Dlaczego warto zamontować monitoring przy swoim domu?

Dla każdej osoby bezpieczeństwo rodziny oraz jej samej jest bardzo ważne. Dom jest miejscem, w którym każdy może poczuć się bezpiecznie i komfortowo.

Jednak często sam budynek nie wystarcza, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo jego mieszkańcom. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na montaż monitoringu w swoim domu. Jest to rozwiązanie, które w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność. Monitoring zapewnia nam bezpieczeństwo oraz pewność, że w razie, gdyby doszło do niepokojących zdarzeń, wszystko zostanie zarejestrowane.

Współczesne systemy monitoringu domowego zapewniają wiele zaawansowanych technologicznie rozwiązań, które pozwalają na pełną kontrolę w najwyższej jakości tego co się dzieje aktualnie w domu. Jakie zalety posiada monitoring i czy jest to rozwiązanie opłacalne?

Zalety domowego monitoringu

  • Możliwość obserwacji domu podczas naszej nieobecności

Długi urlop to czas wypoczynku, regeneracji fizycznej oraz psychicznej. Dzięki posiadaniu systemu monitoringu w swoim domu możemy na bieżąco kontrolować czy nic złego nie dzieje się podczas naszej nieobecności. Podczas próby włamania, kradzieży lub aktów wandalizmu nagrania z monitoringu mogą być jedynym dowodem umożliwiającym odszukanie i ukaranie sprawcy.

Kamery wyposażone w system detekcji ruchu są w stanie wysyłać powiadomienia na nasz telefon w sytuacji, gdy wykryją ruch w obserwowanym obszarze, dzięki temu w prosty sposób można zapobiec takim nieprzyjemnym zdarzeniom jak włamania, kradzieże czy akty wandalizmu. Inwestując w czujniki dymu, gazu, temperatury itp. możemy być w pełni zabezpieczenie przed takimi zdarzeniami jak pożar, zalanie przez np. uszkodzenie rury itp. Monitoring jest znakomitym rozwiązaniem szczególnie dla osób, które często wyjeżdżają z domu i posiadają w nim dużo wartościowych rzeczy.

  • Ciekawe rozwiązanie dla właścicieli psów i kotów

Nie każdy ma wystarczająco dużo wolnego czasu w trakcie dnia, aby spędzić go w towarzystwie swojego zwierzaka. Codzienna praca, szkoła czy studia sprawiają, że psy i koty często zostają same w domu. Monitoring domowy jest świetnym rozwiązaniem, które umożliwi nam podglądnięcie naszego pupila w czasie naszej nieobecności. Niektóre systemy kamer posiadają również wbudowane głośniki, które umożliwiają zdalne mówienie przez nie za pomocą aplikacji służącej do kontrolowania kamer zainstalowanej na smartfonie. Głos właściciela w wielu przypadkach może zdyscyplinować zwierzaka do prawidłowego zachowania.

  • Bezpieczeństwo naszego domu i jego okolicy

Monitoring wewnątrz domu daje wiele ciekawych możliwości, jednak montaż zewnętrznych kamer jest rozwiązaniem, które zwiększa bezpieczeństwo nie tylko naszego domu, ale także jego okolicy, np. domostw w bezpośrednim sąsiedztwie. Badania pokazują jednoznacznie, że osiedla i dzielnice, na których mieszkańcy inwestują w monitoring swoich domów, są dużo mniej narażone na włamania, kradzieże, akty wandalizmu i innego rodzaju nieprzyjemne zdarzenia. 

  • Spokój i bezpieczeństwo

Bardzo ważną zaletą monitoringu domowego jest jego pozytywny wpływ na bezpieczeństwo naszej rodziny i nas samych. Zapewnienie wysokiej jakości systemu monitoringu w naszym domu sprawia, że czujemy się w nim bezpieczniej, a to pozytywnie wpływa na nasz spokój. Dzięki temu będziemy mogli lepiej wypoczywać i pracować, bez obawy o bezpieczeństwo naszej rodziny i naszego majątku.

  • Współpraca z systemami smart home

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się wszelkie rozwiązania smart home, które umożliwiają zdalną kontrolę i sterowanie niektórymi urządzeniami w domu. Odbywa się to za pomocą aplikacji zainstalowanej na smartfonie. Systemy tego typu umożliwiają m.in. zdalne wyłączanie świateł, opuszczanie lub podnoszenie rolet okiennych, otwieranie i zamykanie drzwi, oraz wiele innych. Wszelkie rozwiązania smart home współpracują z monitoringiem domowym, a często jest on niezbędny do ich prawidłowej pracy.

Monitoring domowy nie jest rozwiązaniem bardzo tanim, jednak daje tak wiele możliwości wpływających pozytywnie na bezpieczeństwo naszego domu, że cena nie powinna być tutaj elementem decydującym. Inwestując w monitoring domowy, warto skorzystać z oferty profesjonalnych firm oferujących dobrej jakości urządzenia i obsługę. Beta Security ISO jest firmą świadczącą usługi bezpieczeństwa i ochrony już od wielu lat. Korzystając z usług tej firmy, otrzymują Państwo gwarancję wysokiej jakości monitoringu oraz profesjonalnej obsługi monitoringu w Dąbrowie Górniczej.

Przejdź do innego artykułu