Jak pozbyć się pluskiew?

Czasami, nawet w najczystszych i najlepiej utrzymanych mieszkaniach pojawiają się niechciani lokatorzy w rodzaju różnego rodzaju owadów i robaków. Potrafią do nas przybyć od niechlujnych sąsiadów, okolicznych zsypów na śmieci, ukryte w używanych meblach kupionych na targu a niekiedy nawet ze sklepu, na przykład w mące. Gdy już się pojawią, nie ma co panikować tylko podjąć kroki, mające na celu pozbycia się uciążliwych gości. Warto wtedy skorzystać z usług firm w profesjonalny sposób zajmujących się dezynsekcją, czyli pozbywaniem się wszelkiej maści robactwa.

Istnieją różne metody i techniki, mające na celu skończenie z owadami. Ich liczba i różne dezynfekcja po pluskwachnazwy mogą przyprawić osobę nieznającą się na nich o zawrót głowy, dlatego też poniżej zostaną przedstawione najpopularniejsze i najefektywniejsze metody.

Najskuteczniejsze metody usuwania pluskiew

Metoda opylania – na powierzchnie, które chcemy zdezynfekować, nanoszone zostają specjalne środki biobójcze w formie tzw. suchego proszku. Owady, które chodzą po opylonej takim środkiem powierzchni biorą udział w dalszym jej przenoszeniu – zostaje na ich ciele i odnóżach i wraz z nimi wędruje do gniazd i innych skupionych grup owadów, wywołując ich zgon. Metody tej najczęściej używa się do niszczenia gniazd os, szerszeni, mrówek, pcheł oraz pluskiew i świerzbowców.

Metoda opryskowa – na powierzchnie nanoszona jest ciecz za pomocą opryskiwaczy, zarówno tych nisko, jak i wysokociśnieniowych. Działanie biobójcze aktywizuje się po spożyciu takiego preparatu przez owada lub poprzez sam kontakt insekta z płynem. Rodzaj preparatu dobierany jest po konkretne gatunki owadów, jak i ze względu na miejsce jego stosowania (kuchnia, łazienka, etc).

Metoda żelowa – najczęściej występuje w formie trutki pokarmowej, która po spożyciu przez insekta zabija go.  Żel nanosi się na powierzchnie, po której najczęściej przemieszczają się szkodniki, w miejscach ich kryjówek oraz w pobliżu gniazd. Jest jedną z najbezpieczniejszych form walki z insektami, ponieważ nie wymaga ona wietrzenia pomieszczeń, w których została użyta i może być z powodzeniem stosowana w kuchni. Ponadto, takie żele pozostają aktywne przez blisko rok od czasu ich aplikacji.

Metoda odpluskwiania – stworzona specjalnie w celu skutecznego pozbycia się pluskwy domowej, która jest jednym z najtrudniejszych do pozbycia się szkodników. Najczęściej bytują one w meblach, ubraniach, żywią się ludzką krwią, w miejscach ukąszeń występuje charakterystyczny, niewielki ślad oraz pojawia się uczucie świądu.

Pluskwy wykazują wysoką odporność na preparaty chemiczne, toteż w ich przypadku musi być użytych co najmniej kilka metod dezynsekcyjnych. Ważne jest wykonywanie ich w określonych odstępach czasowych, regularnie. Najczęściej wykonuje się to w następującej triadzie: metoda żelowa – metoda fizyczna termiczna (gorąca para wodna niszcząca ewentualne formy zarodkowe) – wymrażanie (za pomocą dwutlenku węgla). Wykonanie tych zabiegów przez firmę dezynsekcyjną powinna przynieść zadowalające efekty.


Doświadczona firma lepiej poradzi sobie z pozbyciem się pluskiew i robaków niż samodzielne próby ich usunięcia za pomocą powszechnie dostępnych środków.

Przejdź do innego artykułu