Jak uzyskać pieniądze na mieszkanie?

W dzisiejszym świecie coraz trudniej o własne mieszkanie. Dlaczego tak się dzieje? Ano dlatego, że w ciągu ostatnich kilku lat ceny mieszkań diametralnie wzrosły, natomiast zarobki Polaków nadal stoją w miejscu. Jedynym realnym rozwiązaniem na uzyskanie własnego mieszkania jest zaciągnięcie kredytu w banku.

Najpopularniejszym kredytem, który umożliwia uzyskanie pieniędzy na zakup mieszkania jest kredyt hipoteczny, żeby go jednak dostać, należy spełnić pewne warunki, narzucone nam przez bank. Istnieje kilka rodzajów kredytu hipotecznego, do których należy między innymi kredyt walutowy denominowany, czy też typowy kredyt walutowy.

Największą szansę na otrzymanie od banku kredytu mają osoby, które zasięgnęły rady doradcy kredytowego. Obecnie bardzo popularnej osoby, która nie tylko jest wstanie wskazać nam najlepszy dla nas typ kredytu, ale dodatkowo ten kredyt dla nas wywalczyć zupełnie za darmo.

Oczywiście osoby, które czują się na siłach same stawać do „walki” o kredyt, mogą wspierać takimi pomocami, jak przede wszystkim internetowe kalkulatory kredytowe, które między innymi pokażą ich zdolność kredytową oraz wskażą banki, do których powinni oni udać się w pierwszej kolejności (mają w nich bowiem największą szansę na uzyskanie kredytu).

Prócz zwykłych kredytów hipotecznych istnieją jeszcze preferencyjne kredyty mieszkaniowe, które zwiększają szansę na uzyskanie pieniędzy na upragnione mieszkanie dla młodych małżeństw oraz dla osób samotnie wychowujących dzieci, jak również kredyty budowlane – skierowane już raczej do inwestorów budowlanych, którzy w danej chwili zajmują się budową własnego domu (warto wiedzieć, że kredyt budowlany, może z czasem przekształcić się w kredyt hipoteczny).

Istnieje jeszcze jedna pożyczka związana z nieruchomościami i jest to hipoteczny kredyt konsolidacyjny. Jest to specyficzny rodzaj kredytu, ponieważ niby opiera się on na hipotece (tak jak ma to miejsce w przypadku kredytu hipotecznego), ale charakteryzuje się on tym, że jeżeli dana osoba ma wiele kredytów w różnych bankach, to on zbiera wszystkie kredyty i tworzy z nich jeden kredyt.

Przejdź do innego artykułu