Jak wybrać odpowiednie kabiny systemowe?

Na samym początku, warto przypomnieć, czym są kabiny systemowe i jakie są ich rodzaje. Otóż, kabiny systemowe, to specjalne rodzaje kabin, które znajdują swoje zastosowanie przede wszystkim w toaletach. Są one połączone ze sobą w specjalne moduły. Ilość kabin w jednym module zależy od tego, jakiej wielkości jest dane pomieszczenie, w którym mają znaleźć się kabiny.

Wybór odpowiednich kabin systemowych nie zawsze musi być trudny. Jeśli wiemy, z jakiej firmy muszą pochodzić kabiny, o wiele łatwiej jest nam dopasować konkretne modele, kolory i tworzywa. Kabiny systemowe są dziś szczególnie popularne, przede wszystkim ze względu na ich praktyczność. W znacznej większości bowiem, materiał, z jakiego są wykonywane kabiny sanitarne, to znany wszystkim laminat HPL.

Materiał ten jest niezwykle wytrzymały i odporny – w znacznej większości miejsc publicznych, znajdują się toalety i przebieralnie, które wyposażone są właśnie w kabiny systemowe z HPL.

Ceny kabin

Trzeba również dodać, że kabiny systemowe są dobierane według dostępności i cen. Dodatkową rzeczą, na jaką zwraca się uwagę, jest kolor kabin i ścianek.
Równie ważnym kryterium, jest okucie. Wszelkie akcesoria dodatkowe, jakie znajdują się na drzwiach, mogą zostać wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej lub z tworzyw sztucznych. Dobór akcesoriów łączących drzwi, gwarantuje nam odpowiednią stabilność każdej kabiny.
Wszystkie miejsca publiczne, które posiadają toalety oraz przebieralnie, muszą być wyposażone w najwyższej jakości kabiny systemowe. Klienci oraz pracownicy danego miejsca muszą mieć zapewniony komfort i bezpieczeństwo korzystania z toalet publicznych oraz z przebieralni i tym podobnych miejsc.

Rodzaje i zalety kabin systemowych

Znając typy kabin systemowych, o wiele prościej i szybciej możemy podjąć właściwą decyzję. Istnieją różne rodzaje kabin, które przeznaczone są do toalet publicznych czy przebieralni w sklepach odzieżowych.

 • Ścianki i kabiny prysznicowe,
 • Kabiny sanitarne,
 • Przebieralnie,
 • Ścianki pisuarowe,
 • Ściany podziałowe.

Kolory, grubość, wysokość, szerokość oraz wielkość takich ścianek i kabin, jest do ustalenia pomiędzy klientem a producentem/ dystrybutorem. Ich wybór polega na dopasowaniu odpowiedniego typu ścianek, według naszych potrzeb. Wiadomo zatem, że konkretne ścianki i kabiny dopasujemy do toalet i przebieralni, a inne – ścianki podziałowe, np. do męskich toalet lub jako ścianki pomiędzy prysznicami na basenie.
Miejsca, w których mogą znaleźć się kabiny systemowe, to wszystkie obiekty używalności publicznej. Baseny, siłownie, kluby fitness i Spa oraz wszelkie inne obiekty sportowo – rekreacyjne czy nawet przebieralnie w sklepach odzieżowych – to najpopularniejsze miejsca, w których znajdują się specjalnie dobrane kabiny systemowe.

Zalety

Jeśli zaś chodzi o zalety – trzeba przyznać, że ich mnogość w znacznej większości przemawia za zakupieniem konkretnego typu kabin systemowych.

 • Wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne,
 • Odporność na działanie wilgoci i chloru (szczególnie przydatne na basenie),
 • Szczelność,
 • Ze ścianek kabin łatwo jest zmyć ewentualne akty wandalizmu,
 • Kabiny są o wiele łatwiejsze w montażu i w demontażu,
 • Czas montażu kabin jest znacznie krótszy, niż w przypadku zwykłych kabin,
 • Kabiny nie są przymocowane do podłoża, dzięki czemu drzwi i podłoga nie pleśnieje,

Jak widać, zalety kabin systemowych są dość liczne. Właściwości te wpływają na naszą decyzję o wyborze odpowiednich kabin do toalet czy przebieralni w wielu różnych miejscach.

Przejdź do innego artykułu

Add Comment