Drzwi tarasowe – otwierane czy przesuwane, jakie wybrać?

Drzwi tarasowe dzielą się na drzwi otwierane w sposób klasyczny, przesuwne i harmonijkowe. Te ostatnie są ciekawą alternatywą, dostępną między innymi w u producenta halupczok.com.pl

Zanim zdecydujemy się na którykolwiek z podanych powyżej modeli, warto zapoznać się ze wszystkimi jego zaletami. Tak, by ostatecznie postawić na najkorzystniejsze dla nas rozwiązanie. Nie tylko pod względem cenowym, ale również funkcjonalnym.

Drzwi tarasowe otwierane w sposób klasyczny

Klasyczne drzwi tarasowe, to oczywiście te otwierane w sposób tradycyjny. Taki model należy do najbardziej popularnego i jednocześnie najtańszego rozwiązania. Jeśli posiadamy taras o wąskim przejściu, możemy zdecydować się na drzwi jednoskrzydłowe. Kiedy jednak przestrzeń jest nieco większa, o wiele lepiej postawić na wariant dwuskrzydłowy. Nie dość, że wnętrze będzie wówczas jaśniejsze i bardziej doświetlone, to jeszcze pomieszczenie wyda nam się większe.

Oczywiście i tu pozostaje kwestia rodzajów takich drzwi. Popularniejszy model to taki w którym obydwa skrzydła wyposażone są w klamkę. Drugi otwiera się za pomocą jednej klamki. Niezależnie od ostatecznej decyzji, trzeba mieć świadomość, że po otwarciu tego rodzaju drzwi tarasowych zabierają one dość dużo miejsca. Trzeba zatem starannie rozważyć aranżację pokoju, tak by wszystko działało w sposób funkcjonalny – sprawdź drzwi drewniane Wrocław.

Nie ulega jednak wątpliwości, że klasyczne drzwi tarasowe są pełne uroku. Kiedy jednak wnętrze nie jest zbyt obszerne, mogą swoim rozmiarem i właściwościami nieco przytłaczać. W mniejszych mieszkaniach o wiele lepiej spisują się nowoczesne modele przesuwne.

Drzwi przesuwne i ich zalety

Tarasowe drzwi przesuwne, to rozwiązanie bardzo praktyczne i funkcjonalne. Tym bardziej, jeśli wskazane modele chowają się w kasetach ukrytych wewnątrz ścian. Nieco inny ich typ, to drzwi które zachodzą na ściany albo na siebie nawzajem.

Niezależnie od wyboru, na pewno warto wiedzieć, że drzwi przesuwne są nieco droższe, niż drzwi otwierane w sposób tradycyjny. Nie zmienia to jednak faktu, że coraz więcej osób się na nie decyduje. Co na to wpływa? Z pewnością o wiele większe możliwości aranżacyjne przestrzeni. Takie rozwiązanie daje więcej miejsca we wnętrzu i jest przyjemniejsze dla oka.

Tym bardziej, jeśli ktoś zdecyduje się na system bezprogowy. W subtelny sposób łączy on patio z pokojem, a w ten sposób tworzy się ciekawa koncepcja.

Ciekawa alternatywa dla drzwi klasycznych i tarasowych drzwi przesuwnych

Ostatnim rozwiązaniem jest nowoczesny wariant harmonijkowy. Jeśli ktoś nie chce drzwi przesuwanych, ani tarasowych drzwi otwieranych klasyczne, może się zdecydować się na  takie właśnie rozwiązanie. Na czym ono polega? W dużym skrócie jest to ciąg łańcuchowo połączonych ze sobą elementów. Wykonuje je na przykład wrocławski producent okien i drzwi drewnianych Halupczok.

Ci, którzy wątpią w jego funkcjonalność powinni wiedzieć, że projektanci zapewniają, iż jest to system niezwykle praktyczny i bardzo dyskretny.

Co więcej, można wybierać tutaj spośród wariantów niskoprogowych lub bezprogowych, co daje większe możliwości aranżacyjne. Tego rodzaju drzwi są dobrym wyborem w każdym wnętrzu. Zarówno klasycznym, jak i nowoczesny. Małym i dużym.

Jak widać, wybór odpowiednich drzwi tarasowych powinien być uzależniony od wielu czynników. Między innymi wielkości danego pomieszczenia, ewentualnej przestrzeni do wykorzystania i oczywiście kwestii praktycznych. Podsumowując powyższe można stwierdzić jednak, że tradycyjne drzwi balkonowe mimo niskiej ceny stopniowo wypierane są przez coraz to nowocześniejsze modele. Jeśli więc skupiamy się na estetyce wykonania i chcemy, aby nasz dom szedł z duchem czasu, warto rozważyć alternatywne pomysły.

 

Przejdź do innego artykułu