Elektryczne bieżnie treningowe HMS – przegląd produktów

Trening na bieżni zyskuje sobie coraz więcej zwolenników. Nie ma w tym nic dziwnego, ze względu na zalety, jakie niesie za sobą trening w takiej formie. Zanim jednak rozpoczniemy ćwiczenie w taki sposób, dowiedzmy się, jakie korzyści płyną z trenowania na bieżni, a jeśli zdecydujemy się na zakup własnego sprzętu, koniecznie sprawdźmy, na co powinny zwracać uwagę osoby początkujące, a na co ci bardziej zaawansowani. 

Trening na bieżni – największe zalety

Niektórzy mogą się śmiać z osób z trenujących na bieżni na siłowniach – przejeżdżają autobusem 5 km, żeby na sztucznej bieżni przebiec lub przejść 3 km. Bieganie na specjalnej bieżni ma jednak swoje zalety. Przede wszystkim, okazuje się, że bieganie w terenie, nawet jeśli masz dobrze dobrane buty, oznacza o wiele większy wysiłek dla organizmu. Podczas biegu Twoje stopy są zmuszone dźwigać ciężar własnego ciała pomnożony przez dwa, a nawet przez cztery. To jest jedno z wyjaśnień na pytanie, dlaczego bieganie jest aż tak męczące i dlaczego dobrzy biegacze muszą mieć naprawdę dobrą kondycję. 

Treningi na bieżni są więc dobrym pomysłem dla wszystkich, którzy się łatwo zniechęcają. Bieżnia jest wyposażona w amortyzację, która zmniejsza wysiłek włożony w bieg. Dzięki temu jesteśmy w stanie pokonać na niej większy dystans niż w terenie

Kolejną zaletą jest także możliwość regulacji, dzięki czemu mogą na niej ćwiczyć zarówno zawodowcy, jak i amatorzy. Możesz spokojnie iść, powoli truchtać, lub biegać na maksimum Twoich możliwości. W terenie oczywiście również możesz decydować, w jakim tempie będziesz biec, lecz pamiętaj, że Twój organizm i tak będzie wystawiony na większy wysiłek, niż na bieżni. 

Bieżnia zatem pomoże Ci przygotować się do bardziej intensywnego treningu, bez narażania się na kontuzję, pamiętaj jednak, że w trening zaangażowany jest również błędnik, odpowiadający za utrzymanie równowagi, zatem nie zaczynaj od zbyt forsownych treningów, by nie narażać się na zawroty głowy.

Jakie są jeszcze inne zalety bieżni? Otóż jest ona “pogodoodporna”. Zapewne wszyscy biegacze znają ten problem, kiedy za nic nie chce im się wyjść i trenować w niezbyt piękną pogodę, nawet jeśli nie jest ona jeszcze taka absolutnie zła. Bieżnia rozwiązuje ten problem, lecz jeśli zła pogoda była jedynie wymówką, by nigdzie nie iść, to inwestując w bieżnię lub idąc na siłownię, pozbawiamy się jej. 

Jak dobrze dobrać bieżnię do swoich potrzeb?

Nietrudno domyślić się, że inne potrzeby będzie miała osoba, która ma za sobą już niejeden dystans, a inne taka, która dopiero zaczyna swoją przygodę z bieganiem. 

Wyróżniamy dwa główne typy bieżni: elektryczną oraz magnetyczną. Bieżnia elektryczna jest przeznaczona dla bardziej zaawansowanych użytkowników, choćby dlatego, że umożliwia regulację prędkości w pełnym zakresie, a także regulację kąta nachylenia. Ma to szczególne znaczenie w przypadku bardziej intensywnych treningów, kiedy amortyzacja ma szczególne znaczenie. 

Z kolei bieżnia magnetyczna to nieco tańsze rozwiązanie dla użytkowników początkujących lub po prostu tych o mniejszych wymaganiach. Wyposażone są one w regulację nachylenia i obciążenia, a także hamulec magnetyczny

Ważne są również inne parametry, takie jak: waga i wzrost użytkownika oraz to, w jakim miejscu stanie bieżnia. Inne są bieżnie wykorzystywane typowo w domu, inne są bieżnie klubowe, a jeszcze inne bieżnie są zakupywane do komercyjnych salonów fitness. Skupiając się jednak na bieżni domowej, jest ona przede wszystkim lżejsza, a także daje możliwość złożenia, gdy akurat nie jest potrzebna, dzięki czemu sprawdzi się nawet w małym mieszkaniu. 

bieżnia do biegania powerman sport

Bieżnie treningowe z wyższej półki zapewniają także możliwość podpięcia pasa piersiowego, dzięki któremu tempo treningu zostaje precyzyjnie dopasowane do tętna. Bardziej zaawansowanym użytkownikom przyda się również wbudowany komputer z licznymi funkcjami, takimi jak czas ćwiczeń, przebieg, tempo, ilość spalonych kalorii i wiele innych.

W poszukiwaniu dobrej bieżni koniecznie odwiedź stronę internetowego sklepu sportowego Powerman, na której znajdziesz zarówno niedrogie bieżnie dla początkujących, jak i zaawansowany sprzęt w wersji premium marki HMS. Wszystko to wraz z dokładnym opisem parametrów oraz dogodnymi warunkami zakupu. 

Przejdź do innego artykułu