Ceny noclegów nad polskim morzem

Długie piaszczyste plaże, bliskość natury i nowoczesna turystyczna infrastruktura – tak w skrócie opisać można wybrzeże Bałtyku. Nie dziwi więc, że wakacje nad polskim morzem cieszą się niesłabnącą popularnością wśród turystów, nie tylko polskich, ale również zagranicznych. Jaki budżet trzeba przygotować, aby przez kilka dni cieszyć się życiem mieszkańca nadmorskiego kurortu?

Wybór noclegu to jeden z pierwszych, a zarazem kluczowych etapów planowania każdej podróży. Mieszkanie to element, który w dużym stopniu wpływa na zadowolenie z urlopu. Dobrany do własnych potrzeb miejsce noclegowe to gwarancja zadowolenia i satysfakcji z pobytu, natomiast nietrafiony wybór skutecznie popsuć może radość z wakacji.

Wybierając polskie morze na miejsce wypoczynku, liczyć można na szeroką ofertę miejsc noclegowych. Swoje wymarzone zakwaterowanie znajdą tu zarówno miłośnicy campingu, jak i luksusów oferowanych przez najlepsze hotele. Szeroka rozpiętość cenowa noclegów gwarantuje natomiast, że wakacje nad Bałtykiem spędzić może każdy wielbiciel polskiego wybrzeża, niezależnie od wysokości swojego wakacyjnego budżetu. Wysokość opłat za nocleg nad polskim morzem różni się od siebie w zależności od lokalizacji, terminu wypoczynku, a przede wszystkim standardu ośrodka.

Kempingi

Najkorzystniejszy pod względem ceny wydaje się nocleg na polu namiotowym – miejsce na własny namiot wynająć można już od 20 złotych za dobę.

Wybór kempingu nie zawsze jest jednak gwarancją niskiej ceny. W najbardziej popularnych miejscowościach turystycznych kwota za dobowy postój własnym samochodem może wynosić nawet kilkaset złotych. Wpływ na cenę ma lokalizacja pola namiotowego, odległość wybranego miejsca od morza, a także popularność kempingu wśród turystów.

Pokoje i apartamenty

Pokoje i apartamenty to najpopularniejsza wśród wczasowiczów forma zakwaterowania. Na ich popularność wpływa przede wszystkim szeroka oferta i łatwa dostępność. W nadmorskich miejscowościach pokoje na wynajem oferuje wiele obiektów, a turyści mogą wybierać między noclegiem w hotelu, pensjonacie, ośrodku wypoczynkowym lub pokoju gościnnym w prywatnym domu.

Ceny pokojów zaczynają się już od 30 złotych na dobę, a sięgać mogą nawet kilkuset. Wpływ na wysokość opłaty ma standard pokoju, udogodnienia, jakie oferuje wczasowy ośrodek, a także jego odległość od morza. Z wyższą ceną za nocleg muszą liczyć się urlopowicze wybierający się do popularnych wśród turystów miejsc, takich jak Trójmiasto czy Hel.

 

Domki letniskowe

Domki letniskowe to często wybierana alternatywa dla prywatnych pokojów lub apartamentów. Letniskowa chatka pomieścić może najczęściej kilka osób i z tego względu to
doskonałe miejsce na nocleg dla rodzin lub grup przyjaciół.

Niewątpliwymi zaletami takiego zakwaterowania są również większa prywatność i niezależność, a także komfort wynikający z dostępności kuchni i łazienki do własnego użytku.
Dotychczas letniskowe domki dotychczas kojarzone były z niższym niż hotelowe pokoje standardem. Obecnie wybór takiego typu miejsca noclegowego nie musi jednak oznaczać mniejszego komfortu.

Coraz częściej wynająć można letniskowe domki to, które wygodą nie ustępują apartamentom. W swojej ofercie ma je np. znajdujący się w Niechorzu ośrodek wczasowy Baltic Natur Park.
Wybór tego typu obiektu daje możliwość korzystania z wielu udogodnień, takich jak sauna, miejsce relaksu czy siłownia na powietrzu, którą docenią z pewnością osoby lubiące spędzać wakacje beztrosko i blisko natury.

BalticNaturkPark

Baltic Naturk Park – źródło: balticnaturpark.pl

W zależności od lokalizacji i wyposażenia, ceny domków letniskowych wahają się od 100 do kilkuset złotych za dobę.

Wybierając nocleg na polskim morzem, należy pamiętać, że radość spowodowana niską ceną trwa często jedynie podczas płacenia, nie zawsze jednak towarzyszyć nam będzie podczas całego pobytu. Szukając wakacyjnego zakwaterowania, warto wziąć pod uwagę wszystkim własny komfort.

Przejdź do innego artykułu