Jak wygląda wypożyczanie samochodu w CaRent-24?

Bywają sytuacje w których wypożyczenie samochodu, to po prostu konieczność. Na szczęście, na rynku dostępnych jest wiele firm, które umożliwiają wynajem aut zainteresowanym. Najpopularniejsze są oczywiście te w dużych miastach, choć nie brakuje ich również w tych mniejszych. Z reguły jednak najprężniej funkcjonują w dużych aglomeracjach miejskich, gdzie działają również kluby i dyskoteki, a także lotnika, dworce kolejowe i autobusowe.

Wypożyczalnia aut na terenie Warszawy, Krakowa czy Rzeszowa, to standard. Do takiej zalicza się choćby CaRent24. I to na jej przykładzie przeanalizujemy proces wypożyczania aut.

Wypożyczalnia samochodów – co wziąć pod uwagę?

warszawa wypożyczalnia samochodówWydaje się, że najważniejsze są oczywiście okoliczności wynajmu odpowiedniego dla nas auta. A te, jak wiadomo są bardzo różne. Od nich zależy jednak na jakie auto powinniśmy się zdecydować i na jaki czas chcemy dany samochód wypożyczyć. Kiedy planujemy przeprowadzkę, wyjazd w szerszym gronie czy cokolwiek, co wymaga od nas zorganizowana większego auta, warto zastanowić się nad wypożyczeniem busa lub vana. Kiedy zaś wracamy zza granicy do Polski i planujemy spędzić w niej dosłownie kilka dni lub tygodni, wystarczy auto osobowe.

Ważny jest również okres użytkowania danego samochodu, który z kolei podzielić możemy na dłuższy, dotyczący na przykład pojawienia się w naszej firmie dodatkowych sezonowych zleceń czy zatrudnienia nowego pracownika na okres próbny, a także krótszy nazywany po prostu krótkoterminowym. Wspomniany już CaRent-24 umożliwia wynajem krótkoterminowy, który wynosi pełen miesiąc.

Wynajem samochodów – wynajem długoterminowy i krótkoterminowy

Zgodnie z powyższym, wynajem krótkoterminowe, to mówiąc najprościej wypożyczenie auta na czas od 1 do 30 dni. Motywacje tutaj są różne, jednak zawsze dotyczą potrzeby krótkotrwałej, nie przeciągającej się na czas powyżej jednego miesiąca. Z kolei wypożyczenie, które można określić mianem długoterminowego, to umowa dotycząca użytkowania wynoszącego więcej niż miesiąc. Co do zasady, bardziej opłacalne jest drugie rozwiązanie. Cena wypożyczenia konkretnego auta zależy bowiem od jego marki, ale przede wszystkim ilości dni w których ma nam służyć. CaRent-24, firma działająca na terenie Krakowa, Warszawy i Rzeszowa podaje na swojej stronie pakiety oferowanych usług, które zaczynają się już od jednego dnia. Dla przykładu, zgodnie z nimi cena w przypadku choćby Peugeot 108 wynosi 109 złotych, a najwyższa dotycząca użyczenia auta na okres od 30 dni – 79,90 złotych. Toyota Yaris od jednego do trzech dni kosztować nas będzie 99,99 zł na dobę, a od 61 dni – 52,90 zł. Jak widać ceny spadają wraz z ilością dni. By w Krakowie jeździć Audi A4 musimy liczyć się z wydatkiem 189 złotych za dzień w przypadku wypożyczenia go do pięciu dni. Jeśli jednak będzie to czas powyżej 11 dni, cena spadnie do 159 złotych za dobę.

Wynajem aut – co jeszcze trzeba wiedzieć?

najtańsza wypożyczalnia samochodów warszawa

Rezerwując auto możemy zrobić to telefonicznie lub internetowo. Spełnić musimy jednak kilka wymagań. Między innymi mieć co najmniej 20 lat i prawo jazdy ważne od roku.

Interesując się wypożyczeniem auta, warto szukać firmy, która swym klientom oferuje ciekawe promocje. CaRent-24 oferuje takowe, które zaraz obok wielu marek i modeli do wyboru, stanowią oczywistą zaletę wypożyczalni. W sytuacji w której jesteśmy bowiem zmuszeni wynająć auto, taka propozycja może być na wagę złota. Z pewnością znajdziemy w niej opcję, która okaże się dla nas najkorzystniejsza.

Przejdź do innego artykułu

Add Comment