, korzysta z usług adwokata. Jako specjalista od każdej dziedziny prawa, adwokat  dzięki szerokiej wiedzy będzie umiał w krótkim czasie ustalić zasady funkcjonowania firmy, opierając się o kodeksy. Ilość osób indywidualnych, które korzystają z usług adwokata, jest wysoka ze względu na możliwości adwokatów.

Pomoc prawna dla klientów indywidualnych

Osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej, są najczęstszymi klientami w kancelarii adwokackiej. Sprawy, z jakimi można udać się do adwokata, mogą dotyczyć prawa rodzinnego, karnego, gospodarczego czy spadkowego. Istnieje mnóstwo spraw, które pomoże nam rozwiązać tylko adwokat.
Praca adwokata, który pracuje z osobami fizycznymi, wygląda różnie. Często adwokat ma obowiązek doradzić nam w pewnych kwestiach czy  pomóc nam w napisaniu stosownego pisma prawnego do konkretnej instytucji. Poza tym, adwokat ma nieograniczone uprawnienia, jeśli chodzi o reprezentowanie nas na sali sądowej lub przed urzędami i innymi instytucjami państwowymi. Współpracując z adwokatem, możemy również liczyć na wszelkie bieżące informacje dotyczące naszej prawy.
Klienci indywidualni mogą również korzystać z doraźnej, bezpłatnej pomocy adwokata. Jest to usługa kierowana do tych osób, dla których koszta usług są zbyt wysokie. Często, z tej alternatywy korzysta również wiele osób, które chcą poradzić się adwokata w sprawie, która nie zagraża nam ani naszej wolności.

Pomoc prawna dla spółek

prawnik - kancelaria prawnaAdwokaci, którzy nawiązują współpracę z innymi firmami, pełnią dla nich usługi prawne. Usługi adwokatów dla firm polegają na doradzaniu w zakresie  różnych kodeksów, sporządzaniu pism prawnych i umów czy regulaminów. Poza tym, adwokat może reprezentować firmę przed każdym urzędem, na policji oraz w sądzie każdej instancji. Znając się na prawie pracy, adwokat będzie znał biegle wszystkie prawne paragrafy i podstawy, które będą pomocne w spisywaniu statutu firmy.
Oprócz działania w imieniu firmy, adwokat udziela na bieżąco wszelkich koniecznych porad. Prawo pracy, prawo skarbowe, karne oraz podatkowe, to główne rodzaje praw, jakimi zajmuje się adwokat razem z firmą. Adwokat pomoże nam również w przypadku podatku VAT. Adwokat może nawiązać współpracę z firmą, lecz nie może zostać w niej zatrudniony. Istotne są jednak regularne i w miarę częste spotkania z przedstawicielami firmy z adwokatem. Praca adwokata, polegająca na pełnej obsłudze prawnej firm (a nie tylko doraźnej), oznacza konieczność zaangażowania się w sprawy bieżące firmy.
Warto korzystać z pomocy adwokata, zwłaszcza jeśli jesteśmy właścicielami zupełnie nowej firmy. Dodatkowo, pomoc adwokata będzie również cenna, gdy nasza firma zacznie się nagle rozrastać w zastraszającym tempie.


Pomoc prawna świadczona dla firm i osób prywatnych – Minkus.

Przejdź do innego artykułu