Kiedy warto kupić chwytak do bel

Na samym początku, warto przypomnieć, że chwytaki do beczek mogą mieć różny kształt i rozmiar. Chwytak do beczek może mieć funkcję, która pozwala podnosić beczki i inne przedmioty. Wiele firm jednak produkuje chwytaki tak zwane  łańcuchowe. Jak sama nazwa wskazuje, wykonane są one z dwóch łańcuchów przymocowanych z dwóch stron wózka na górze, a ich zakończenia to grube haki. Jako że istnieją różne rodzaje chwytaków do beczek, każdy operator wózka widłowego może dopasować odpowiedni typ do swojej pracy.
Podnoszenie beczek jest bardzo częstą czynnością, jaką wykonuje się w magazynach i w zakładach produkcyjnych czy w halach. Z tego też powodu, nierzadko, koniecznością jest zaopatrzyć swój zakład w odpowiednią ilość chwytaków. Ze uwagi na różnorodność chwytaków, nierzadko w magazynach znajduje się parę rodzajów – niekiedy wygodniej będzie nam podnieść beczkę łańcuchowym chwytakiem, a czasami pionowym.
Waga beczek jest na tyle wysoka, iż nieporęczne jest przenoszenie beczek wózkiem widłowym bez żadnego dodatkowego osprzętu. Poza tym, ilość beczek, jakie są w magazynach i w halach, mogą opiewać nawet na kilkadziesiąt.

Obecnie, możemy liczyć na szeroką dostępność osprzętu do maszyn, w tym i do wózków widłowych. Chwytaki w różnej postaci będą odpowiednim rodzajem osprzętu, dzięki któremu bezpiecznie i szybko przewieziemy kilka beczek naraz. Warto wiedzieć jednak kiedy najbardziej opłacalny jest zakup chwytak lub kilku chwytaków do beczek. Ilość osprzętu jest zależna od tego, ile w zakładzie/ na hali czy w magazynie znajduje się wózków widłowych.

Jak się montuje chwytak do bel?

wózek widłowy w pracyChwytak do bel jest elementem, który mocuje się na wózku widłowym. Miejsca, w których składuje się beczki oraz pojemniki o podobnym kształcie, muszą być zaopatrzone w dodatkowy element do wózka, jakim jest chwytak. Beczki są wypełniane różnymi substancjami lub tworzywami, jakich używa się do produkcji. Magazyny to jedne z głównych miejsc, w których powinny znaleźć się wózki widłowe z zamocowanym chwytakiem do beczek.
Obecnie, wiele jest zakładów produkcyjnych oraz hal, po których poruszają się wózki widłowe na wynajem. Najczęściej, w miejscach takich obecny jest różnorodny osprzęt, który może ułatwić pracę. Beczki są nieodłączną częścią wyposażenia niejednego magazynu. W beczkach przechowywane są różnorodne substancje, często chemiczne i spożywcze. Ciężkie beczki przenosi się za pomocą chwytaków – ich waga może wynosić paręset kilogramów, w zależności od tego, co znajduje się w środku.

Warto jest zakupić chwytak do bel, gdy jesteśmy właścicielami lub kierownikami zakładu lub magazynu. Wszelkie hale produkcyjne i podobne miejsca często są obsługiwane przez wózki widłowe, które przewożą palety, ciężkie i nieporęczne przedmioty. W miejscach takich magazynowane są także beczki, przez co nierzadko zachodzi konieczność zakupienia dodatkowego osprzętu do wynajmowanych wózków widłowych.
Przenoszenie oraz przewożenie beczek, zwłaszcza pełnych, nie jest prostym zadaniem, jeśli nie dysponujemy odpowiednim sprzętem. Właściwy osprzęt pozwoli nam sprawniej wykonywać wszelkie prace na magazynie i w innych miejscach. Chwytak do bel może być zamocowany u dołu, u góry lub na samym środku wózka widłowego. Jego umiejscowienie zależne jest od typu chwytaka i od preferencji operatora wózka.
Niezależnie od rodzaju chwytaka, będzie on niezastąpionym dodatkiem do wynajmowanego wózka widłowego w miejscach, gdzie często wykorzystuje się beczki w dużych ilościach. Zakup chwytaka gwarantuje szybszą pracę podczas transportowania beczek i przyjmowania dostaw.

 

Przejdź do innego artykułu