Czy słodycze reklamowe to dobry pomysł na reklamę dla firmy?

Marketing to ważny aspekt działalności praktycznie każdej firmy. To dzięki niemu utrzymujemy relacje z klientami, wyróżniamy się na tle konkurencji i mamy możliwość poinformowania o naszej ofercie. Jednym z narzędzi, które możemy wykorzystać w takich działaniach są słodycze reklamowe. Czy warto w nie zainwestować?

Słodycze reklamowe jako gadżet

Każda firma potrzebuje gadżetów. Wykorzystuje się je w różnych sytuacjach – na targach pracy czy produktowych, konferencjach i eventach marketingowych. Przydają się nie tylko wtedy. Są świetnym rozwiązaniem także w sytuacjach, gdy klient przychodzi do nas po ofertę, ale jeszcze nie podejmuje decyzji. To drobne rzeczy, które możemy w takiej sytuacji dać i wzbudzić pozytywne uczucia. Często nawet takie niewielkie gesty decydują o tym, czy ktoś zostawi swoje pieniądze u nas, czy u konkurencji.

Kiedy już uświadamiamy sobie, że potrzebujemy gadżetów reklamowych możemy zacząć się zastanawiać jakie kupić. Przede wszystkim powinien być to drobny element, który zawsze możemy ze sobą wziąć. Nie powinien też być problematyczny dla naszego klienta czy kontrahenta. Musi on w dobry sposób reprezentować naszą firmę. Nie chcemy, by gadżety były słabej jakości, rozpadały się czy szwankowały, ponieważ wtedy ktoś może stwierdzić, że nasze produkty lub usługi są słabej jakości. Dobrze, aby zawsze były przydatne. Sami wiemy ile mamy długopisów reklamowych. Zazwyczaj korzystamy tylko z jednego lub dwóch, a reszta wala się nam po mieszkaniu.

Ważne jest również to, krówki dało się je dobrze spersonalizować i oznaczyć naszym logotypem. Nie chcemy też wydawać na nie dużych kwot, ponieważ nie mogą pochłonąć całego naszego budżetu reklamowego. Z tego powodu słodycze reklamowe dostępne na stronie krowki.pl świetnie się sprawdzą. Za każdym razem możemy dać naszemu klientowi to samo i wywoła to uśmiech. Nie będzie to zbędna rzecz, którą wyrzucą lub będzie się walać po domu. To chwila przyjemności wywołana przez coś z naszym logotypem.

Krówki z logo naszej firmy

Kiedy już zdecydujemy się na zakup słodyczy reklamowych warto sobie zadać pytanie, które wybrać. Na rynku dostępne są całe bombonierki lub tabliczki czekolad, które możemy obrandować. Jednak będą one znacznie droższe i niepodzielne. Ogólnie nie poleca się zakupu rzeczy z czekolady. W wysokich temperaturach mogą się one topić lub robić białe i zbutwiałe. Jeżeli ktoś otrzyma od nas takiego cukierka nie będzie dobrze to świadczyć o naszej firmie. Coraz powszechniejsze są też reakcje alergiczne na czekoladę. Ze względu na alergie powinniśmy unikać też wszystkich słodyczy z orzechami.

Świetnie sprawdzają się za to krówki firmowe. Możemy korzystać z nich nie tylko na targach. Ciągutki z logotypem naszej firmy będą idealnym dodatkiem do każdego spotkania biznesowego. Świetnie sprawdzą się na ladzie w sklepie lub jako miły gest na poduszce w hotelu. Możemy sami zaprojektować ich opakowanie. Nie roztopią się na słońcu. Co więcej, większość osób traktuje je jako typowo polskie słodycze i ma bardzo pozytywne skojarzenia z nimi związane. Będzie więc idealnie, kiedy przeniosą je na naszą markę.

Dodatkową zaletą personalizowanych krówek jest to, że nie zrujnują one naszego budżetu. Są one tanie, a jednocześnie bardzo podzielne i pyszne. Więc to po prostu rozsądne rozwiązanie.

Przejdź do innego artykułu