Co warto zobaczyć podczas weekendu w Szczecinie?

Szczecin to przepiękne miasto, które zachwyca zarówno lokalnych mieszkańców, jak i przyjezdnych z kraju oraz zza granicy. Jest to miejscowość, która oferuje wiele bardzo ciekawych atrakcji, które naprawdę warto zobaczyć.

Jakie są najciekawsze miejsca w Szczecinie, które warto odwiedzić podczas pobytu w tym mieście? Jakie są najbardziej popularne i charakterystyczne dla tego miasta atrakcje? Sprawdź nasze porady i zaplanuj swoją wycieczkę tak, aby nie przegapić najważniejszych punktów. Jesteśmy przekonani, że z naszymi podpowiedziami Szczecin idealnie sprawdzi się jako miejsce na wyjazd z rodziną oraz w gronie znajomych, a także na romantyczny wyjazd we dwoje. 

Ważne muzea i ciekawe zabytki, które warto zobaczyć

W Szczecinie nie brakuje zabytków, które warto zwiedzić. Jest to miasto z bardzo ciekawą historią, które przyciąga licznych turystów. Znajdują się w nim liczne atrakcje turystyczne, w tym wiekowe budowle zabytkowe zarówno świeckie, jak i sakralne. Wśród obiektów, które na pewno warto w tym mieście zobaczyć, należy wymienić bez wątpienia Bazylikę Archikatedralną św. Jakuba, która jest drugim najwyższym kościołem w Polsce. Godny uwagi jest również Zamek Książąt Pomorskich, w którym można wejść na wieżę widokową, aby podziwiać panoramę miasta. Będąc w Szczecinie, koniecznie trzeba wybrać się także na Stare Miasto oraz na Wały Chrobrego

zwiedzanieJeśli chodzi o muzea, to tych również w Szczecinie nie brakuje. W swoje plany zwiedzania warto wpisać odwiedziny w Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie, które jest jednym z największych muzeów technicznych w Polsce, gdzie można zobaczyć na własne oczy kultowe, zabytkowe pojazdy oraz wiele więcej ciekawych eksponatów. Oczywiście w tym mieście, które jest ważnym ośrodkiem przemysłu morskiego w Polsce, warto również udać się do Muzeum Morskiego. Bardzo ciekawe dla turystów jest również Muzeum Narodowe, które zachwyca nie tylko wystawami tematycznymi, ale także okazałym budynkiem gmachu głównego. 

Nie zapomnij o porcie i szczecińskich parkach

Oczywiście poza architekturą miasta oraz historycznymi budowlami czy muzeami, w Szczecinie warto także spędzić trochę czasu na łonie natury. W mieście jest naprawdę dużo parków oraz innych terenów zielonych, które zachęcają do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. W Szczecinie znajduje się między innymi jedno z największych polskich jezior, czyli jezioro Dąbie. Jest ono otoczone przez liczne kluby żeglarskie oraz przystanie dla jachtów. Jest to miejsce niezwykle popularne, które w sezonie cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Ponadto w Szczecinie warto zobaczyć także jezioro Szmaragdowe o bardzo pięknym zabarwieniu wody, które jest tak naprawdę zalaną przed laty kopalnią kredy i margla. W wolnej chwili warto także udać się na spacer do parku imienia Jana Kasprowicza, który jest największym i najbardziej okazałym parkiem w Szczecinie. 

Odwiedzając to miasto, nie można oczywiście zapomnieć o tym, aby wybrać się do portu. Szczeciński port jest największym portem rzecznym Odry. Ma ogromne znaczenie dla gospodarki w Polsce, ponieważ obsługuje bardzo duże transporty rozmaitych dostaw z kraju i zza granicy. Jest to bardzo ważny ośrodek przemysłu morskiego w naszym kraju. Można tam zobaczyć słynne dźwigzaury, czyli ogromne dźwigi przemysłowe, które z daleka swoim kształtem przypominają dinozaury na  tle tafli wody i bardzo często są motywem na pamiątkach ze Szczecina. Jest to bardzo atrakcyjny widok, który warto obejrzeć na własne oczy. Port w Szczecinie obsługuje także kursy turystyczne i można z niego udać się na dalszą wycieczkę. 

Przejdź do innego artykułu