Indywidualny projekt osłony akustycznej

Hałas o wysokim natężeniu to problem w wielu fabrykach, pracowniach, drukarniach i wielu innych miejscach. Wpływa on negatywnie na wydajność pracowników oraz przede wszystkim mogą stanowić zagrożenie dla ich słuchu.

Dlatego też głośne maszyny należy odpowiednio odizolować od osób przebywających na hali produkcyjnej lub w innym miejscu, gdzie one pracują. Idealne do tego będą specjalne osłony akustyczne. Czy tego typu konstrukcje do izolowania dźwięków można zamówić indywidualnie, na wymiar? Jakie są ich cechy charakterystyczne i na co zwrócić uwagę podczas wyboru? 

Nowoczesne osłony akustyczne

Trudno jest wymagać od podwładnych, aby wykonywali swoją pracę w sposób dokładny i precyzyjny oraz w odpowiednim tempie, jeśli nie mają zapewnionych komfortowych warunków pracy. Wpływ na dyskomfort pracowników ma między innymi wysokie natężenie hałasu w miejscu pracy oraz nieodpowiednie warunki akustyczne, które utrudniają komunikację oraz bardzo źle wpływają na słuch osób, które przebywają w pobliżu maszyn generujących hałas o wysokim natężeniu. Z tego powodu prawo wyznacza górne granice głośności oraz częstotliwości dźwięków w fabrykach, drukarniach oraz w innych zakładach pracy, które są dopuszczalne w przypadku, gdy w pobliżu pracują ludzie.

Jeśli są one wyższe, to muszą zostać wprowadzone specjalistyczne zabezpieczenia oraz nauszniki ochronne. W przeciwnym przypadku pracodawca może spodziewać się naprawdę wysokich kar związanych z nieodpowiednimi warunkami pracy w hałasie.

Obecnie trudno wyobrazić sobie powrót do czasów, gdy wszystkie czynności wykonywano ręcznie. Dlatego też nie sposób zrezygnować w zakładzie pracy z nowoczesnych maszyn. Niestety mimo zaawansowania technologicznego, wiele z nich nadal ma naprawdę spore gabaryty i jest źródłem hałasu o wysokim natężeniu. Dlatego też należy je odpowiednio zabezpieczyć za pomocą specjalnych osłon akustycznych lub kabin dźwiękochłonnych. Tego typu konstrukcje pozwalają na odizolowanie dźwięku i sprawiają, że nie rozchodzi się on po całym pomieszczeniu. Dzięki temu jest o wiele ciszej, co sprawia, że komfort pracy jest wyższy, a słuch pracowników jest mniej narażony na niebezpieczeństwo.

izolacje akustyczne

Przed wybraniem izolacji akustycznej, konieczne jest przeprowadzenie pomiarów hałasu.

Osłony akustyczne i specjalne kabiny izolujące dźwięki to konstrukcje, które można wykonać na zamówienie. Dzięki temu z łatwością można dopasować je do swoich indywidualnych potrzeb i sprawić, że komfort pracy będzie naprawdę wysoki. Odpowiednio dopasowane kabiny akustyczne na pewno przyczynią się do wzrostu wydajności Twoich pracowników dzięki lepszym warunkom pracy.

Projektowanie i montaż izolacji akustycznej

Decydując się na montaż kabiny akustycznej lub osłony dźwiękochłonnej w swojej firmie, koniecznie zgłoś się do specjalistów. Zajmą się oni nie tylko montażem, ale także przeprowadzeniem specjalistycznych testów i badań akustycznych w wybranych pomieszczeniach. Na podstawie uzyskanych wyników oraz Twoich indywidualnych potrzeb wykonają projekt osłony akustycznej zgodny z Twoimi wymaganiami. Będzie on dopasowany w stu procentach do konkretnych maszyn oraz do wielkości pomieszczenia. Przygotowana przez specjalistów kabina izolujące dźwięki na pewno zapewni odpowiednio niższy hałas na hali produkcyjnej lub w innym miejscu pracy, który będzie dopasowany do norm prawnych obowiązujących w tym zakresie.

Oznacza to, że taka inwestycja będzie nie tylko sposobem na poprawienie samopoczucia Twoich podwładnych,ale także uchroni Cię przed problemami i karami grzywny lub innymi konsekwencjami prawnymi w przypadku nieprawidłowości w trakcie kontroli.

Osłony akustyczne wykonywane na wymiar to gwarancja idealnego dopasowania. Aby mieć pewność, że całość dodatkowo będzie naprawdę solidna i funkcjonalna oraz trwała, warto zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalnej firmy. Taką firmą jest Longar – specjaliści oferują swoje usługi na terenie całego kraju. Istotna jest nie tylko szeroka oferta dotycząca projektowania i budowy barier akustycznych, ale także dotychczasowe realizacje oraz opinie dotychczasowych klientów.

Pamiętaj, że tego typu inwestycja nie należy do najtańszych, dlatego też nie warto wybierać jej na chybił trafił. Jeśli dobrze się zastanowisz i postawisz na renomowane przedsiębiorstwo, to wykonana przez nich osłona akustyczna na pewno posłuży w Twojej firmie przez naprawdę długi czas bez jakichkolwiek uszkodzeń i problemów. Inwestycja szybko się zwróci, a Twoim podwładnym na pewno będzie pracowało się znacznie lepiej.

Przejdź do innego artykułu