Kto może wypożyczyć samochód?

Każdy z nas ma świadomość istnienia usługi, która umożliwia nam wynajęcie wybranego samochodu w razie wyraźnej potrzeby. Wynajem samochód, jako popularna usługa, jest wykorzystywana na całym świecie. Dlatego też, wiele osób decyduje się wynająć samochód w celach rekreacyjnych. W dzisiejszych czasach wynajem samochodu nie wiąże się z kredytem w banku, wręcz przeciwnie. Tani wynajem samochodów to dziś standard. Możliwości, jakie zyskujemy dzięki wypożyczalniom, są mnogie, lecz w każdym kraju możemy natknąć się na nieco inne zasady. Wynajmowanie samochodu jest czynnością odpowiedzialną, przeznaczoną tylko dla pewnego grona kierowców.

Obostrzenia obowiązujące osoby chcące pożyczyć auto

Nie każdy bowiem może skorzystać z oferty. Warunkiem otrzymania samochodu na określony czas jest między innymi:

  • Wiek powyżej 21 lat, ale nie więcej niż 70,
  • Prawo jazdy,
  • Niekaralność,
  • Brak winy w ewentualnych stłuczkach i kolizjach,
  • Karta kredytowa lub debetowa.

Każdy, kto chce lub potrzebuje wynająć samochód, musi bezwzględnie spełnić wszystkie warunki. Jeśli w danym momencie jesteśmy bez pojazdu, mamy pełne prawo do skorzystania z oferty wybranej wypożyczalni.

Jak wygląda pożyczane auto?

wynajem samochodu - Tani wynajemSamochody, jakie możemy dostać na określony czas, zazwyczaj są nowe. Mała jest liczba klientów, którzy byliby gotowi wypożyczyć samochód mający 20 lat. w dzisiejszych czasach, każdy potencjalny klient ma również wgląd w podstawowe i najbardziej istotne informacje o samochodzie. Przede wszystkim, ważny jest przebieg, czyli ile kilometrów samochód ma już za sobą. Nie bez znaczenia również pozostaje stan samochodu i to, czy kiedykolwiek brał udział w nawet najmniejszych stłuczkach. Jest to niezwykle istotne, zwłaszcza w momencie zwracania samochodu do wypożyczalni. Każda ryska, ewentualne uszkodzenie i zdarty miejscowo lakier, powinny być omawiane między klientem a pracownikiem wypożyczalni. Oczywiste jest bowiem, że musimy zwrócić samochód w stanie nienaruszonym.
Wielu klientów często decyduje się wypożyczać samochody, które wartością przewyższają ich własne auta. Jest to jak najbardziej normalne – dzięki temu, że firma udostępnia nowe, wysokiej klasy pojazdy, każdy może na chwilę poczuć się właścicielem Maserati czy Porsche. Warto wiedzieć, przed wypożyczeniem auta, że benzyna lub olej jest kosztem wchodzącym w nasz zakres wydatków. Cena, jaką płacimy w wypożyczalni, dotyczy samego wynajmu, ilości dni oraz typu samochodu. Niekiedy doliczane są koszta dodatkowe, które tyczą się ewentualnego uszkodzenia samochodu, kradzieży (co zdarza się niezwykle rzadko), czy przekroczenia limitu kilometrów lub dni. Na samym początku współpracy z firmą oferującą usługi wypożyczania, ustalane są wszystkie szczegóły, których trzeba się trzymać, by nie narazić się na dodatkowe koszta.

Najtańsza wypożyczalnia samochodów we Wrocławiu

Przykładowo w jednej z najlepszych wypożyczalni we Wrocławiu Tani wynajem, koszty wynajmu za dobę rozpoczynają się od ok. 68 zł żeby zejść do 48 zł za dobę w przypadku wynajmu na dłuższy okres. Firma ta, aby zaspokoić wysokie standardy klientów oferuje szeroką gamę udogodnień dzięki którym, klient czuje się doceniony i z pewnością powróci w niedalekiej przyszłości. W trosce o komfort klientów „Tani wynajem” organizuje możliwość odbioru samochodu w każdym miejscu we Wrocławiu. Bez względu czy samochód trzeba będzie podstawić pod lotnisko, dworzec PKP, Krzyki czy Psie Pole.

 

Przykłady podane na stronie zostały wzorowane na podstawie strony: www.taniwynajem.wroclaw.pl

Przejdź do innego artykułu