O konstrukcjach stalowych

Konstrukcje stalowe stanowią chętnie wybieraną metodę budowy obiektów szczególnie użyteczności publicznej jak hale sportowe, hale handlowe, obiekty produkcyjne, wiaty magazynowe,hangary, centra logistyczne. Hale o konstrukcji stalowej są szybkie w produkcji i łatwe w montażu, a także ich koszt jest relatywnie niższy niż w przypadku budownictwa tradycyjnego. Coraz większą popularnością cieszą się parki logistyczne w Polsce, czyli obiekty położone z dala od miasta. Wzrost inwestycji przemysłowych w Polsce jest efektem wzmożonego inwestowania w tą gałąź gospodarki w całej Europie.

Prefabrykowane hale stalowe mają zastosowanie niezależnie od klimatu. W zależności od zastosowanej izolacji termicznej mogą być użytkowane w ekstremalnych warunkach klimatycznych. Stosuje się izolację metodą natryskową pod ciśnieniem, jako środek stosując piankę poliuretanową lub celulozową, ale nadal bardzo powszechnie stosowane są tradycyjne metody izolacji z wykorzystaniem wełny mineralnej.

By w pełni wykorzystać powierzchnię użytkową, warto zdecydować się na halę bez podpór wewnętrznych, daje to możliwość efektywnego zagospodarowania powierzchni.

Produkcja hali stalowych, nawet jeżeli wytwarzanie na podstawie gotowego projektu, i tak zapewnia możliwość dostosowania jej do indywidualnych wymagań. Potrzeby Inwestora zostaną uwzględnione w rozkładzie bram, drzwi, okien, koloru blach.

Jeżeli zachodzi konieczność wykonania elementów stalowych w małej lub dużej ilości, ale koniecznie identycznych, warto skorzystać z usługi laserem – cięcie laserem, wycinanie, wypalanie laserowe, to nowoczesna metoda uzyskania dowolnej ilości elementów o prostych lub skomplikowanych kształtach. Elementy, dzięki dużej precyzji pracy lasera, nie wymagają już dodatkowej obróbki wykończeniowej.

Odpowiedni park maszynowy, w składzie którego znajduje siękrawędziarka, czyli hydrauliczna prasa krawędziowa zaginająca stal, pozwala na sprostanie każdemu zadaniu z zakresu zaginania blach. Blachy mogą być zaginane pod dowolnym kątem, a technologia krawędziarki pozwala na uzyskanie nieskończonej ilości takich samych elementów.

Przejdź do innego artykułu