Korzyści z posłania dziecka do prywatnego przedszkola sportowego

W związku z niepokojącymi informacjami, które obiegają świat w kontekście jakości czasu spędzanego przez dzieci do 5 roku życia, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wystosowała specjalne wytyczne. Coraz więcej dzieci prowadzi siedzący tryb zżycia, a zwłaszcza przed komputerem, smartfonem lub tabletem. Problem jest o tyle poważny, że zaczyna dotyczyć już dzieci w wieku przedszkolnym, a nawet młodsze. Jeśli myśli się o posłaniu swojej pociechy do przedszkola, warto zweryfikować czy wybrana placówka przestrzega najnowszych standardów w tym zakresie.

Aktywność fizyczna podstawą zdrowego rozwoju dziecka

Wytyczne WHO z 2019 podają, żeby zadbać o prawidłowy rozwój przedszkolaka należy przestrzegać minimum trzygodzinnego ruchu fizycznego oraz pozwolić na maksymalnie godzinę spędzania czasu przed ekranem w ciągu dnia.

Być może starsze pokolenia takie zalecenia mogą dziwić, jednakże gwałtownie rosnące zastosowanie technologii w ostatnich latach, zaczyna odgrywać znacząco rolę już na wczesnym etapie rozwoju człowieka. Jest to również odpowiedź na rosnącą skalę występujących schorzeń psychospołecznych, fizycznych w tym otyłości wśród najmłodszych.

Wybierając placówkę przedszkolną dla swojego dziecka warto zainteresować się miejscem, które szczególnie akcentuje ruch fizyczny. W związku z rosnącą potrzebą i świadomością rodziców, powstają specjalne sportowe przedszkola.

Przedszkole sportowe – w czym się różni od tradycyjnego?

Przede wszystkim charakteryzuje się świadomie skierowaną na sport postawą kadry nauczycielskiej. Oprócz obowiązkowo realizowanej podstawy programowej, która również akcentuje ruch fizyczny w formie rytmiki oraz gimnastyki ogólnorozwojowej, placówka jest specjalnie sprofilowana do realizacji wszechstronnej aktywności sportowej. W prywatnym przedszkolu Mundo Marino w Katowicach dzieci uczestniczą w zajęciach aikido, które są prowadzone przez profesjonalnego instruktora Mariusza Lachowskiego.

Ponadto, corocznie biorą udział w ogólnopolskim systemie rozrywki ruchowej Przedszkoliada, który ma na celu zaszczepienie młodych uczniów pasją do sportu. W tym duchu Mundo Marino prowadzi specjalne zajęcia z piłka nożną, które są realizowane również przez wykwalifikowanych instruktorów. Ponadto, przedszkole wchodzi w skład całego kompleksu przedszkolno-sportowego, w którym jest zatrudniony cały zespół trenerów-ratowników.  Dzieci mają zapewniony urozmaicony i systematyczny plan aktywności fizycznej, który jest zbilansowany z czasem przeznaczonym na naukę intelektualną.  W tego typu przedszkolu nie ma potrzeby się martwić, że dziecko nie spełni wymaganych trzech godzin w ruchu.

Placówka zapewnia moc sportowych wrażeń, bez potrzeby specjalnego wychodzenia poza mury przedszkola. Dodatkową atrakcją jest fakt, że placówka jest otwarta przez cały rok kalendarzowy, dlatego w wakacje dzieci również mogą aktywnie spędzać czas na basenie.

Oprócz szerokiej oferty zajęć sportowych, przedszkole pozostaje w stałej współpracy z organizatorami Maratonu Silesia oraz Business Run, organizowanymi w Katowicach. W ten sposób wspiera również biegaczy, przede wszystkim maratończyków.

Sport to zdrowie

Jeżeli poszukuje się odpowiedniej placówki dla swoich dzieci, w wieku od trzech do siedmiu lat, skorzystanie z oferty katowickiego przedszkola Mundo Marino będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Warto szukać placówek, które stawiają aktywność fizyczną jako kluczową dla wszechstronnego rozwoju i zachowania zdrowia młodego człowieka.

Nauka aikido wzmacnia gibkość, szybkość oraz poczucie pewności i sprawczości już na wczesnym etapie rozwoju, natomiast zajęcia z basenu sprzyjają utrzymaniu wysokiej wydolności i dobrej kondycji całego organizmu. Poza tym, prawidłowe nawyki spędzania wolnego czasu wypracowane już na tak wczesnym etapie pozytywnie przełożą się na przyszłe funkcjonowanie dziecka w szkole, z dużą szansą na dalszą kontynuację sportowego trybu życia w dorosłości.

 

Przejdź do innego artykułu