Chirurg naczyniowy – kiedy może pomoc?

Ludzi może dotykać naprawdę wiele schorzeń, które będą wymagać ingerencji chirurga naczyniowego. Choroby tętnic i żył mogą pojawić się w każdym wieku i zawsze wymagają tego, by jak najszybciej się z nimi uporać. Niektóre problemy, które dotykają tętnice i żyły są do wyleczenia prostymi sposobami, takimi jak dieta i ograniczenie spożywania tłuszczu, jednak nie wszystkich schorzeń można się w tak łatwy sposób pozbyć. Niektóre z nich są poważniejsze i wymagają też poważniejszych procedur. Kiedy zatem warto jest się wybrać do chirurga naczyniowego i w jakich wypadkach jest on w stanie człowiekowi pomóc?

Co może być leczone przez chirurga naczyniowego?

Na szczęście problemy, które dotykają zarówno tętnice, jak i żyły są do wyleczenia przez chirurga naczyniowego. Osoba taka, zajmuje się przede wszystkim chorobami układu tętniczego, żylnego oraz limfatycznego. Takie choroby jak przewlekłe i ostre niedokrwienie kończyn, tętniaki aorty i innych naczyń, przetoki tętniczo żylne, żylaki kończyn dolnych, owrzodzenie żylny i tętniczy, obrzęki limfatyczne czy też niewydolność naczyń chłonnych, to rzeczy, którymi na co dzień zajmuje się chirurg naczyniowy. Jeżeli więc jesteś osobą, która cierpi na którąkolwiek z tych chorób, to zdecydowanie dobrym pomysłem będzie udanie się właśnie do specjalisty.

Jak więc można wywnioskować, chirurg naczyniowy poprawia jakość działania naczyń w organizmie człowieka. Taka osoba może poszerzyć i udrożnić chore naczynia, oraz usunąć z nich wszelkiego rodzaju zmiany. Z każdym zrostem oraz tętniakiem warto jest się udać do specjalisty, który zna się na tym, co robi i jest w stanie profesjonalnie pomóc osobie chorej. To właśnie dzięki pracy chirurga naczyniowego, naczynia w twoim organizmie zaczną na nowo pracować sprawnie.

Jakie metody wykorzystuje chirurg naczyniowy do leczenia swoich pacjentów?

Co jest zaliczane do metod, które używane są przez chirurgów naczyniowych? W jaki sposób są oni w stanie leczyć swoich pacjentów z chorób, które tyczą ich naczyń? Po pierwsze, bardzo często wykorzystywana jest przezskórna angioplastyka balonowa, która polega na tym, że w miejscu gdzie naczynie jest niedrożne, chirurg wprowadza specjalny cewnik balonowy, które powiększa to miejsce. Oprócz tego, chirurg naczyniowy może wszczepić osobie chorej stent. Takie rozwiązanie jest wykorzystywane u osób, u których chore są tętnice biodrowa, udowa, bądź szyjna.

Czasami chirurg naczyniowy musi choremu wszczepić stentgraft. Takie coś jest stosowane wtedy, gdy tętnice u osoby chorej są bardzo mocno uszkodzone, lub w momencie, w którym występuje przetoka tętniczo żylna. Także aterektomia jest czymś, co wykorzystywane jest przez chirurgów naczyniowych. Na czym ona polega? Polega ona na tym, że usuwane (lub też redukowane) są blaszki miażdżycowe u pacjenta. Taki zabieg wykonywany jest przy użyciu specjalistycznego sprzętu, który gwarantuje bezpieczeństwo zabiegu.

Dlaczego warto jest się poddać zabiegowi u chirurga naczyniowego?

Choroby naczyniowe potrafią w organizmie człowieka wyrządzić naprawdę wiele szkód, które znacznie utrudniają zarówno życie, jak i zwykłe funkcjonowanie na co dzień. Wiele problemów naczyniowych powoduje bolesne skutki, które często są przez osoby tłumione poprzez branie leków przeciwbólowych. Ale w ten sposób nie da się wyleczyć objawów i faktycznego ogniska choroby. Stan może się pogarszać i doprowadzić do wielu negatywnych konsekwencji. Dlatego też, tak ważne jest zasięgnięcie porady i pomocy właśnie chirurga naczyniowego.

 

Przejdź do innego artykułu

Add Comment