Co zrobić ze starymi meblami po przeprowadzce?

Przeprowadzka jest dobrą okazją, żeby pozbyć się starych mebli, dlatego warto wnikliwie przejrzeć elementy wyposażenia mieszkania lub domu i zastanowić się, czy wszystkie,  nagromadzone przez lata meble i sprzęty, będą nam jeszcze potrzebne. Wszelkie próby samodzielnego pozbycia się niepotrzebnych wielkogabarytowych przedmiotów grożą karą w wysokości około 500 złotych, dlatego warto sprawdzić, co można zrobić w takiej sytuacji, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji.

Czy meble można wyrzucać?

Mebli, które stanowią jeden z elementów wyposażenia wnętrz o dużych rozmiarach, nie można po prostu wyrzucać, gdyż pozostawienie ich na śmietniku może skończyć się karą w postaci grzywny. Rozwiązaniem nie jest także ich spalenie, gdyż większość pokryta jest środkami zabezpieczającymi w postaci lakierów. Poza tym do ich produkcji używa się różnego rodzaju klejów, które są po prostu szkodliwe dla zdrowia człowieka i środowiska naturalnego. W trakcie ich spalania uwalniają się trujące substancje, które mogą spowodować uszczerbek na zdrowiu człowieka lub nawet zatrucie. 

Wynajęcie firmy przeprowadzkowej zapewni pozbycie się również w czasie przeprowadzki niepotrzebnych mebli. Z reguły w ich ofercie znajdują się również usługi porządkowania wnętrz takich jak: mieszkania, domy, strychy, poddasza, piwnice, garaże. To niezwykle wygodny sposób na pozbycie się wielu stresów i niepotrzebnych mebli przy przeprowadzce.

Jak pozbyć się starych mebli?

Zanim pozbędziemy się niepotrzebnych mebli warto zastanowić się, czy rzeczywiście należy je utylizować. Może się okazać, że znajdzie się ich nabywca więc można je przewieźć do punktu, zajmującego się sprzedażą mebli używanych lub zaoferować ich sprzedaż przez portal internetowy. Jeśli są w stanie nie nadającym się do użytku, to jedynym wyjściem jest utylizacja. Oprócz firmy przeprowadzkowej, która zajmie się pozbyciem starych i niepotrzebnych mebli, można wystawić je do kontenerów na odpady wielkogabarytowe, które pojawiają się co jakiś czas w celu odebrania tego rodzaju rzeczy. 

wywóz starych rzeczy Wrocław

Niedogodnością samodzielnego poradzenia sobie ze starymi meblami jest konieczność ich przewiezienia, co może stanowić pewien problem. Wymaga to wielu zabiegów takich jak: demontaż, selekcja poszczególnych elementów ze względu na miejsce docelowe, odpowiednie pakowanie, następnie załadowanie do środka transportu o odpowiedniej wielkości, za pomocą którego zostaną przewiezione na miejsce składowania i oczywiście sam transport. Profesjonalny przewóz mebli zapewnia dostarczenie ich elementów składowych do właściwego zakładu utylizacji, gdzie zostaną poddane recyklingowi. 

Może się okazać, że niektóre z nich zostaną jeszcze wykorzystane w sensowny sposób. Jest to jedno z rozwiązań, mających na celu ochronę środowiska naturalnego i wykazanie się postawą proekologiczną.

Jakie meble mogą podlegać wywózce i utylizacji?

Każdy meble zakupiony przez nas w sklepie można wywozić i poddawać utylizacji, ponieważ większość wyposażenia wnętrz stanowią odpady wielkogabarytowe. Należą do nich wszystkie te, które nie mieszczą się w standardowych pojemnikach lub kontenerach  ze względu na swoje wymiary lub wagę. Do nich zalicza się między innymi: 

  • meble takie jak: stoły, szafy, komody, tapczany, łóżka, kanapy, sofy i fotele,
  • dywany i wykładziny, chodniki o dużych wymiarach,
  • meble ogrodowe,
  • dużych rozmiarów donice na kwiaty,
  • rowery i duże zabawki dla dzieci, 
  • wózki oraz foteliki dziecięce.

Pozostałe elementy wyposażenia wnętrz nie należą do odpadów wielkogabarytowych. W celu pozbycia się starych mebli i elementów wyposażenia wnętrz należy skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej, gdyż jest to niezwykle korzystne rozwiązanie, pozwalające usunąć również w czasie przeprowadzki niepotrzebne meble w sposób profesjonalny, szybki i zgodny z prawem.

Gdzie znaleźć firmę, która zajmuje się utylizacją mebli we Wrocławiu?

W celu znalezienia firmy przeprowadzkowej, zajmującej się utylizacją mebli we Wrocławiu najlepiej przejrzeć zasoby Internetu. Oferują one na swoich stronach internetowych usługę przeprowadzki ze sprzątaniem i wywożeniem niepotrzebnych rzeczy dla osób prywatnych i firm. 

Przejdź do innego artykułu