Oświetlenie obiektów handlowych – nie tylko pragmatyzm, ale również marketing

Oświetlenie jest niezwykle istotną sprawą nie tylko w domach, urzędach czy w szkołach, ale także w innych miejscach publicznych takich, jak obiekty handlowe. I mowa tutaj nie tylko o świetleniu na zewnątrz takiego budynku, ale także w jego środku. Dobre oświetlenie to podstawa, pozwala na dobrą widoczność, a także pomaga w sprzedaży! Osoby częściej decydują się na kupno pewnych produktów pod wpływem ich wyglądu, na który może wpłynąć właśnie światło i jego jakość. Niestety, zwyczajne żarówki potrzebują bardzo dużej ilości prądu – przez co rachunki potrafią być naprawdę wielkie. Na szczęście, coraz więcej obiektów handlowych decyduje się na oświetlenie żarówkami LED.

Oświetlenie galerii handlowych żarówkami LED

Centra oraz galerie handlowe, to miejsca, w których mieści się wiele, różnych sklepów oraz restauracji. Takie obiekty to naprawdę potężne powierzchnie, które potrzebują być równomiernie oświetlone. Potrzeba do tego naprawdę sporej ilości żarówek i dobrej organizacji ich rozmieszczenia. Jak już zostało wspomniane, rachunki za prąd, który zużywany jest w takich miejscach, potrafią być naprawdę ogromne, dlatego bardzo ważne jest to, aby szukać chociażby najmniejszych oszczędności. I właśnie takimi oszczędnościami są żarówki LED, które zużywają znacznie mniej prądu od tradycyjnych żarówek.

oświetlenie led dla handlu

Nic więc dziwnego, że coraz więcej obiektów handlowych (i nie tylko) decyduje się właśnie na taki rodzaj oświetlenia. Zwłaszcza, że zainstalowania żarówek LED w obiektach handlowych, jest cała masa możliwości. Można zainwestować w oświetlenie sufitowe, szynowe, a nawet podwieszane. W zależności od tego, co najbardziej pasować będzie do danego obiektu. Tak, czy siak, nie ważne, jaką możliwość zastosuje się do danego centrum handlowego, będzie to spora oszczędność. LED to nie tylko rodzaj oświetlenia, który zużywa mniej energii elektrycznej, ale także żarówki LED są znacznie bardziej wytrzymałe i działają dłużej od tych zwyczajnych. Trzeba je zatem znacznie rzadziej kupować!

Oświetlenie budynków handlowych, jak wpływa na marketing?

Jednak oświetlenie budynków handlowych to nie tylko nieustanne szukanie oszczędności. Tak naprawdę, dobre światło jest w stanie sprzedać wszystko – od ubrań, przez biżuterię, aż po kosmetyki czy jedzenie. Dobrze oświetlone sklepy i produkty przyciągają do siebie klientów, którzy nie czują się na zakupach znudzeni. Pobudzona zostaje ich chęć do robienia zakupów. Dobre oświetlenie może więc stać się pewnego rodzaju marketingiem, reklamą, która przyciąga większe ilości zainteresowanych kupnem klientów. A jeżeli jednocześnie można na oświetleniu (a raczej na energii potrzebnej do oświetlania) oszczędzić, tym lepiej. W taki dokładnie sposób tworzy się zysk danego obiektu handlowego.

Dlatego warto właśnie inwestować w oświetlenie żarówkami LED, które dają dobre światło, wspomagające proces zakupowy i ponadto będące naprawdę energooszczędnymi źródłami światła. Lampy i żarówki LED są naprawdę świetną inwestycją, właśnie dla miejsc większych, gdzie potrzeba dużo oświetlenia, a obiekty handlowe zdecydowanie takimi miejscami są. Warto podkreślić, że dzięki lampom LED, oświetlenie w obiektach będzie na 100% mocy już po zaledwie 1 sekundzie od włączenia. Nie są to więc przedmioty, które rozpalają się wolno i na początku dają słabe i nieco przygaszone światło. Już od samego początku oświetlenie jest mocne i stabilne. Warto też podkreślić, że lampy LED są świetne do miejsc, gdzie to fotokomórka włącza oświetlenie.

oświetlenie led dla obiektów handlowych

Co jeszcze warto wiedzieć o lampach i żarówkach LED?

Dużo więcej jest zalet oświetlenia LED. Dobrze jest wiedzieć chociażby o tym, że zwyczajne żarówki mogą posiadać w sobie niebezpieczne dla zdrowia związki chemiczne, których nie ma w żarówkach LED. Są więc one zdecydowanie bardziej polecane do miejsc, w których na co dzień przebywa duża grupa ludzi, takich jak centra czy galerie handlowe.

Podsumowując, oświetlenie LED jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem w obiektach handlowych, ponieważ daje dużo światła dobrej jakości. Jest tanie, nie generuje dużych rachunków za prąd.

 

Przejdź do innego artykułu

Add Comment