Obsada aktorska „Na Wspólnej”

Jako jeden z najpopularniejszych polskich seriali, „Na Wspólnej” może pochwalić się nie tylko lubianymi przez wielu Polaków wątkami, ale również znakomitymi aktorami, który wcielają się w poszczególne role. W tym artykule przyglądamy się obsadzie tego serialu, aby pokazać jak wiele aktorek i aktorów tworzyło i tworzy oglądany już od kilkunastu lat serial. Kto należy do obsady od początku, a kto pojawiał się w rolach epizodycznych? Zapraszamy do lektury!

Popularność serialu

Serial „Na Wspólnej” z pewnością należy do jednego z najpopularniejszych w Polsce. Świadczy o tym przede wszystkim kilkunastoletnia obecność tego tytułu na ekranach telewizorów Polaków. Pierwsze odcinki pojawiły się w roku 2003, a do tej pory widzowie obejrzeli ich już ponad dwa tysiące. Liczne wątki i ukazane problemy, z którymi identyfikują się tysiące ludzi to jeden z powodów, dla których serial jest wciąż oglądany. Jeszcze jednym powodem są aktorzy, którzy kreują role charakterystyczne i do których widzowie się przyzwyczaili, obdarzając ich sympatią.

Obsada „Na Wspólnej”

Główne role w serialu od lat gra kilka osób, które są stałymi filarami całej historii. Grażyna Wolszczak i Tomasz Schimscheiner grają Brzozowskich, którzy mają dwójkę dorosłych już dzieci. Do głównych bohaterów należy również Izabela Brzozowska grana przez Annę Korcz, związana z Jerzym Dudkiem, którego gra Wojciech Wysocki. Razem mają oni małą córkę, a Izabela ma również dorosłego syna z wcześniejszego związku. Na Wspólnej zamieszkuje również Michał Brzozowski ze swoją żoną Kingą Brzozowską, w których role wcielają się Robert Kudelski i Ilona Wrońska.

Mieszkający na tej samej ulicy sąsiedzi to, między innymi, Maria i Włodek Zięba grani przez Bożenę Dykiel oraz Mieczysława Hryniewicza. Jest to zgodne małżeństwo z dużym stażem, czuwające nad całą rodziną Ziębów i nie tylko. Należy również wspomnieć o rodzinie Hofferów, do której należy Roman Hoffer – w tej roli Waldemar Obłoza, Ewa Hoffer – grana przez Ewę Gawryluk oraz Kamil Hoffer grany przez Kazimierza Mazura, a także Marta Hoffer, w której rolę wciela się Joanna Jabłczyńska. Wymienione postaci towarzyszą widzom na co dzień od lat, ale oprócz nich można wymienić jeszcze dziesiątki innych ciekawych bohaterów.

Kto jeszcze pojawia się w serialu?

Znani dzisiaj dobrze aktorzy, którzy kreują poszczególne główne role to jednak nie wszystkie postaci serialu „Na Wspólnej”. Mówiąc o serialu, który trwa od kilkunastu lat, trudno jest wymienić absolutnie wszystkich, bo niektóre wątki już się skończyły, a inne rozwinęły w niespodziewany sposób, co oznacza, że wielu aktorów pracujących przy serialu już tę pracę zakończyło, a niektórzy dopiero od dawna stali się częścią tej serialowej rodziny. Do znanych widzom aktorów pochodzących z różnych rejonów kraju, którzy również grali w serialu „Na Wspólnej”, należą, na przykład, Jarosław Gruda, Michał Włodarczyk czy Beata Olga Kowalska współpracujący z agencją JMC Studio, a także dobrze kojarzeni Anna Samusionek czy Janusz Chabior.

Poszczególni aktorzy są dobierani w taki sposób, aby wnieść do danego wątku coś specyficznego i sprawić, że wątek ten zapadnie widzom w pamięć i wzbudzi emocje. Każdy z bohaterów boryka się ze swoimi osobistymi problemami, a jednocześnie jest częścią życia pozostałych postaci, co tworzy kompleksowy krajobraz odzwierciedlający codzienne życie, który jednocześnie dostarcza rozrywki i pokazuje różnorodność losów ludzi. Ciekawa obsada to z całą pewnością duża zaleta każdego serialu.

zdjęcie: https://nawspolnej.tvn.pl/

Przejdź do innego artykułu