Najchętniej kupowane elementy serii 6w do maszyn Deutz Fahr

Powszechnie wiadomo, że ciągniki to najpopularniejsze maszyny, które pojawiają się w każdym gospodarstwie rolnym. Praca bez tych pojazdów w dzisiejszych czasach byłaby znacznie utrudniona oraz wpłynęłaby na płynność prac na polach uprawnych.

Aby jednak zachowywać ciągłość prac, należy dbać o to aby pojazdy rolnicze były w jak najlepszej kondycji. Oznacza to, że należy je serwisować oraz wymieniać części eksploatacyjne na czas.

Elementy serii 6 marki Deutz Fahr

Profesjonalne części zamienne oraz akcesoria serii 6 to przede wszystkim:

  • filtry paliwa,
  • filtry oleju,
  • oringi,
  • pierścienie uszczelniające.

W ofercie znajdują się także niemalże wszystkie elementy, które zużywają się podczas normalnej pracy ciągnika rolniczego. Jest to ważne, ponieważ dostępność wszystkich części od ręki to szybszy czas naprawy, a co za tym idzie zachowanie ciągłości prac w gospodarstwie. W ofercie dostępne są także filtry powietrza, które przeznaczone są do różnych modeli pojazdów marki Deutz Fahr.

Jednymi z najpopularniejszych części zamiennych sprzedawanych w sklepie internetowym są filtry oleju silnikowego oraz hydraulicznego. Do tego popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju nakrętki, filtry paliwa, sworznie oraz termostaty. Dużym popytem cieszą się także obudowy filtrów, przewody hamulcowe oraz wszelkiego rodzaju czujniki. Wszystkie wyżej wymienione części zużywają się podczas pracy ciągnika oraz mogą ulegać uszkodzeniom.

Dzięki dostępności towaru od ręki, w magazynach wysyłki w sklepie internetowym realizowane są na bieżąco, tak aby każdy klient mógł otrzymać towar jak najszybciej.

Jak dobierać części zamienne do pojazdów rolniczych?

Decydując się na kupno elementów zamiennych do ciągników przez internet, warto zwrócić uwagę na oznaczenia danych elementów bądź skorzystać z pomocy profesjonalistów. Konsultanci pracujący w sklepie posiadają specjalistyczną wiedzę w zakresie doboru części zamiennych. Z tego względu warto decydować się na ich pomoc, ponieważ wtedy dobór części będzie na pewno prawidłowy i ich wymiana będzie bezproblemowa. Dokonując zakupów na własną rękę warto upewnić się, że dany element posiada takie same numery seryjne, które pozwalają określić czy będą one pasować do danego modelu pojazdu.

Kiedy i jak zadbać o stan techniczny pojazdu rolniczego?

O stan ciągnika i wszystkich maszyn rolniczych należy zadbać o wiele wcześniej przed rozpoczęciem sezonu letniego. Należy przede wszystkim dokonać wszelkich wymian oleju oraz filtrów, które zalecane są przez producenta co określony czas. Warto także dokładnie umyć cały pojazd oraz zadbać o jego konserwację aby zalegająca wilgoć nie doprowadziła do korodowania elementów np. ciągnika.

Trzeba także wziąć pod uwagę stan techniczny wyposażenia maszyny oraz sprawdzić działanie wszystkich czujników, które mogą być powodem nieprawidłowej pracy. Warto wykonywać te czynności co roku dużo wcześniej przed rozpoczęciem sezonu rolniczego, ponieważ wystąpienie usterki podczas pracy może spowodować znaczne opóźnienia, a jak wiadomo każde opóźnienia związane są bezpośrednio ze stratą pieniędzy.

Elementy Serii 6 Deutz Fahr można dostać w sklepie internetowym dojczfar.pl

Dlaczego cykliczne wymiany części eksploatacyjnych są tak ważne?

Jest to czynność, którą należy wykonywać cyklicznie zgodnie z zaleceniami producenta. Wymian można dokonywać samemu bądź zlecać to profesjonalnym serwisom rolniczym.

Zamawiając części zamienne i płyny eksploatacyjne należy jednak zwracać uwagę na dopasowanie elementów do danego modelu ciągnika rolniczego. Błędne dopasowanie przyczyni się do konieczności odsyłki produktu i kolejnych dni oczekiwania na nowe. Dlatego często poleca się dokonywać wszelkich wymian i napraw w maszynach rolniczych dużo wcześniej przed rozpoczęciem sezonu, a nie na ostatnią chwilę. Pozwoli to na późniejsze sprawne użytkowanie pojazdów bez ryzyka wystąpienia zbędnych awarii, które mogłyby wyniknąć z zaniedbania cyklicznych wymian oleju bądź filtrów.

Warto także utrzymywać pojazd we względnej czystości, ponieważ nadmiar brudu może uszkodzić szereg czujników, które nie tylko odpowiadają za prawidłową pracę wszystkich ruchomych elementów maszyny, ale także nie należą do najtańszych części, które mogą być wymieniane. Zakupy części w sklepie internetowym są dużym ułatwieniem dla rolników oraz pozwalają dokonać zaopatrzenia bez potrzeby wychodzenia z domu i tracenia czasu i pieniędzy na dojazdy do sklepów stacjonarnych.

Przejdź do innego artykułu