Jak wybrać najlepszą oprawę muzyczną wesela?

Coraz więcej osób decyduję się wrócić do tradycyjnych sposobów zapewnienia rozrywki gościom na weselu wybierając zespół muzyczny zamiast popularnych ówcześnie DJ-ów. Muzyka grana na żywo jest nieporównywalnie lepszym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy planujemy aby ślub był elegancki i klasyczny. Obecnie można skorzystać z wielu różnorodnych ofert jakie kierują zespoły muzyczne, których jest obecnie naprawdę bardzo dużo. Wybór tego jednego, właściwego może okazać się wyjątkowo trudny dlatego warto poznać podstawowe zasady, dzięki którym z pewnością trafimy na profesjonalistów. Na co warto zwrócić uwagę? O co zapytać muzyków?

Piosenki, nagłośnienie i dodatkowe atrakcje

Dobry zespół powinien posiadać adekwatne doświadczenie. Warto jednak dać szansę również  grupom dopiero rozpoczynającym karierę muzyczną. Być może w takiej sytuacji uda nam się wynegocjować niższą cenę, a jakość usług okaże się być na wysokim poziomie. Mimo, że decyzja ta może być ryzykowna, niekiedy okazuje się być najlepszą inwestycją. Aby uniknąć rozczarowania, niezależnie czy wybierzemy zespół długo prosperujący czy nie, koniecznie należy bezpośrednio spotkać się z muzykami. Powinni oni zaprezentować piosenki na żywo lub przedstawić nagrania z i innych wesel. Dzięki temu  będziemy mogli z łatwością ocenić poziom grupy. Pamiętajmy, że dobry zespół muzyczny to nie tylko świetna muzyka i klasyczne przeboje, ale również doskonały nagłośnienie oraz jakość dźwięku. To od zespołu muzycznego zależy czy dźwięk roznoszący się po sali będzie dobrej jakości. Koniecznie należy pamiętać aby podczas spotkania i rozmowy z muzykami zapytać o ten aspekt. Wiele zespołów dodatkowo potrafi zapewnić oprawę wizualną, oświetlenie, a także dodatkowe efekty na przykład ciężki dym lub lasery czy pokazy świetlne. Warto zdecydować się na zespół, który zajmuje się również tą kwestią gdyż uszczupli to nasze obowiązki i nie będziemy musieli dodatkowo szukać osób odpowiedzialnych za tego typu atrakcje.

Prowadzenie imprezy i konferansjerka

Bardzo wiele zespołów muzycznych oprócz zapewnienia oprawy muzycznej oferuje również prowadzenie imprezy, aktywizację gości weselnych oraz ich integrację. Chęć wprowadzenia zabaw weselnych powinna być wyrażona przez osoby organizującej uroczystość. W przypadku gdy nie życzymy sobie żadnych dodatkowych zabaw koniecznie zawrzyjmy taką informację podczas podpisywania umowy. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych sytuacji. W przypadku gdy pragniemy skorzystać z możliwości prowadzenie imprezy przez muzyków warto zaangażować dwie osoby do prowadzenia dialogu scenicznego, co wiąże się z możliwość uzyskania scen kabaretowych, eleganckich żartów, które z pewnością spodobają się wszystkim gościom weselnym i pozostaną na wysokim poziomie.

Jak rozpocząć poszukzespół na weseleiwanie odpowiedniego zespołu weselnego?

W pierwszej kolejności warto poszukać w internecie ogłoszeń bezpośrednio skierowany od muzyków. Z pewnością będziemy już w tym momencie mogli wybierać spośród kilkunastu, a nawet kilkuset ogłoszeń. Warto zwrócić większą uwagę na zespoły weselne, które posiadają własne strony internetowe gdyż będzie to świadczyło o ich wysokim profesjonalizmie i dobrym podejściu do wykonywanych usług. W przypadku gdy dana grupa posiada własną witrynę z pewnością znajdziemy na niej informacje na temat cennika, a także zdjęcia, nagrania, wykonanie na żywo co sprawi, że szybciej będziemy mogli ocenić czy ekipa spełniałaby nasze wymagania. Pamiętajmy jednak, że bezpośredni kontakt z muzykami jest niezbędny aby móc swobodnie zapytać o szczegółowe pytania oraz ustalić umowę. Umowa jest najważniejszym dokumentem, który będzie zawierał wszelkie informacje na temat dokonanych ustaleń. Powinna zawiać informacje na temat świadczonych usług, czasu w jakim będzie aktywny zespół, kiedy odbędą się przerwy i jaka będzie wysokość zapłaty.

Przejdź do innego artykułu

Add Comment