Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu 2021 – jakie atrakcje czekają na odwiedzających?

Tego roku Wrocław znów stanie się tłem kolorowej, świątecznej scenerii, jaka związana jest ze szczególnym wydarzeniem – jest nim jarmark bożonarodzeniowy!

Impreza będzie odbywała się na wrocławskim Rynku już od 19 listopada i potrwa aż do sylwestra! Jakie atrakcje czekają na odwiedzających jarmark?

Co znajdziesz na wrocławskim jarmarku?

Nie sposób od tego nie zacząć – jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu to wyjątkowa okazja, by posmakować niezwykłych specjałów, takich jak pyry z gzikiem, kartacze, cepeliny, oryginalna chałwa, prawdziwe góralskie serki i wiele innych, lokalnych pyszności.

Oprócz tego masz szansę zaopatrzyć się w unikatowe ozdoby świąteczne, wykonane m.in. z drewna lub ceramiki. Zachwyceni będą również miłośnicy kosmetyków naturalnych, jako że tutaj będzie możliwość zakupu unikatowych produktów.

Na czas jarmarku udostępniony będzie klimatyczny domek, zlokalizowany na Placu Solnym, w którym można rozgrzać się gorącym napojem i cieszyć niepowtarzalnym, świątecznym klimatem.

Jakie atrakcje czekają na najmłodszych?

Trudno zaprzeczyć temu, że świąteczny czas niesie za sobą dużo radości zarówno wśród starszych, jak i młodszych, lecz to właśnie dzieci na ogół cieszą się najbardziej z nadchodzących świąt. Na jakie atrakcje mogą zatem liczyć najmłodsi odwiedzający?

  • Kraina Krasnali i Reniferów. Pojawi się przy pomniku Fredry, i będzie obejmować m.in. Domek pod Krasnalem, a także Grzybek Krasnala, w którym wykonasz z dzieckiem zdjęcie na pamiątkę.
  • Przy Świątecznym Wiatraku na dzieci czekać będzie z kolei domek z ofertą warsztatów malowania bombek oraz karuzele porozstawiane w obrębie jarmarku, wśród których nowością będzie na pewno karuzela “Rudolf i przyjaciele”.
  • Bajkowy Lasek – tutaj dzieci będą mogły posłuchać pięknych baśni z wyjątkową oprawą wizualną i dźwiękową, dzięki czemu przeniosą się w zupełnie inny świat.

Wydarzenia towarzyszące jarmarkowi

Już po raz kolejny na jarmarku pojawi się strefa pod nazwą “Wrocław Społecznie i Lokalnie”, zrzeszającą certyfikowanych wystawców z Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego, w której odwiedzający będą mogli spróbować lokalnych przysmaków, lecz nie tylko. W strefie tej promowane będą również działania miejscowych organizacji społecznych na rzecz pomocy osobom narażonym na wykluczenie społeczne.

Dekoracje świetlne – co będziemy podziwiać tego roku?

Na Nowym Targu, Psim Polu, Nowych Żernikach i oczywiście na samym Rynku pojawią się świąteczne choinki. Znajdujące się na Placu Orląt Lwowskich, Jana Pawła II oraz na Placu Gołębim fontanny, a także tunel świetlny na ul. Oławskiej i most Tumski doczekają się dekoracji świetlnych. Świąteczne motywy będą towarzyszyły mieszkańcom Wrocławia również na sygnalizacjach świetlnych i pozostaną tam aż do końca stycznia przyszłego roku.

Krasnal Prezentuś gościem specjalnym jarmarku

Wrocław słynie z rosnącej wciąż liczebności krasnali – niewielkich, zabawnych figurek, rozstawianych w przeróżnych zakątkach miasta. Towarzyszą one mieszkańcom i turystom na co dzień, lecz jest pewien krasnal, z którym mamy szansę spotkać się tylko raz w roku… Jest to krasnal Prezentuś, o którym krąży legenda, według której, należy trzykrotnie dotknąć jego czapeczki, by spełniły się wszystkie życzenia. Spróbujesz szczęścia?

wrocław święta

Noclegi we Wrocławiu – gdzie warto się zatrzymać?

W związku z organizacją jarmarku znalezienie dogodnego obiektu noclegowego w bezpośredniej bliskości do rynku może być z czasem coraz trudniejsze, co nie znaczy jednak, że niemożliwe. Dzięki licznym wyszukiwarkom i mapom udostępnianym na stronach miasta możesz szybko znaleźć nocleg położony w dogodnej odległości od Rynku.

Możesz postawić również na miejsca położone nieco dalej, lecz z zapewnionym dogodnym, szybkim dojazdem. Jednym z wartych uwagi miejsc jest Hotel Jasek Premium, który zapewnia w pełni wyposażone pokoje jednoosobowe we Wrocławiu i wysoki komfort pobytu.

Przejdź do innego artykułu